PLT: Maribor na krilih mojstra Iličića odpravil Koper (VIDEO)

Nogomet 17. Mar 202415:00 > 15:04 0 komentarjev
Nk Maribor

Na prvi nedeljski tekmi 27. kroga Prva Lige Telemach je Rogaška pred domačimi gledalci gostila Muro in iztržila točko, vodilni Celjani pa so po zadetku v sodnikovem dodatku ugnali zadnjeuvrščene Radomlje z 2:1. Krog se je zaključil s tekmo v Ljudksem vrtu med Mariborom in Koprom, ki je s 3:1 pripadla Štajercem.

Nogometaši Maribora so dobili derbi 27. kroga proti Kopru. Pot k trem točkam jim je tlakoval sijajni Josip Iličić, ki je prvi gol zabil iz najstrožje kazni v 38. minuti, drugega pa v 69. Svoj strelski prvenec v vijoličnem dresu je z golom tri minute pozneje dosegel Maks Barišić. Edini zadetek za Primorce, ki so bili večji del tekme v podrejenem položaju, je v 53. minuti dosegel Wisdom Sule.

Radomljani namučili Celjane

Celjani so na tekmi proti Radomljam kljub številnim težavam upravičili vlogo favorita in vpisali 19. zmago v sezoni, s katero so se še utrdili na prvem mestu. Vodilna zasedba Prve lige Telemach je v vodstvo prišla v 20. minuti po zadetku Denisa Popovića, a so 13. minut pozneje mlinarji izenačili, potem ko je avtogol dosegel Tamar Svetlin. Do zmage z 2:1 so grofi prišli šelel v sodnikovem dodatku, ko je žogo v lastno mrežo poslal Uroš Korun.

Mulalić junak Rogaške

Tonči Žlogar po 17 srečanjih na čelu katere koli prvoligaške ekipe še zmeraj čaka na prvo zmago.

Z Muro je imel sicer v Rogaški Slatini sicer več od igre, a kljub dvema večjima priložnostma. Prekmurci niso uspeli zmagati. Velik del zaslug za to ima vratar domačih Ajdin Mulalić, ki se je dvakrat izkazal.

Domžale do zelo pomembne zmage

Domžalčani, ki jih s klopi vodi Dušan Kosić, so po petih porazih, ki so jih zabeležili v uvodnih šestih tekmah drugega dela sezone, prišli do izjemno pomembnih točk. Za nameček proti ekipi, ki je prav tako pri dnu lestvice kot oni.

Vrata do zmage je v prvem polčasu odprl srbski napadalec Filip Stuparević, končno odločitev o zmagovalcu pa smo v Domžalah dočakali sredi drugega polčasa, ko je v 64. minuti po podaji Daria Kolobarića nesrečno in nespretno žogo v svoj gol preusmeril branilec Aluminija Aleksander Zeljković.

Na ljubljanskem derbiju se je vse zgodilo v manj kot minuti

Olimpija je še osmič zapored ostala brez zmage v Spodnji Šiški, kjer so gledalci videli dva gola, oba pa sta se zgodila v manj kot minuti povsem ob koncu prvega polčasa.

Najprej je s prvencem v dresu državnih prvakov po podaji kapetana gostov Timija Maxa Elšnika zadel Ivan Durdov, le malo za tem pa smo veselje po golu videli na drugi strani.

Po podaji najboljšega asistenta lige Matije Kavčiča in lepem prodoru je zadel Jakoslav Stanković in, kot se je izkazalo pozneje, postavil končni izid tekme.