Celjani z novo zmago Olimpiji pobegnili na plus 15

Nogomet 13. Apr 202417:56 0 komentarjev
Celje - Rogaška

Nogometaši Celja so v prvi tekmi 31. kroga prve lige Telemach v gosteh premagali Rogaško z 2:1 (0:0), s tem pa je vodilna ekipa slovenskega prvenstva naredila nov velik korak na poti do osvojitve naslova prvaka.

Celjani imajo po novi zmagi (22) sedaj na lestvici 15 točk prednosti pred drugouvrščeno Olimpijo, ki v nedeljo gostuje v Domžalah. Ljubljančani imajo sicer ta čas dve tekmi manj od Celjanov, a je to v izdihljajih prvenstva za njih še vedno zelo velik zaostanek.

Rogaška, ki se je v drugem delu prvenstva ne le otresla prepričljivo zadnjega mesta po jesenskem delu, ampak je zdaj tudi precej oddaljena od izpada, se je nadejala prve zmage v tej sezoni nad Celjani, a je doživela še četrti poraz.

Obe ekipi sta v prejšnjem krogu zmagali, igra je bila zelo izenačena, v prvem delu so imeli domači celo nekaj več priložnosti.

Tekma se je vnovič začela z menjavo v gostujočih vratih. Mladi domači vratar Žan Lorber je že v prvi minuti posredoval, nato pa ga je že ob koncu druge minute zamenjal izkušeni Ajdin Mulalić in bil skupaj s svojim vratarskim kolegom na drugi strani Matjažem Rozmanom zaslužen, da na tekmi ni padlo še več golov.

Rolando Aarons je s “škarijcami” v šesti minuti le za malo zgrešil vrata domačih. Patrik Mijič je v 10. minuti nevarno streljal, Rozman se je dobro postavil in zaustavil strel. Denis Popovič je ob koncu 12. minute z obrata z levico nevarno streljal z desetih metrov, a je Mulalić žogo ukrotil.

Gregor Bajde, ki je v igro vstopil v 57. minuti, ko je zamenjal Rolanda Aaronsa, je nato spremenil potek izenačene tekme. Prvič je zadel po podaji Aljoše Matka po protinapadu. V kazenskem prostoru se je v 60. minuti nato dobro obrnil in z diagonalnim udarcem s kakšnih 15 metrov poslal žogo v mrežo. Le tri minute pozneje je Bajde znova streljal, žoga se je odbila od noge igralca domačih Nika Vujčića v gol in s tem presenetila vratarja.

V 82. minuti je sodnik Rade Obrenović po prekršku Davida Zeca nad Di Mateom Lovrićem brez oklevanja dosodil kazenski strel za domače, čeprav je bil deležen silovitih žvižgov s tribun. Mijić je nato zadel za znižanje izida.

Celjani so tik pred koncem praktično ostali z igralcem manj, niso namreč imeli več na voljo zamenjav, da bi nadomestili poškodovanega Bajdeta. Ta je imel poškodovano stegensko mišico in je moral z igrišča. Ko je sodnik dosodil še šest minut dodatka, se je šepajoč sicer vrnil v igro, do konca pa je izid kljub trudu domačih za izenačenje ostal nespremenjen.

V naslednjem krogu, v nedeljo, 21. aprila, bo Rogaška gostovala v Mariboru, Celjani pa se bodo doma pomerili z Domžalami.

Rogaška – Celje 1:2 (0:0)

* Športni center Rogaška Slatina, gledalcev 1.100, sodniki: Obrenović, Praprotnik, Vojska.
* Strelci: 0:1 Bajde (60.), 0:2 Bajde (63.), 1:2 Mijić (84.).
* Rogaška: Lorber (od 3. Mulalić), Kambić, Vujčić, Korošec, Lovrić, Thalisson, Flis, Kregar (od 69. Majcenič), Kurež (od 69. Castro), Pirtovšek, Mijić.
* Celje: Rozman, Ajhmajer (od 65. Zec), Viklišević, Nemanič, Karničnik, Svetlin (od 78. Vrbanec), Zabukovnik, Popović, Aarons (od 57. Bajde), Matko, Prucev (od 65. Bobičanec).
* Rumeni kartoni: Aarons, Vujčić, Rozman.

KONEC TEKME!

95. minuta: Mijić je poskusil premagati Rozmana, a meril naravnost v njegovo naročje.

84. minuta: GOOOL! 2:1! Rogaška je znižala izid iz najstrožje kazni.  Zanesljivi izvajalec je bil Patrik Mijić.

63. minuta: GOOOL! 2:0 za Celje. po podaji Žana Karničnika je znov astreljal Bajde, nogo je podstavil Nikša Vujčić in žoga je še drugič prostala v mreži Rogaške.

60. minuta: GOOOL! 1:0 za Celje. Gregor Bajde je s približno 12 metrov natančno streljal v levi vratarjev kot in poskrbel za vodstvo gostov.

KONEC PRVEGA POLČASA!

43. minuta: Gal Kurež je poskusil srečo s strelo, od daleč, vendar je bil Rozman na mestu.

25. minuta: Oliver Kregar je s približno osmih metrov streljal proti vratom Celja, a s eje še enkrat več z obrambo izkazal Rozman.

17. minuta: Znova je zapretil Aarons, a mu je veselje  z ataraktivno obrambo preprečič Mulalić.

10. minuta: Patrik Mijić je pobegnil obrambi Celja, njegov strel po tleh pa je Matjaž Rozman ubranil.

7. minuta: Arons je po podaji s kota streljal s škarjicami, a atraktiven poskus se mu ni povsem posrečil.

1. minuta: Rolando Aarons je že v uvodni minuti sprožil proti vratom Rogaške, a streljal po sredini vrat, kar Žanu Lorberju ni povzročalo težav. Sledila je prva menjava, ko je prav Lorberja v vratih zamenjal Ajdin Mulalić.

Začetni enajsterici:

Pred tekmo:

Celjani bodo prednost na prvenstveni lestvici in pritisk na Olimpijo želeli povečati v Rogaški Slatini, kjer bodo odprli 31. krog. Slatinčani so vroči, zato bo delo vse prej kot lahko. Varovanci Oskarja Drobneta na zadnjih treh prvenstvenih tekmah ne poznajo poraza, ob tem so se uvrstili v polfinale pokalnega tekmovanja.

Celjani bi z morebitno zmago prednost pred Ljubljančani povišali na 15 točk. Rogaška bi s tremi točkami naredila pomemben korak proti obstanku v prvi slovenski ligi. Pred 31. krogom imajo v primerjavi z Radomljami in Aluminijem šest točk naskoka.