Celje do točke v Ljudskem vrtu

Prva liga 30. Mar 201919:05 > 19:14
Getty Images

Celje je v obračunu 24. kroga PLTS v Ljudskem vrtu nadstreljalo Maribor s 23:6, vendar na koncu prišlo zgolj do točke (1:1). Prednost vijoličastih pred Olimpijo se je zmajšala na osem točk.

Povezano

Zahvaljujoč remiju Maribora in Celja se je Olimpija po zmagi v Domžalah s 3:1 ob koncu druge tretjina prvenstva vijoličastim približala na osem točk zaostanka. Grofje bi se v Ljudskem vrtu lahko veselili tudi popolnega izkupička, a so brez treh točk ostali zaradi nezbranosti v zaključku akcij in sijajnega vratarja Maribora Kenana Pirića.

Potem ko gledalci v prvem polčasu niso videli zadetkov, so domači v drugem polčasu povedli že po pol miute igre. Mitja Viler je podal pred gostujoča vrata, kjer se je spretno odzval Grega Bajde in zadel za 1:0. Celjani so tudi po vodilnem zadetku domačih prevladovali na igrišču, njihovi napadi pa so sadove obradili v 81. minuti. Rudi Požeg Vancaš je podal iz kota, na drugi vratnici pa je bil na pravem mestu Žan Benedičič, ki se je veselil svojega sploh prvega zadetka v prvi ligi.

Grofje so imeli v zaključku priložnost za popolni preobrat in zmago na štajerskem derbiju, vendar Žan Zaletel iz neposredne bližine ni uspel matirati Pirića, ki je v drugo žogo izbil neposredno iz golove črte.

Rudar Velenje in Gorica sta se na zadnji sootni tekmi razšla brez zmagovalca (2:2).