Trije goli za zmago Olimpije na sosedskem derbiju

Prva liga 30. Mar 201916:46 > 16:53
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija je na prvi tekmi 24. kroga PLTS na sosedskem derbiju v Domžalah slavila s 3:1. Za prepričljivo zmago zmajev so zadeli Mario Jurčević, Goran Brkić in Stefan Savić, medtem ko je edini zadetek za domače dosegel Amadej Vetrih.

Olimpija je po koncu dvotedenskega ligaškega premora zaradi reprezentančnih obračunov prišla do pomembne zmage predvsem v boju za drugo mesto. Domžalčani bi z morebitno zmago proti sosedom iz Ljubljane lahko še vsaj malce zakuhali obračun za naslov podprvaka, po zmagi Olimpije pa se zdi, da je več ali manj že vse odločeno.

Gostje so z veliko mero sreče povedli po pol ure igre. Mario Jurčević je po podaji Stefana Savića poskušal podati v kazenski prostor, vendar je žoga zavila proti golu, presenetila tudi Krševana Santinija je pristala v mreži. Olimpija je vodstvo podvojila na začetku drugega polčasa, ko je Tomislav Tomić prestregel žogo in podaljšal do Gorana Brkića, ki se je sprehodil skozi obrambo Domžal in zadel iz roba kazenskega prostora.

V 55. minuti je za upanje Domžal poskrbel Amadej Vetrih, ki je v polno meril z glavo po podaji iz kota. Zmago Olimpije je v 83. minuti potrdil Savić, ki je bil natančen po podaji Kidriča.