Muri loterija 11-m in 1/2 finale Pokala NZS

Prva liga 30. Okt 201920:54 > 21:23
NK Domžale/Twitter

Po uvrstitvi Radomelj, Aluminija in Nafte si je zadnjo polfinalno vstopnico Pokala Nogometne zveze Slovenije za tekmovalno sezono 2019/2020 priigrala še Mura, ki je po enajstmetrovkah premagala in izločila Domžale.

Domžalčani so na povratni obračun v Fazanerijo prinesli zmago, Muraši pa so drugi polčas 1/4 finala pokalnega tekmovanja z Domžalami pričakali z dvema doseženima zadetkoma v gosteh (3:2).

Dvoboj v Fazaneriji so bolje začeli Muraši, ki so z golom Bubnjarja v 24. minuti povedli z 1:0. Domžalčani so z golom Jakupovića v 33. minuti najprej izenačili, nato pa samo 7 minut kasneje (40′) z njegovim drugim golom na tej tekmi prišli v vodstvo z 2:1.

Mura je v drugi polčas krenila po izenačenje in preobrat ter uvrstitev v 1/2 finale Pokal Nogometne zveze Slovenije. V 58. minuti je Bubnjar prišel do svojega drugega zadetka na tekmi in izid izenačil na 2:2. Varovanci Anteja Šimundže so za podaljšek potrebovali še zadetek. V končnici so domači močno oblegali vrata Domžalčanov, ki so trpeli in (spet) niso zdržali. V sodnikovem podaljšku (91′) je žogo za hrbet Grege Sorčana spravil Kai Cipot in izsilil podaljšek. V podaljšku se mreži nista zatresli, zato smo gledali strele z bele točke.

Vsi strelci z enajstih metrov so opravili svoje delo (Mulić, Brkić, Kouter, Šušnjara, Horvat; Podlogar, Fink, Vuyadinovich, Klemenčič) z izjemo domžalskega kapetana Senijada Ibričića. Poizkus najizkušenejšega domžalskega moža je v prvi seriji Dean Šafarič ubranil in Muro s to obrambo odpeljal v polfinale Pokala NZS.

Andrej Razdrh, trener Domžal: V tekmo smo šli samozavestno, brez prednosti v naših glavah. Na težkem gostovanju smo izgledali dobro, na obeh srečanjih smo prejeli zadetka v zadnjih minutah. Za nekaj takšnega je potrebno verjetno tudi nekaj sreče. Za podaljšek smo se uspeli zbrati in odigrali vse do enajstmetrovk. Loterijo enajstmetrovk so žal dobili oni. Škoda. To je nogomet.”

Ante Šimundža, trener Mure: Srečanje smo začeli odlično, bili smo pravi. Imeli smo vse v svojih rokah, Domžalčani so se z dvema zadetkoma Jakupovića vrnili nazaj v igro. To je njegova individualna kvaliteta. Ideja Damjana Gajserja je bila, da gremo v sistem 3-4-3, šli smo v riziko in se je izplačalo. V podaljšku ne eni in ne drugi nismo želeli preveč napadati. Fizično smo bili na višjem nivoju kot Domžale. Za nami sta dve težki tekmi, po katerih mislim, da smo zasluženo napredovali.”