Olimpija v Kidričevem do lepe prednosti

Prva liga 4. Apr 201921:57 > 22:06
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so na prvi polfinalni tekmi Pokala Slovenije na gostovanju z 2:1 premagali Aluminij. Junak tekme je bil z dvema goloma Goran Brkić.

Ljubljančani, aktualni državni in pokalni zmagovalci, so oba zadetka dosegli v prvem polčasu, ko je dvakrat v polno meril Goran Brkić. Gostitelji so v nadaljevanju zaostanek zmanjšali, prišli celo do izenačenja, a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja upravičeno razveljavljen.

Olimpija je tekmo začela podjetno in takoj napadla proti golu Aluminija. Zmaji so pritiskali do 15. minute, ko so iz protinapada prvič zapretili tudi gostitelji. Z roba kazenskega prostora je nameril Jure Matjašić, a se je z obrambo izkazal Nejc Vidmar. Vidmar je kasneje zaustavil še Elvirja Malokuja. Dobrih deset minut zatem je Brkić pred vrati Aluminija našel Stefana Savića, ki pa je s šestih metrov sprožil krepko čez gol. Kmalu zatem pa so gostje zadeli. Domači so si privoščili veliko napako v obrambi, ki jo je storil Dejan Petrović. Do žoge se je pred vrati dokopak Brkić, ki je hladnokrvno zadel za 0:1. Isti igralec je v končnici prvega polčasa prišel še do drugega gola na tekmi in poskrbel za lepo prednost Olimpije.

Aluminij je drugi polčas začel sanjsko in že po nekaj minutah prepolovil zaostanek. Po podaji iz kota z leve je ob bližnji vratnici odlično poskusil Mario Lucas Horvat, ki je Vidmarja ugnal z glavo. Gostitelji so v naslednjih minutah skušali izkoristiti rahlo zmedenost Ljubljančanov, a jim to ni uspelo. Gostje so se nato prebudili in spet prišli do posesti, a so bili do končnice tako eni kot drugi premalo zbrani ob zadnjih podajah. V 82. minuti se je sicer zaiskrilo v kazenskem prostoru Olimpije, saj je mrežo Vidmarja zatresel rezervist Luka Štor, ki pa je bil ob podaji pred gol v prepovedanem položaju. Gostje so nato do konca tekme brez večjih težav ubranili prednost.

Povratna tekma bo 23. aprila v Stožicah.