PLT: Vodilni Celjani utišali Fazanerijo, poslastica v Šiški (VIDEO)

Nogomet 30. Sep 202322:00 > 22:22
Mura - Celje

Na sobotnem derbiju 11. kroga Prve Lige Telemach na Fazaneriji so vodilni Celjani z 2:0 ugnali Muri in se tako na najlepši možen način odzvali po porazu proti Aluminiju. Na prvi tekmi kroga je Bravo doma s 3:2 premagal Domžale, ki so tako še četrtič na zadnjih petih tekmah ostale praznih rok. V nedeljo nas čakajo še tri tekme. Olimpija odhaja k Rogaški, Radomljani bodo pričakali Koper, Maribor pa čaka težko gostovanje v Kidričevem.

Sobočani, ki so v gosteh dosegli štiri zaporedne zmage, na domačem igrišču v tej sezoni še niso slavili. Tokrat so jih ugnali vodilni Celjani, ki so se pobrali po porazu proti Aluminiju Po slabem prvem polčasu, ko si ne eni ne drugi niso ustvarili resnejših priložnosti, je vodilna ekipa udarila na začetku drugega polčasa, ko so povedli po podaji s kota. Na koncu je Aljoša Matko lepo podal do Marka Zabukovnika, ki je kot prvi matiral Klemna Mihelaka.

Mura se po celjskem hladnem tušu ni pobrala, grofi pa so po darilu domače obrambe zadeli še drugi zadetek. Hudo napako je izkoristil Jegor Prucev. Izbranci Alberta Riere imajo zdaj 23 točk, tokrat kar anemična Mura na šestem mestu za njimi zaostaja že deset točk.

Zadetek Marka Zabukovnika:

Bravo poglobil krizo Domžal

Bravo je v dvoboj z Domžalami vstopil kar nekoliko v strahu glede na zadnje medsebojne tekme. Šiškarji namreč Domžalčanov niso premagali na zadnjih osmih tekmah. Tekma se je tudi začela po domžalskih notah s hitrim vodstvom, a je domačim uspelo tudi po nekaj zelo lepih zadetkih preobrniti izid in vpisati tri točke. Najprej sta za izenačenje za 1:1 lepo sodelovala Martin Pečar in Jakoslava Stankovića. Pečar ga je lepo našel s peto, Stankovića pa je mojstrsko zadel.  Le dve minuti kasneje po podaji s kota je Pečar poskrbel še za potezo tekme.

Lepo podajo je, kot radi rečemo, iz prve udaril na volej in s pravim evrogolom poskrbel za vodstvo Brava z 2:1. Domžalčani se po šoku niso predali in prek prekrasnega zadetka Jošta Piška s prostega strela izenačili na 2:2, a vse skupaj ni bilo dovolj za točke v Šiški, saj so Bravaši v drugem polčasu zadeli še enkrat. Na končnih 3:2 je v 50. postavil Lan Štravs.  Z novo zmago so izbranci Aleša Arnola vsaj začasno skočili na tretje mesto, Domžale po četrtem porazu na zadnjih petih tekmah ostajajo sedme.

Izjemen zadetek Martina Pečarja:

Še ena ljubljanska ovira za Slatino

Nedeljski spored bosta odprli Rogaška in Olimpija. Slatinčani so v dobri formi, saj so na zadnjih petih tekmah osvojili vseh osem točk sezone, kar jih trenutno uvršča na osmo mesto lestvice. V prejšnjem krogu so proti Bravu dočakali prvo domačo zmago v prvi ligi, zdaj pa je pred njimi še en ljubljanski izziv. Olimpija, branilka naslova, še naprej deluje neprepričljivo, kar je četa Joaa Henriquesa potrdila tudi z nedavnim remijem proti Kopru.

Radomlje spet z ekipo iz zgornje polovice

Omenjeni remi Olimpije in nogometašev z Bonifike je poskrbel, da Koper še naprej ostaja prvi zasledovalec Celja s točko naskoka pred Ljubljančani. Tokrat Koprčane vsaj na papirju čaka nekoliko lažja naloga, saj se podajajo na gostovanje k zadnjim Radomljam. Domžalčani so po zmagi na lokalnem derbiju doživeli poraz proti Celju in Mariboru, ob ohranjanju majhne razlike tja do sedmega mesta pa bodo točke nujne.

Zahtevno delo za Krznarja

Zaključek kroga bo ponudila tekma med Aluminijem in Mariborom. Šumari so v sredo navdušili v Celju, ko so v spopadu prvih in zadnjih po zaslugi učinkovitega drugega polčasa premagali rumeno-modre ter skočili na deveto mesto lestvice. Na drugi strani so vijolice pod pritiskom zmage ugnale Radomlje, po tekmi je celo trener Damir Krznar priznal, da bi se ob drugačnem razpletu verjetno poslovil od klopi vijoličastih. Tokrat ga čaka težja naloga, saj bodo Kidričani zagotovo željni skalpa še ene štajerske ekipe.