Domžalčani meljejo naprej, padel tudi Bravo

Nogomet 26. Feb 202217:14 > 17:16 0 komentarjev
Dejan Djuranović po tekmi z Mariborom. FOTO: Uroš Skaza.

Nogometaši Domžal so v 23. krogu Prve lige Telemach premagali Bravo s 3:0 (1:0).

Domžalčani kljub odsotnosti še vedno poškodovanega Dejana Georgijevića nadaljujejo uspešno serijo izidov v spomladanskem delu. Potem ko so po točki proti Taboru premagali Olimpijo in Koper, so danes vzeli mero še Bravu, ki je bil prav tako spomladi še neporažen. Domžale so se z deveto zmago v sezoni vsaj začasno točkovno izenačile z doslej petouvrščeno Muro, Bravo pa jim na četrtem mestu beži le še za točko.

Domžalčani so nekoliko odločneje začeli tekmo, v deveti minuti so tudi zadeli, toda Alen Jurilj je bil v prepovedanem položaju. Zato pa so domači zasluženo povedli v 14. minuti, ko je Enes Alić žogo po tleh poslal v kazenski prostor, približno z desetih metrov pa je nato zadel Arnel Jakupović, potem ko se je žoga od vratnice odbila v mrežo.

Po golu so konkretneje zaigrali tudi Ljubljančani, v 20. minuti je Gregor Bajde v kazenskem prostoru domačih slabo zadel žogo. V 33. minuti pa so bili blizu drugemu zadetku domači, ko je z roba kazenskega prostora Mitja Ilenič za malo zgrešil cilj. Strel Jurilja malce z leve pa je Renato Josipović v 35. minuti ukrotil. V 44. minuti je dotlej najnevarnejši strel Brava sprožil Simon Nsana z dobrih 20 metrov, toda Ajdin Mulalić je bil na mestu.

Mladi Ilenič je bil prvi s strelom v drugem polčasu, a je žogo poslal previsoko, drugi “vroč” igralec Domžal v tem delu sezone Benjamin Markuš pa je v 56. minuti podvojil prednost domačih, ko je s 14 metrov malce z leve zadel za 2:0 z diagonalnim strelom. Na teh spomladanskih tekmah je zbral dva gola in dve podaji.

V 61. minuti pa je znova zadel Jakupović, svoj šesti gol sezone je dosegel malce z leve strani po podaji Senijada Ibričića. V 65. minuti so gosti v enem napadu dvakrat nevarno streljali v kazenskem prostoru prek Luke Kerina in Matije Kavčiča, obakrat pa se je izkazal Mulalić. V 81. minuti je bil še bližje zadetku Gašper Trdin, ki je zadel vratnico domžalskih vrat s strelom malce z desne. Tudi sicer so gosti v končnici poskusili priti vsaj do zadetka, a bili neuspešni.

Domžale bodo v 24. krogu v torek gostovale v Kidričevem, Bravo pa bo dva dni pozneje gostil Olimpijo.

Domžale – Bravo 3:0 (1:0)

Športni park, gledalcev 300, sodniki: Sagrković, Mikača, Šprah.

Strelca: 1:0 Jakupović (14.), 2:0 Markuš (56.), 3:0 Jakupović (61.).

Domžale: Mulalić, Klemenčič, Šoštarič Karič, Pišek, Ilenič, Alić, Husmani (od 89. Podlogar), Ibričić (od 73. Martinović), Jurilj (od 73. Vuk), Markuš (od 73. Perc), Jakupović (od 81. Repas).

Bravo: Josipović, Španring, Jakšić, Križan, Kavčič, Kurtović, Nsana (od 79. Trdin), Memić (od 57. Trontelj), Kramarič (od 79. Sever), Kurež (od 46. Kerin), Bajde (od 57. Maružin).

Rumeni karton: Kurtović.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Domžalah:

Konec tekme v Domžalah!

81. minuta: Vratnica Brava. Okvir vrat Domžal je zadel rezervist Gašper Trdin. Veliko sreče za domače, ki še naprej visoko vodijo.

65. minuta: Dvojna priložnost za Bravo. Najprej je udaril Kerin, nato še Kavčič, a Mulalić je oba strela mojstrsko odbil.

Priložnost za Bravo:

63. minuta: GOOOL! 3:0! Bravo je na kolenih. Po podaji Senijada Ibričića je v polno še drugič zadel Jakupović. Sprva so sodniki zadetek razveljavili, a VAR je odločil, da nepravilnosti ni bilo in da domžalski napadalec ni bil v prepovedanem položaju.

Drugi zadetek Jakupovića:

56. minuta: GOOOL! 2:0! Domžalčani so povišali prednost. Rumena družina tudi proti odličnemu obrambnemu Bravu nima težav. V polno je z lepim strelom zadel še Benjamin Markuš.

Zadetek Markuša:

Začetek drugega polčasa! Trener Brava Dejan Grabić je v slačilnici pustil Gala Kureža, v igro je vstopil Luka Kerin.

Konec prvega polčasa!

43. minuta: Končno je zapretil tudi Bravo. Sprožil je Etienne Nsana in dodobra ogrel dlani Ajdina Mulalića. Ostalo je pri vodstvu domačih.

35. minuta: Domžalčani so veliko bolj nevarni. Deset minut pred koncem prvega polčasa je sprožil še Alen Jurilj, a Josipović je bil na mestu in žogo poslal v kot.

14. minuta: GOOOL! 1:0! Domžalčani so še enkrat več potrdili odlično formo in povedli z 1:0. Po podaji Enesa Alića je v polno zadel Arnel Jakupović. Napadalec z avstrijskim potnim listom je žogo fantastilčno sprejel in žogo s pomočjo vratnice poslal za hrbet Josipovića.

Zadetek Jakupovića:

9. minuta: Trese se mreža Brava, a Domžalčani so zadetek dosegli iz globokega prepovedanega položaja. Ostaja pri začetnih 0:0.