Mariborčani začeli tam, kjer so končali – na vrhu

Prva liga 15. Jul 201722:15 > 22:24
NK Maribor/Twitter

Državni prvak NK Maribor je novo sezono državnega prvenstva začel z minimalno zmago. Vijoličasti so v Ljudskem vrtu z 1:0 premagali Aluminij.

Aluminij je bil v prvem polčasu morda celo več pri žogi, a vijoličasti so imeli lepše priložnosti. Najlepšo v 22. minuti, ko je po sijajnem predložku Valona Ahmedija iz neposredne bližine žogo z glavo v vratnico poslal Martin Kramarič

Trener domačih Darko Milanič je pred nadaljevanjem Blaža Vrhovca in Dina Hotića zamenjal z  Marwanom Kabho in Luko Zahovićem. Vijoličasti so odtlej prevzeli pobudo in prišli do zadetka. V 50. minuti je po lepi podaji Jasmina Mešanovića z leveod blizu zadel Aleks Pihler.

Maribor bi lahko vodstvo podvojil v 70. in 77. minuti. Najprej je Zahović z roba kazenskega prostora zadel prečko, nato je izjemno priložnost zapravil še Kramarič. Ta je po izjemno natančni globinski podaji sam stekel proti vratom, a je njegov strel z desnico Janžekovič ubranil. V končnici tekme so si gostje prizadevali izid izenačiti, večkrat so pritisnili na domačo obrambo, ki pa je zdržala in poskrbela, da so prvaki takoj zasedli vrh prvenstvene razpredelnice.