PLT: Muri ni uspelo obarvati Celja v črno-belo

Nogomet 11. Feb 202314:51 > 19:50

Nogometaši Celja so z 2:1 dobili težko pričakovani obračun 21. kroga Prve lige Telemach proti Muri. Z identičnim izidom se je končal tudi uvodni dvoboj spomladanskega dela v Stožicah, kjer je bila Olimpija boljša od Brava. V nedeljo Gorica gosti Radomlje, Koper bo v derbiju kroga igral proti Mariboru, Domžale pa proti Taboru.

Težko pričakovani dvoboj Celja in Mure, ki je zaradi prestopov Luke BobičancaMatka Obradovića, Žana Karničnika in še pred tem Nina Koutra s Fazanerije v knežje mesto močno zaostril odnose med kluboma, se je končal z zmago celjske zasedbe.

Izjemno zanimiva tekma je postregla s kopico priložnostmi in tudi enim najhitrejših zadetkov v zgodovini slovenskega prvenstva, za katerega je po slabih 20 sekundah poskrbel Gregor Bajde in domače popeljal v vodstvo.

Sobočani so imeli obilo smole v 33. in 34. minuti, ko so kar dvakrat zatresli vratnico, zapravljeni priložnosti pa so še izdatno obžalovali na uvodu drugega dela, ko je na 2:0 povišal Damjan Vuklišević. Čeprav je enajst minut pozneje izid znižal Lazar Zličić, tako eni kot drugi pa so imeli v nadaljevanju še kar nekaj priložnosti za dosego gola, pa je ostalo pri zmagi Celja z 2:1.

Olimpiji mestni obračun z Bravom

Nogometaši Olimpije so z zmago odprli spomladanski del prvenstva. V dinamični predstavi proti sosedom iz Šiške so imeli pobudo večji del tekme, čeprav je bil v prvem polčasu bližje zadetku Bravo. V 39. minuti je namreč David Flakus Bosilj pobegnil Olimpijini obrambi, se znašel iz oči v oči z Matevžem Vidovškom, a meril mimo vrat.

Še razburljivejše je bilo nadaljevanje, ki ga je po prekršku Gala Lubeja Finka nad Mustafo Nukićem z zadetkom iz najstrožje kazni odprl Mario Kvesić, na 2:0 pa je nato v 59. minuti z evrogolom povišal novinec v vrstah zmajev Anes Krdžalić. Da je bil zaključek ljubljanskega derbija še nekoliko bolj razburljiv, je v 70. minuti z golom iz enajstmetrovke poskrbel Martin Kramarić in znižal na 1:2, s čimer je postavil tudi končni izid tekme.

Derbi za obstanek

Nedeljski spored se ob 13. uri s prenosom na SK1 začenja s tekmo dveh klubov, ki se borita za obstanek. Gorica, ki je pozimi dobila novo vodstvo kluba, bo gostila Radomlje, ki se po obstanek podajajo z novim trenerjem. V trenerski posel se je vrnil Oliver Bogatinov.

Maribor z Iličićem in Vipotnikom po zmago

Ob 15. uri bo Koper na Bonifiki gostil Maribor. Koprčani so na drugem mestu in s 13 točkami zaostanka najbližji zasledovalec vodilne Olimpije. Maribor, ki s prerojenim Josipom Iličićem in oživelim mladim golgeterjem Žanom Vipotnikom še ni obupal v lovu na naslov, če res misli ogroziti večnega rivala iz Ljubljane, prihaja po zmago.

Domžale želijo nadaljevati tam, kjer so končali

Krog bosta ob 17.30 sklenila Domžale in Tabor. Domžalčani so jesen končali s tremi zmagami v nizu in po slabšem začetku še vedno upravičeno upajo na Evropo, medtem ko so Sežančani na zadnjem mestu in iščejo pot iz rezultatske krize. Na zadnjih 16 prvenstvenih tekmah so namreč zmagali le enkrat.