Rogaška šokirala Maribor, Celjani meljejo naprej (VIDEO)

Nogomet 20. Avg 202321:00 > 21:34 0 komentarjev
Rogaška

Na zadnji tekmi 5. kroga Prve Lige Telemach je poletno Celje, ki pustoši po Evropi, slavilo tudi v Domžalah (2:1). Mariborčani so v Krškem stopili na mino, zapravili so dva zadetka prednosti in se morali zadovoljiti le s točko proti zadnji Rogaški (2:2). Olimpija je v sobotni poslastici s 5:4 ugnala Aluminij, Radomljani so za prvo zmago v sezoni poglobili krizo Mure, Koper pa je že v petek gladko s 3:0 ugnal Bravo.

Celjani po prihodu trenerja Alberta Riere ostajajo vroči kot žerjavica. Po velikem evropskem uspehu so v v domačem tekmovanju ugnali še Domžale. In to v gosteh.  Grofe je v vodstvo že v prvem polčasu popeljal David Zec.

Prednost je v drugem polčasu povišal Tamar Svetlin, rumena družina pa je ob koncu tekme z zadetkom Žige Repasa poskrbela za nekaj več drame, a do preobrata jim na koncu ni uspelo priti. Celjani so po spodrsljaju Maribora v Krškem skočili na prvo mesto razpredelnice.

Lepa akcija za zadetek, ki je odločil tekmo:

Rogaška šokirala Maribor

Mariborčani so na gostovanju v Krškem že ovohavali vse tri točke, potem pa doživeli šok. V šestih minutah so od Rogaške prejeli dva zadetka in se morali zadovoljiti le z delitvijo točk (2:2). Na koncu prvega in začetku drugega dela je v polno meril Marko Božić. Za Rogaško je v 76. in 83. minuti zadel Andrej Pavlović, kar je bil sploh prvi zadetek Rogaške v novem državnem prvenstvu.

Rogaško prihodnji vikend čaka gostovanje v Kopru, Mariborčani v nedeljo gostijo Domžale. Remi na stadionu Matije Gubca pomeni, da v Prvi Ligi Telemach letos ni več ekipe s stoodstotnim izkupičkom. Celjani lahko z večerno zmago nad Domžalami prevzamejo vodstvo.

Zadetek Rogaške za izenačenje:

Nora tekma v ‘šumi’ in tri točke zmajem

Aluminij in Olimpija sta v Kidričevem prikazala razburljivo tekmo, polno golov in preobratov. Padlo je kar devet zadetkov, šumarji so trikrat vodili, na koncu pa so celo kožo odnesli Ljubljančani. Zmagoviti gol pa je v 87. minuti dosegel Mustafa Nukić.

Eden junakov zmage je bil tudi Pedro Lucas z dvema goloma in podajo. Olimpija je zdaj pri devetih točkah, toliko jih imata tudi Maribor ob tekmi manj in Koper. Aluminij je ostal pri štirih.

Nukič odločil noro tekmo v Kidričevem:

Mlinarji s prvo zmago v sezoni še poglobili krizo Mure

Ko se je že zdelo, da je Mura z zmago v prejšnjem krogu proti Kopru le prebrodila krizo, so jo vanjo znova pahnili Radomljani, ki so na Fazaneriji vpisali sploh prvo zmago v novi sezoni. Mlinarji so tri točke vpisali predvsem po sijajni predstavi v prvem polčasu, ko je za 1:0 v 23. minuti zadel Uroš Korun, 15 minut pozneje pa je vodstvo podvojil Nino Kukovec. Precej manj zanimivo je bilo nadaljevanje tekme, ko so domači pod vodstvom Darijana Slavica imeli pobudo, a si ob dobri igri gostov v obrambi niso uspeli priigrati resnejše priložnosti, s katero bi resneje ogrozili vrat Luke Baša.

Drugi zadetek Radomelj:

Koper navdušil v Ljubljani

Koprčani so srečanje v Ljubljani začeli zelo udarno. Že v uvodnih minutah srečanja so bili varovanci Zorana Zeljkovića blizu zadetka, toda sprva se mreža Brava ni zatresla. Pravzaprav so bili v 20. minuti na drugi strani prav domači nogometaši blizu zadetka, ko je streljal Matej Poplatnik, toda z obrambo se je izkazal Jan Koprivec.

Prvi zadetek je nato padel v 41. minuti srečanja, ko je odlično asistenco Maksa Barišića izkoristil Timothee Nkada. Koprčani so na odmor odšli z minimalno prednostjo.

Le dobre tri minute po začetku drugega polčasa se je mreža domačinov znova zatresla. Tokrat se je v kazenskem prostoru odlično znašel Andraž Ruedl.

Varovanci Aleša Arnola so iskali zadetek za priključek, kar je pustilo veliko prostora za protinapade Koprčanov, ki so v 75. minuti postavili piko na i, ko je v polno meril Luka Vešner Tičić.