Celjani po preobratu do pomembnih treh točk

Nogomet 22. Feb 202317:04 0 komentarjev
NK Celje NK Mura

Nogometaši Celja so v 23. krogu Prve lige Telemach premagali Bravo z 2:1 (1:1).

Celjani so, čeprav so pogrešali pomembna člana obrambe, saj sta zaradi kazni manjkala Damjan Vuklišević in David Zec, ob koncu obračuna s Šiškarji prišli do 11. zmage in spet vsaj začasno drugega mesta na lestvici. Mož odločitve je bil mladi Lucas Mačak.

Ljubljančani so dolgo časa držali zanje ugoden izid za vsaj točko, a so na koncu ostali praznih rok. Brez zmage pa so izbranci Dejana Grabića že od 16. kroga, a so še vedno sedmi. Vse bližje pa so jim zasledovalci na čelu z Radomljami, ki zaostajajo le še štiri točke.

Čeprav so Celjani tekmo začeli odločneje, pa so v 11. minuti Ljubljančani povedli, med strelce se je vpisal Nemanja Jakšić, ki je zadel s strelom z glavo. Toda domačini, ki so bili tokrat brez kaznovanega trenerja Romana Pilipčuka, so hitro izenačili, po podaji z leve strani je v osrčju kazenskega prostora do žoge prišel Aljoša Matko in brez težav zadel za 1:1.

Celjani so bili še naprej nevarnejši tekmec, med drugim je Denis Popović po prekinitvi skoraj presenetil Matijo Orbanića, Jakšić pa je pravočasno blokiral nov poskus Matka. V 26. minuti je iz prve z enajstih metrov poskusil Lovro Bizjak, Orbanić pa je žogo ujel, tako kot po poskusu z glavo Marka Zabukovnika. Luka Bobičanec je bil v 42. minuti naslednji, ki je ogrozil vrata gostov, a je od daleč za malenkost zgrešil cilj.

Dober upor Brava v drugem polčasu

Uvod drugega polčasa je bil manj razburljiv, nevarnih akcij ni bilo, šele v 73. minuti je moral posredovati Matko Obradović po poskusu Bravovega novinca Denisa Bušnje, s katerim pa celjski vratar ni imel veliko dela. V 82. minuti pa so Celjani znova matirali gostujočo obrambo. Tin Matić je podal z desne strani pred vrata, tam pa je 18-letni Lucas Mačak žogo le še potisnil v mrežo za končnih 2:1.

Celje bo v 24. krogu v nedeljo gostovalo v Mariboru, Bravo pa bo dan prej gostil Muro.

Celje – Bravo 2:1 (1:1)

Matko 16., Mačak 82.; Jakšić 11.

KONEC TEKME!

82. minuta: GOOOOOOL! Celje vodi! Lucas Mačak za prvo vodstvo Celjanov! Mačak je kmalu po tem ko je prišel v igro zabil še kako pomemben zadetek za Grofe. Luka Bobičanec je lepo v prostor zaposlil Tin Matića, ta pa je v osrčju kazenskega prostora našel Mačka za 2:1!

73. minuta: Spet napadajo Ljubljančani. Po levi strani je dobro prodrl Denis Bušnja, z levico sprožil strel proti vratom Celja, a Matko Obradović ni imel pretežkega dela. Ostaja 1:1.

55. minuta: Na začetku drugega polčasa do priložnosti prihaja tudi Bravo, ki se je otresel pritiska domačih iz drugega dela prvega polčasa. Napadajo tudi Celjani, a v drugem polčasu mreži še mirujeta.

Začetek drugega dela!

Konec prvega polčasa.

42. minuta: Celjani še naprej pritiskajo. Tokrat je iz razdalje poizkusil Luka Boboičanec. Močen strel iz velike razdalje pa je zletel mimo desne vratnice Orbanića.

26. minuta: Celjani so veliko nevarnejši! Tudi po izenačenju ne popuščajo. V zadnjih minutah so si priigrali kar nekaj lepih priložnosti. Zadnji je z volejem poizkušal Bizjak, a njegov strel je ubranil Orbanić. Ostaja 1:1.

16. minuta: GOOOOL! Aljoša Matko je izenačil na 1:1! Nekdanji član Brava je takoj odgovoril Ljubljančanom. Podajo je lepo sprejel in premagal vratarja Brava Orbanića za 1:1.

11. minuta: GOOOOOL! Bravo vodi! Martin Kramarič je iz kota podal v kazenski prostor, žogo so branilca Celja uspeli odbiti, a le na glavo Nemanje Jakšića, ki je s približno 10 metrov premagal vratarja Celja Matka Obradovića. 1:0!