Dejan Grabić nad predstavo Brava ni razočaran

Nogomet 9. Mar 202220:12 > 21:24 0 komentarjev
Dejan Grabić in Dušan Kosič.

V 26. krogu sta se v Šiški pomerila Bravo in Tabor iz Sežane. Zmage so se presenetljivo veselili gostje. Končni rezultat je bil 1:0, edini strelec pa Dino Stančič v 24. minuti. Po treh točkah je bil bolj vesel Dušan Kosič, tudi trener poražencev Dejan Grabić pa ni bil nezadovoljen s predstavo svojih varovancev.

Tabor Sežana je s prvo zmago v spomladanskem delu sezone pobegnila zadnjemu Aluminiju na pet točk prednosti. To je že tretja tekma v nizu brez poraza za varovance Dušana Kosiča, ki je bil s predstavo svojih nogometašev zadovoljen. “Preboj, ki smo ga dosegli na prejšnji tekmi, nam je dal energijo in tudi danes je bila ekipa zelo disciplinirana. Izkoristili smo dane priložnosti in z nekaj truda uspeli zmagati,” je povedal Kosič.

Bravo je bolje začel, a v 24. minuti so udarili gostje, ki so prednost nato zadržali do konca tekme. “Želeli smo, da Bravu ne dopustimo preveč. Prvih 15 minut smo imeli težave, potem pa odigrali zelo disciplinirano. Obračun je bil trd z obeh strani, na taki tekmi si je težko ustvarjati priložnosti,” je zaključil Dušan Kosič.

Dušan Kosič po zmagi:

Pretirano razočaran ni bil Dejan Grabić, ki je v igri svojih varovancev videl veliko pozitivnih elementov: “Psihološko je bilo srečanje težko za nas, a morem povedati, da so igralci “naredili izpit”. Bili smo intenzivni in solidni. Tekma se je odvila po naših pričakovanjih, veliko smo napadali, imeli priližnosti, a manjkala je zadnja podaja. Nismo znali izkoristiti veliko prostora, ki se nam je ponujal. Gol smo dobili iz situacije, na katero smo opozarjali pred tekmo: napaka v organizaciji igre in direktna žoga za naš hrbet. V drugem polčasu smo spremenili načrt, poizkušali smo se nastaviti bolj direktno. Igralci so se držali navodil, niso pa bili dovolj razpoloženi v zaključku.”