Celjani na Fazaneriji odgovorili na poraz proti Aluminiju (VIDEO)

Nogomet 30. Sep 202322:16 0 komentarjev
Mura - celje

Nogometaši Mure so v 11. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Celju z 0:2 (0:0).

Prvi polčas ni postregel s posebej nevarnimi akcijami. Ob dokaj previdni predstavi obeh ekip je v 10. minuti še najbolj zagrozil Dardan Shabanhaxhaj, ki je preigraval in prišel do strela v kazenskem prostoru, toda Matjaž Rozman je bil na mestu.

Celjski vratar je moral posredovati tudi po poskusu Nikole Jovićevića z 20 metrov v 32. minuti, medtem ko so sicer posestno dominantni Celjani, ki so tokrat v prvo enajsterico uvrstili skoraj vse svoje “glavne” igralce, bili kolikor toliko nevarni le v 43. minuti s prostega strela na levi strani, a je Mario Kvesić meril premalo natančno.

V 54. minuti pa je Celje povedlo. Aljoša Matko je podal z leve strani v osrčje kazenskega prostora, Mark Zabukovnik pa je z glavo zadel za 1:0. Kaj lahko bi bilo v 62. minuti že 2:0, vendar je strel Jegorja Pruceva obranil Klemen Mihelak.

Albert Riera

Mura na drugi strani napadalno ni bila nevarna, tudi Matic Maruško se je namesto za strel odločil za preigravanje in podajo v eni redkih obetavnih akcij v 65. minuti.

V 66. minuti je pred Mihelaka prišel Matko, ki je zadel le zunanji del mreže, v 67. pa je Prucev zadel za 2:0, potem ko sta se Mihelak in Borna Proleta, ki je zelo slabo podal nazaj vratarju, poigravala pred lastnimi vrati.

Rus v celjski ekipi je imel še eno priložnost v 79. minuti, a iztržil le kot, pozneje pa so gosti brez težav nadzirali tekmo in jo pripeljali do zanje srečnega konca.

Mura bo v 12. krogu prihodnjo soboto gostovala v Mariboru, Celje pa bo gostilo Bravo.

Mura – Celje 0:2 (0:0)

Stadion fazanerija, sodniki: Šmajc, Gabrovec, Černe.

Strelca: 0:1 Zabukovnik (54.), 0:2 Prucev (67.).

Mura: Mihelak, Kous, Jurišić, Proleta, Dobrovoljc, Trontelj (od 64. Saitoski), Tripi (od 88. Kasalo), Kurtović (od 75. Brkić), Jovićević (od 46. Maruško), Maroša (od 46. Petković), Shabanhaxhaj.

Celje: Rozman, Milić (od 46. Vuklišević), Nemanič, Zec, Karničnik, Zabukovnik (od 88. Dulca), Kvesić (od 84. Kouter), Bobičanec (od 84. Vrbanec), Preicev, Matko, Edmilson (od 85. Bajde).

Rumeni kartoni: Dobrovoljc; Bobičanec, Prucev.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Murski Soboti:

Konec tekme!

67. minuta: GOOOL! 0:2! Mura je razpadla. Matko je v 65. minuti zgrešil le za nekaj centimetrov, nekaj sekund kasneje pa je Mura Celja kar sama podarila zadetek.  Branilec Proleta je slabo podajal Mihelaku, neodločno podajo pa je presekal Prucev in brez težav zadel za 2:0!

62. minuta: Celjani imeli veliko priložnost, da dosežejo še drugi zadetek. Močno je sprožil Prucev, a se je izkazal Mihelak. Instinktivno je posredoval z desno roko in ohranil svojo mrežo nedotaknjeno!

54. minuta: GOOOOL! 1:0! Celjani vodijo! Po podaji Matka je z glavo Mihelaka matiral visoki Zabukovnik!

Začetek drugega polčasa! Trener Mure je opravil eno menjavo. Jovičevića je zamenjal Maruško.

Konec prvega polčasa! Roko na srce smo od derbija pričakovali več, akcije je bilo manj, kot se je pričakovalo, a pred nami je še drugi polčas!

32. minuta: Mura ponovno blizu zadetka! Podaji Shabanhaxhaj je nevarno sprožil Jovičević, a Rozman je bil ponovno na mestu. Mura je prišla le do kota.

10. minuta: Velika priložnost za Muro! Po lepi podaji Maroše se je sam proti vratom Celja napotil Shabanhaxhaj, po odličnem slalomu in strelu pa mu je na koncu zadetek preprečil vratar Rozman!

ZAČETEK TEKME V MURSKI SOBOTI!

Studio pred tekmo na Fazaneriji:

Začetni postavi:

Pred tekmo:

V soboto zvečer bo pestro v Murski Soboti. Mura, ki v začetku nove sezone ni pretirano navdušila, je med tednom pokazala drugačen obraz v Domžalah in zanesljivo prišla do treh točk. Drugače se je izšlo za Celjane, ki so na domačem stadionu gostili zadnji Aluminij in po brezkrvni igri doživeli prvi prvenstveni poraz.

Predvsem zaradi dejstva, da je trener Albert Riera v začetni postavi zamenjal kar sedem igralcev. Rošad bo tokrat zagotovo manj, nogometaši iz knežjega mesta, ki so kljub porazu ostali vodilna ekipa lige, pa se bodo skušali na Fazaneriji vrniti v zmagovalni ritem.