Celjanom nogometna poslastica v knežjem mestu

Nogomet 11. Feb 202319:42 0 komentarjev

Nogometaši Celja so v 21. krogu Prve lige Telemach premagali Muro z 2:1 (1:0).

Tekmo, ki si jo je na stadionu ogledalo več Murinih kot celjskih navijačev, so po kar razburljivem boju dobili pozimi močno okrepljeni Celjani. Ti so med drugim pripeljali tudi tri nekdanje člane Mure Matka Obradovića, Žana Karničnika in Luko Bobičanca. Na koncu so se prav ti veselili po zaslugi zadetkov ob začetku prvega in drugega polčasa.

Celje je zdaj pri 37 točkah in na drugem mestu lestvice, Mura, ki je tudi poskrbela za nekaj novincev (med njimi so Filippo Tripi, Lazar Zličić, Nikola Jovićević, Luka Turudija, Ognjen Stijepović) pa je ostala pri 31 in šestem mestu. Imela je sicer kar nekaj priložnosti, dvakrat je zadela tudi okvir vrat.

Celjani so vodili že po dobrih 15 sekundah tekme, Lovro Bizjak je podal pred vrata, kjer se je Gregor Bajde lepo znašel in žogo nekako spravil čez Klemna Mihelaka v mrežo. Najhitrejši zadetek v slovenski prvoligaški zadetek sicer ostaja v rokah zdaj že nekdanjega napadalca Maribora Marcosa Tavaresa, ki je leta 2017 proti Domžalam za gol potreboval le osem sekund.

Mura je prvič zagrozila v 10. minuti, čez gol je sprožil Filippo Tripi. Pozneje se je dogajanje malce umirilo, je pa v 24. minuti Mihelak izvrstno posredoval po celjskem poskusu z glavo. Nikola Petković je bil na drugi strani v 33. minuti še bližje zadetku, ko je zadel vratnico, le nekaj sekund pozneje pa je isto vratnico zadel še Dardan Shabanhaxhaj.

V uvodu drugega polčasa so Celjani podvojili prednost, po podaji Denisa Popovića iz kota z desne strani je z glavo zadel Damjan Vuklišević. V 56. minuti je poskusil še nekdanji član Mure Luka Bobičanec, vendar je bil Murin vratar na mestu. So se pa Sobočani vrnili v igro v 60. minuti, ko je eden od novincev Zličić zadel z diagonalnim strelom malce z leve strani z roba kazenskega prostora.

V 69. minuti je bil blizu zadetku Lovro Bizjak, ko je iz bližine zatresel vratnico, Mihelak pa se je malce pozneje izkazal po novem poskusu Bobičanca. V 77. minuti je z roba kazenskega prostora streljal Popović, vendar je neoviran žogo poslal mimo vrat. Še lepšo priložnost je imel Bajde v isti minuti, saj je prišel sam pred Mihelaka, slednji pa je dobil ta dvoboj.

Mura, ki je pričakovano pritiskala ob koncu, je imela v 89. minuti na voljo prosti strel s slabih 20 metrov, a ga Martin Šroler ni izkoristil, že v sodniškem dodatku pa je do strela z glavo prišel Amar Beganović, vendar je bil ta prešibek.

Celje bo v 22. krogu v soboto gostovalo v Sežani, Mura pa pri Radomljah.

Celje – Mura 2:1 (1:0)

Arena Z’dežele, sodniki: Vinčić, Gabrovec, Černe.
Strelci: 1:0 Bajde (1.), 2:0 Vuklišević (49.), 2:1 Zličić (60.).
Celje: Obradović, Milić, Zec, Vuklišević, Karničnik, Zabukovnik, Kouter (od 63. Vrbanec), Popović, Bobičanec, Bizjak (od 71. Matko), Bajde.
Mura: Mihelak, Pucko (od 71. Morris), Balažic, K. Cipot, Kous (od 71. Šarić), Zličić (od 71. Šroler), Tripi, Beganović, Shabanhaxhaj, Petković (od 83. Jovićević), Daku.
Rumeni kartoni: Bizjak, Vuklišević, Zabukovnik; Kous, Daku, Balažic, Tripi.

KONEC TEKME!

90. minuta: Po izvrstnem prodoru in podaji Kaia Cipota je z neposredne bližine celjskega vratarja poskušal premagati Beganović, a je bil njegov poskus z glavo premalo močan.

78. minuta: Milić je prodrl po levi strani in spodajo zaposlil Popovića, ki pa je streljal mimo gostujočih vrat. Le minuto pozneje je čudovito priložnost v vrstah Celjanov zapravil še Bajde.

72. minuta: Bobičanec je v kazenskem prostoru Mure sprožil, a zadel le zunanji del mreže.

69. minuta: Po zmedi v kazenskem prostoru se je lepa priložnost v Murinem kazenskem prostoru ponudila Bizjaku, ki pa je zadel le zunanji del vratnice.

Zadetek Zličića za 1:2:

60. minuta: GOOOL! 2:1! Mura je znižala zaostanek, potem ko je z roba 16-metrskega prostora sprožil Zličić in z natančnim strelom po tleh premagal Obradovića.

56. minuta: Bobičanec je imel lepo priložnost, da še poviša vodstvo Celja, a je njegovo namero Mihelak preprečil.

Zadetek Vukliševića za 2:0:

49. minuta: GOOOL!!! 2:0 za Celje! Vodstvo domačih j epo podaji Denisa Popovića iz kota z glavo povišal Vuklišević.

Vratnica Dakuja:

34. minuta: Velika sreča za Celjane, potem ko so gosti kar dvakrat zatresli vratnico. Najprej jo je z glavo zadel Petković, kakšno minuto pozneje pa je okvir vrat izenačenje preprečil še Dakuju.

Strel Zabukovnika in izjemna obramba Mihelaka:

24. minuta: Po podaji iz kota, je imel Zabukovnik priložnost za povišanje celjskega vodstva, a se je s sijajno obrambo izkazal Murin vratar Mihelak.

11. minuta: Prvi strel proti nasprotnikovim vratom za goste. S strelom od daleč je poskusil Tripi, a meril prek vrat.

Zadetek Gregorja Bajdeta za 1:0:

1. minuta: GOOOL!!! 1:0 za Celje! Tekma se še ni dobro začela, ko se je mreža Mure že zatresla. Pod enega najhitrejših golov v zgodovini slovenskega prvenstva se je po podaji Lovra Bizjaka podpisal Gregor Bajde.

Začetni postavi:

Celje: Obradović, Milić, Zec, Vuklišević, Karničnik, Kouter, Zabukovnik, Popović, Bobičanec, Bizjak, Bajde.

Mura: Mihelak, Cipot, Pucko, Beganović, Tripi, Zličić, Kous, Shabanhaxhaj, Daku, Petković.