Djuranović po ponesrečni sezoni ne razmišlja o odstopu

Nogomet 21. Apr 20228:00 0 komentarjev
Dejan Djuranović

Domžale so po porazu v polfinalu slovenskega nogometnega pokala proti Bravu (2:3) ostale brez vsakršnih možnosti uvrstitve v evropska tekmovanja. Ob zanje nadvse neuspešni sezoni je pod vprašaj postavljena tudi prihodnost trenerja Dejana Djuranovića, ki pa o odstopu ne razmišlja.

Domžale po uspešnem uvodu v spomladanski del sezone tonejo vse globlje in globlje. Nov udarec jim je tokrat zadal Bravo, ki jih je v Spodnji Šiški z zmago s 3:2  izločil iz pokalnega tekmovanja in pahnil v še večjo krizo.

Moštvo ob Kamniški Bistrici na zmago čaka že vse od konca februarja, ko je premagalo prav Ljubljančane, a odtlej na devetih tekmah vpisalo štiri remije in pet porazov, od tega štiri zaporedne. “Sezona je zagotovo neuspešna,“ je priznal tudi trener rumenih Dejan Djuranović, ki je po padcu na sedmo mesto v prvenstvu vse upe polagal ravno na osvojitev pokalne lovorike.

Po izvrstnem prvem polčasu na stadionu Žak, ko so Domžalčani po zgodnjem zadetku kapetana Senijada Ibričića in nato še Tilna Klemenčića vodili že z 2:0, se je zdelo, da jih do uresničitve glavnega cilja loči le še ena stopnica. A sledil je nerazumljiv padec v drugem delu, v katerem so gostiteljem dovolili, da so izenačili in se vrnili v igro, v sodnikovem dodatku pa prišli celo do popolnega zasuka in velike zmage.

“Razočaranje je ogromno, saj nismo dosegli, kar smo si želeli,“ je dejal Djuranović, čigar prihodnost na klopi Domžal je pod vse večjim vprašajem.

Neuspeh sicer pomeni velik udarec tudi za sam klub, saj velik del svojega proračuna pokrije s prodajo igralcev. Ti so si doslej svojo ceno lahko dvignili prav z igranjem tekem v Evropi, ki pa jo Domžalčani prihodnjo sezono zagotovo ne bodo videli.

O čem je Dejan Djuranović še govoril?

O tekmi:

V prvem polčasu smo imeli nadzor in hitro prišli do pozitivnega rezultata. Vse je šlo v našo smer, a smo se zavedali, da je rezultat lahko varljiv in da prejeti gol lahko tekmo obrne v drugo smer. Zgodilo se je prav to. A vtis je, da smo imeli priložnosti, iz katerih bi lahko zaključili tekmo, a nam ni uspelo. Odločitev VAR-a je bila, kakršna je bila. Res je, da nam v zadnjem času ta ne gre na roko. V zaključku smo imeli priložnost še iz prekinitve, a nas je Bravo kaznoval iz protinapada. Čestitamo jim lahko za zmago in odhod v finale.“

O tem, ali je bil padec v drugem polčasu posledica slabe domžalske pomladi:

“Rezultati v zadnjem obdobju so bili neuspešni. A če prvi polčas odigraš tako dobro, kot smo ga mi in imaš tako prednost, kot smo jo imeli, to ne bi smelo imeti vpliva. Vedeli smo, da Bravo nima v drugem polčasu kaj za izgubiti. Ob prihodu Trontlja v igro, smo se zavedali, da ima dobre predložke. Malo smo bili nespametni. Še posebej na levi strani, kjer smo naredili štiri, pet prekrškov in jim dajali ritem, da so pritiskali. Iz teh nespametnih prekrškov in prekinitev je tudi prišlo do prvega zadetka. Drugi gol je bila enajstmetrovka in tekma se je obrnila.

Mislim, da tu ni veliko za filozofirati. Odigrali smo dobro, imeli rezultat in tekmo pod nadzorom, ne nazadnje tudi priložnosti, iz katerih bi lahko zaključili tekmo. To nam ni uspelo. Ko je bil rezultat naenkrat poravnan, je bilo možno vse. Zgodilo se je, kar se je. To je nogomet in takšne stvari se dogajajo.”

O neuspešni sezoni:

“Sledila bo analiza, ki bo pokazala, zakaj je tako. Smo ekipa, ki je že od samega začetka prvenstva dejansko brez okrepitev. Zamenjave za Daria Kolobarića in Tamarja Svetlina smo iskali nekako na silo. Posledično smo se že v jesenskem delu oziroma takoj po zaključenih nastopih v Evropi znašli v zaostanku. Kljub temu smo dobro startali v spomladanski del in se poskušali priključiti zgornjemu domu. Ko se to ni zgodilo, smo vse moči usmerili v pokal, ponudili več priložnosti tudi mladim, da dobijo dodatne minute. A bili smo neuspešni in sezono zaključili neuspešno.”

O tem, ali razmišlja o odstopu:

“Še vedno se vidim na klopi Domžal. Ne vidim razloga, zakaj se ne bi. Svoje delo opravljam, na drugih pa je, da ocenijo, ali je to zadostno oziroma zadovoljivo za nadaljnje vodenje.”

O naslednjem dvoboju proti Bravu, ki je na spredu že v soboto:

“Tekmo bomo oboji zagotovo pričakali različno razpoloženi. Bravo bo razbremenjen, saj ima za sabo uspešno tekmo, mi pa se bomo morali pobrati in prvenstvo odigrati do konca. Videli bomo, na kakšen način in komu ponuditi minute. Morda tudi že z mislijo na prihodnjo sezono.”