Epski preobrat Kranjčanov osupnil Olimpijo

Prva liga 9. Mar 201916:42 > 16:50
Getty Images

Nogometaši Triglava se po presenetljivi zmagi proti Olimpiji v 22. krogu PLTS edini lahko pohvalijo s popolnim izkupičkom v spomladanskem delu prvenstva. Zmaji so v gorenjski prestolnici vodili vse do 88. minute, ko je na sceno stopil David Tijanić.

Vse do zaključka srečanja v Kranju je kazalo na minimalno zmago Olimpije, ki bi tako ostala edina ekipa s popolnim izkupičkom v spomladanskem delu prvenstva. A Triglav je v končnici poskrbel za epski preobrat, za katerega je v največji meri zaslužen David Tijanić. Slednji je v 88. minuti sprva izenačil na 1:1, potem ko je izkoristil strel iz bele točke (sodnik Matej Jug je na belo točko pokazal po igranju z roko enega od nogometašev Olimpije v kazenskem prostoru), v četrti minuti sodnikovega podaljška pa izkoristil veliko vrzel v obrambi Olimpije. Tijanić je Nejca Vidmarja drugič premagal z diagonalnim strelom.

Zmaji so povedli v 28. minuti, ko je Asmir Suljić zadel po samostojnem prodoru. Po slabi uri igre je imel Stefan Savić na voljo strel iz bele točke, vendar ni uspel zatresti domače mreže.

Triglavani so zahvaljujoč velikemu preobratu prišli še do tretje zmage v spomladanskem delu, s katero so si še dodatno izboljšali možnosti za obstanek.