Celjani v Domžalah skočili na vrh lestvice (VIDEO)

Nogomet 20. Avg 202322:31 0 komentarjev
NK Celje

Nogometaši Domžal so v 5. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Celju z 1:2 (0:1).

Celjani so v Domžalah hitro pokazali napadalne namere, že v prvi minuti je Aljoša Matko zadel zunanji del mreže, v tretji pa je strel Gregorja Bajdeta ustavil Gašper Tratnik. Ta je v šesti minuti ustavil še en poskus Matka, takrat je ta streljal z glavo.

Domžalčani so nekajkrat opozorili nase, vendar niso imeli posebej nevarne akcije, zato pa so jo v 26. minuti izpeljali Celjani, po kotu z leve strani je nato z glavo po podaji Nina Milića zadel David Zec.

Luka Bobičanec, ki v zadnjem obdobju spet igra v dobri formi, je v 30. minuti nase opozoril z močnim strelom v kazenskem prostoru, izkazal pa se je Tratnik. Matjaž Rozman pa je na drugi strani moral posredovati v 34. minut, ko je močno sprožil Žiga Repas.

V 50. minuti so izbranci Alberta Riere podvojili prednost, po podaji Bobičanca se je pred vrati dobro znašel Tamar Svetlin in žogo dvignil čez vratarja in v mrežo.

Drugi zadetek Celja:

Trenerja sta nato vsak s svojim ciljem ekipi osvežila z menjavami, eden rezervistov, Prucev, pa je nase opozoril v 75. minuti, ko je v igri ena na ena prišel do strela, izkazal pa se je Tratnik, ki je ujel tudi žogo po poskusu še enega celjskega novinca Maria Kvesića.

V 78. minuti je po podaji Pruceva poskusil še Denis Popović, spet pa je bil na mestu domžalski vratar. Kljub temu, da so gosti precej več streljali, pa je Repas z nekaj sreče v 82. minuti znižal zaostanek na 1:2, žoga je ob nizkem strelu zadela še Zabukovnika in presenetila Rozmana.

Domžale bodo v 6. krogu v soboto gostoval pri Mariboru, Celje pa dan pozneje pri Olimpiji.

Domžale – Celje 1:2 (0:1)

Športni park, sodniki: Borošak, Černe, Benc.

Strelci: 0:1 Zec (26.), 0:2 Svetlin (50.), 1:2 Repas (82.).

Domžale: Tratnik, Đapo (od 68. Bobarić), Fazlić, Klemenčič, Mutavčič (od 57. Hodžić), Husmani, Šturm, Topalović (od 57. Pišek), Repas, Marasović (od 87. Hasanbegović), Černe (od 57. Biggs).

Celje: Rozman, Milić (od 46. Vuklišević), Nemanič (od 59. Vrbanec), Zec, Karničnik, Zabukovnik, Svetlin, Kouter (od 59. Kvesić), Bobičanec, Matko (od 67. Popović), Bajde (od 67. Prucev).

Rumeni karton: Bobarić.
Rdeči karton: /

Potek srečanja v Domžalah:

Konec tekmec Domžalah!

82. minuta: GOOOL! 1:2! Domžalčani znižali izid in še upajo! V polno je zadel Žiga Repas!

Zadetek Domžal:

75. minuta: Nova priložnost za Celje! Bobičanec je z dolgo podajo v ogenj poslal Rusa Jegorja Pruceva, ki je po preigravanju lepo prišel do strela, a se Tratnik ni dal.

50. minuta: GOOOL! 0:2! Tamar Svetlin povišal vodstvo Domžal! Lepo ga je zaposlil Bobičanec, Svetlin pa je še lepše zadel. Celjeni nadaljujejo s svojim plesom.

Zadetek Svetlina:

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

33. minuta: Domžalčani so zapretili. Nevarno je poskušal Žiga Repas, a Rozman se ni dal. Le kot za rumeno družino.

30. minuta: Celjani so bili blizu povišanja vodstva! Po lepi kombinatorni igri je do čistega strela prišel Bobičanec, a Tratnik se ni dal. Ostalo je pri 1:0.

26. minuta: GOOOL! 0:1! Vroči Celjani se ne ustavljajo. Povedi so tudi v Domžalah. Ostro podajo Nina Milića je z glavo v domžalska vrata preusmeril David Zec!

Zadetek Zeca:

5. minuta: Zapretile so tudi Domžale. Do strela je prišel Mesarić, a tudi vratar Celja Rozman je bil zanesljiv.

3. minuta: Celjani še drugič nevarni. Po lepi podaji Karničnika je do strela prišel Bajde, a je bil Tratnik zanesljiv.

1. minuta: Prva priložnost za goste. Prodrl je Matko, a na srečo domačih je bil malce nenatančen.

Začetek tekme!

Začetni postavi:

Pred tekmo:

Celjani so z uvrstitvijo v zadnji krog kvalifikaciji za konferenčno ligo prišli do enega največjih uspehov v zgodovini kluba. Grofi pod vodstvom trenerja Alberta Riere igrajo vse bolj všečen nogomet, a časa za okrevanje in proslavljanje po četrtkovi evropski zmagi proti Nemanu nimajo na pretek. To je zagotovo voda na mlin za domžalsko ekipo, ki se je pod novim trenerjem Dušanom Kosićem na prihod Celjanov lahko pripravljala cel teden.