Celje do zmage v izdihljajih tekme

Nogomet 17. Mar 202417:14 0 komentarjev

Nogometaši Celja so v 27. krogu Prve lige Telemach premagali ekipo Kalcerja iz Radomelj z 2:1 (1:1).

Celjani so doma premagali Radomlje, a na uspeh čakali do izdihljajev tekme. Odločilni zadetek je padel v sodnikovem dodatku drugega dela, s čimer so domači prišli do treh točk, s katerimi so prednost pred Olimpijo dvignili na plus 12. Radomlje so ostale na dnu prvenstvene lestvice.

Prvi so zapretili gostje prek Dejana Vokića, ki je v tretji minuti nizko streljal z desne strani in namučil Matjaža Rozmana.

Domači so prvič poskusili v šesti minuti, ko je iz neposredne bližine z glavo za malenkost zgrešil Jegor Prucev. V 17. minuti je David Zec poskusil s 35 m, a prav tako zgrešil cilj.

Tri minute kasneje so Celjani povedli. Po lepi podaji Pruceva je Denis Popović z levico premagal Emila Velića. Ta je sicer oplazil žogo, vendar je vseeno končala za njegovih hrbtom.

V 26. minuti je na drugi strani znova od daleč poskusil Vokić, a s strelom preveč po sredini ni ogrozil Rozmana v celjskih vratih. Tri minute kasneje je Tin Hrvoj z 10 m iz težkega položaja meril prek vrat.

Bližje zadetku je bil v 32. minuti strelec prvega gola Popović, toda tokrat je meril mimo desne Velićeve vratnice.

Radomljani so nato z nekaj sreče izenačili, potem ko je po podaji iz kota v 33. minuti z glavo lastnega vratarja premagal Tamar Svetlin.

Vokić je tudi ob koncu polčasa pretil z razdalje, a je v 38. minuti zgrešil cilj.

Drugi del so bolje odprli Celjani. Prvo pravo priložnost pa so si priigrali v 57. minuti, ko je po podaji v sredino z okoli 14 m poskusil Mark Zabukovnik, vendar z desnico za malo zgrešil kljub vkopanem Veliču v vratih.

Po četrt ure so prvič zapretili še gostje, a neuspešno, potem ko Madžid Šošić ni izkoristil ponujenega pred vrati Celja. Štiri minute kasneje se je moral znova izkazati tudi Rozman, ki je ustavil močan strel z roba kazenskega prostora.

V 71. minuti so bili domači le nekaj cm oddaljeni od vodstva, toda žogo je po odbijanju v kazenskem prostoru, nazadnje je zadela Popovića, z golove črte odbil Velić.

Domači so pritiskali, zdelo se je, da njihova prizadevanja ne bodo obrodila sadov. Nato pa je v sodnikovem dodatku drugega dela Rolando Aarons prodrl po desni, žogo poslal pred vrata, tam pa je Uroš Korun žogo nesrečno poslal v lastno mrežo.

Zadnjo besedo so imeli gostje, ki so globoko v sodnikovem dodatku zahtevali najstrožjo kazen po domnevnem igranju z roko, a od tega ni bilo nič in ostalo je pri zmagi domačih z 2:1.

Celjani bodo v soboto v 28. krogu gostili Aluminij, Radomljani pa bodo dan prej gostovali pri Mariboru.

Celje – Radomlje 2:1 (1:1)

* Stadion Z’dežele, sodniki: Tozan, Vidali, Švarc.
* Strelci: 1:0 Popović (20.), 1:1 Svetlin (33./avtogol), 2:1 Korun (90+3./avtogol).
* Celje: Rozman, Karničnik, Nemanič, Zec, Ajhmajer (od 90. Aarons), Popović (od 74. Vrbanec), Zabukovnik, Svetlin (od 64. Bobičanec), Prucev (od 74. Bajde), Edmilson (od 64. Menalo), Matko.
* Kalcer Radomlje: Velić, Marković, Dobrovoljc, Korun, Hrvoj, Šošić (od 89. Davidović), Krolo, Gnjatić, Pogačar (od 89. Ljutič), Vokić (od 74. Barnabas), Da Cruz (od 79. Kukovec).
* Rumeni kartoni: Zec; Barnabas, Hrvoj, Ljutič, Dobrovoljc.

KONEC TEKME!

92. minuta: GOOOL! 2:1 za Celje! Rolando Aarons je prodrl v kazenski prostor in žogo podal proti vratom, kjer pa je bil nespreten Korun in zabil v lastno mrežo.

91. minuta: Po predložku Luke Bobičanca je do strela prišel Luka Melano, a se je z obrambo znova izkazal Velić.

71. minuta: Sijajna priložnost za Celjane. Žoga se je odbila od Popovića proti vratom gostov, Velić pa je s skrajnimi močmi žogo odbil z golove črte.

64. minuta: Šošić je s približno 11 metrov sprožil močan strel, z obrambo pa se je izkazal Rozman.

61. minuta: Velika napaka celjskega vratarja Matjaža Rozmana, ki je izpustil žogo. Do nje se je prebil  Šošić, a izsilil le kot.

59. minuta: S strelom od daleč je poskusil Prucev, a žogo poslal prek vrat.

57. minuta: Mark Zabukovnik je v kazenskem prostoru sprožil po tleh, vendar meril mimo gostujočih vrat.

KONEC PRVEGA POLČASA!

33. minuta: GOOOL! 1:1! Šošić je lepo podal iz kota, Svetlin pa je z glavo žogo poslal v lastno mrežo.

31. minuta: Z roba kazenskega prostora je znova streljal Popobvić, a tokrat zgrešil okvir vrat.

29. minuta: Do strela so prišli Radomljani, vendar je Tin Hrvoj meril nenatančno.

20. minuta: GOOOL! 1:0 za Celje! Popović je prodrl po sredini v kazenski prostor Radomelj in z močnim strelom zatresel mrežo gostov.

6. minuta: Prva velika priložnost za domače. Po predložku je neovirano z glavo streljal Prucev, vendar zgrešil vrata Radomelj.

Začetni postavi:

Začetni postavi @NKCelje in @NKRadomlje. #PrvaLigaTelemach pic.twitter.com/sTW2hO5mLd

— Prva liga Telemach (@PrvaLigaSi) March 17, 2024

Tekma med Celjem in Radomljami bo pred reprezentančnim premorom dala pomemben odgovor na vprašanje, kako blizu naslovu bo ob zadnji ‘pavzi’ prvoligaš iz mesta ob Savinji. Razlika med grofi in zmaji lahko namreč v tem krogu še naraste, za to pa mora četa Damirja Krznarja premagati mlinarje, ki so na občinskem derbiju proti Domžalam odigrali odlično tekmo in se znova povsem vključili v boj za obstanek med elito. Lahko varovancem Oliverja Bogatinova uspe veliko presenečenje?