PLT: Celjani na krilih rezervista strli trdoživo Rogaško (VIDEO)

Nogomet 13. Apr 202416:40 > 16:59 0 komentarjev
NK Celje

Do konca sezone Prve lige Telemach je ostalo le še nekaj krogov. Enaintrideseti se je začel v Rogaški Slatini, kjer so vodilni Celjani premagali domačo zasedbo z 2:1. Pestra bo nedelja s tremi tekmami, krog se zaključuje v ponedeljek v Kidričevem.

Nogometaši Celja so potrdili vlogo favorita in tekmo v gosteh proti Rogaški dobili z 2:1. A za zmago so se morali pošteno potruditi, saj so se domači dobro upirali in prvič klonili šele v drugem polčasu, potem ko je v 60. minuti mrežo zatresel rezervist Gregor Bajde. Ta je bil le tri minute pozneje uspešen še drugič, častni zadetek za Rogaško pa je iz najstrožje kazni v 84. minuti dosegel Patrik Mijić.

Lahko Bravo konča niz Mariborčanov?

V boju tretjih in četrtih v Ljubljano prihaja Maribor. Vijolični so ujeli pravo formo, a prepozno, da bi lahko tekmovali za naslov prvaka. Tretje mesto je skorajda že zagotovljeno, a Bravo bi z morebitno zmago popestril zaključek sezone.

Mariborčani poraza ne poznajo že na zadnjih osmih tekmah, a prvo tekmo v Šiški so dobili Ljubljančani z 2:1. Se bo niz Maribora nadaljeval ali jim jo lahko Bravo znova zagode?

Se bo Koper maščeval za poraz v pokalu?

Koprčani po porazu v Ljudskem vrtu s 3:1 tokrat gostijo Muro v boju ekip na petem oziroma šestem mestu prvenstvene lestvice. Prekmurci, polfinalisti slovenskega pokala, za tokratnimi tekmeci zaostajajo za sedem točk.

Ekipi se bosta pomerili že tretjič v letu 2024. Prvenstveno tekmo v Kopru so dobili Primorci z 2:1, v pokalu pa se je obračun v začetku aprila odvil drugače. Po enajstmetrovkah so napredovali nogometaši iz Murske Sobote.

Koper Mura

Ljubljančani tokrat v Domžalah

Olimpija še upa, da lahko do konca sezone ujame vodilno Celje. Razlika je precejšnja, a Ljubljančani imajo še vedno odigrano tekmo manj. V 31. krogu bodo gostovali v Domžalah, ki spomladi igrajo precej po sistemu toplo hladno. Še vedno pa niso varni pred izpadom, razlika znaša namreč šest točk do devetih Radomelj.

Olimpija v spomladanskem delu še ne pozna ligaškega poraza, na desetih tekmah je zabeležila pet zmag in pet remijev.

Aluminij – Radomlje

Na izjemno pomembni tekmi v boju za obstanek v Prvi ligi Telemach se bosta v Kidričevem pomerila Aluminij in Radomlje. Obe ekipi imata po 30 odigranih krogih 26 točk. Zmagovalec bi naredil pomemben korak proti zagotovitvi devetega mesta, ki prinaša dodatne kvalifikacije za obstanek med slovensko nogometno elito.