PLT: Po remiju Olimpije in Kopra najsrečnejši v Mariboru

Nogomet 27. Feb 202219:20 > 02. Mar 2022 18:20 2 komentarja
Ivan Prtajin

V nedeljo sta bili na sporedu še zadnji dve tekmi 23. kroga Prve Lige Telemach. Na Fazaneriji so se presenetljivo z 0:2 vselili nogometaši Radomelj. V derbiju kroga pa sta se v Stožicah Olimpija in Koper razšla brez zmagovalca (2:2).

S 23. krogom Prve lige Telemach bodo najbolj zadovoljni v mariborskem taboru, potem ko sta se njihova glavna tekmeca za naslov prvaka na medsebojnem obračunu razšla brez zmagovalca. Prvi zasledovalci ostajajo nogometaši Kopra, ki zdaj za vijoličastimi zaostajajo za tri točke, Ljubljančani še točko več.

V Stožicah so navijači videli razburljivo tekmo, ki jo je z mojstrovino odprl Mustafa Nukić že v 14. minuti. Koprčani so uspeli z zadetkom Maksa Barišiča izenačiti še pred odmorom, medtem ko je za preobrat v 60. minuti natančno z glavo meril Bede Osuji.

Za delitev točk je v 84. minuti s prvencem v zelenem dresu poskrbel Ivan Prtajin. Eric Boakye je poslal dolgo žogo v kazenski prostor Kopra, kjer je gostujoča obramba na čelu z vratarjem nekoliko zaspala, prvi pri žogi je bil hrvaški napadalec in na petki tekmi s svojim prvencem poravnal izid.

Gol Prtajina za 2:2:

Radomljani Fazanerijo zapuščajo s pomembno zmago

Tekma v prvem polčasu ni ponudila veliko akcije. Prvih 30 minut ni ponudilo praktično nobene vidnejše priložnosti tako za domače kot tudi za goste. Vse se je spremenilo v 31. minuti, ko so Radomljani povedli po podaji iz kota. Z glavo je odlično zaključil Tomislav Mrkonjić.

Gostje so tako na odmor odšli z zasluženo prednostjo. V drug polčas je sicer nekoliko preudarjene vstopila Mura, toda do izenačujočega zadetka niso prišli. Domačini so pustili veliko prostora v obrambi, kar so izkoristili Radomljani in še povišali svojo prednost. V 57. minuti je zadel Ivan Šarić.

Do konca srečanja so imeli gostje še eno priložnost za povišanje izida, Mura je prav tako imela nekaj priložnosti, a se izid do konca srečanja ni več spremenil. Radomlje so se z zmago dodatno oddaljile od zadnjega mesta, Mura pa vse bolj izgublja stik z vrhom.

Radomlje potrdile zmago v Murski Soboti:

Vroči Mudrinski Maribor odpeljal na plus štiri

Mariborčani so po šoku na večnem derbiju hitro ujeli ritem in po Radomljah brez težav ugnali tudi Tabor. Oba zadetka v Ljudskem vrtu je za domače dosegel novi vijol’čni bojevnik Ognjen Mudrinski. Srbski napadalec je prvi zadetek dosegel v prvem polčasu, zmago pa je potrdil v drugem in se z 11 doseženimi zadetki na vrhu liste strelcev izenačil z Maksom Barišićem.

Maribor bo po novi zmagi tudi po tem krogu ostal na vrhu lestvice, Kraševci pa s točko več kot Aluminij ostajajo predzadnji.

Mudrinski je v drugem polčasu potrdil zmago Maribora:

Domžalčani meljejo naprej

Domžalčani kljub odsotnosti še vedno poškodovanega Dejana Georgijevića nadaljujejo uspešno serijo izidov v spomladanskem delu. Potem ko so po točki proti Taboru premagali Olimpijo in Koper, so v soboto vzeli mero še Bravu, ki je bil prav tako spomladi še neporažen.

Prvi zadetek Jakupovića:

Prvi je mrežo Šiškarjev v 14. minuti zatresel Arnel Jakupović. V drugem polčasu je vodstvo domačih povišal Benjamin Markuš, končni izid pa je šest minut kasneje z drugim zadetkom na tekmi postavil Jakupović.

Domžale so se z deveto zmago v sezoni vsaj začasno točkovno izenačile z doslej petouvrščeno Muro, Bravo pa jim na četrtem mestu beži le še za točko.

Celjani garali za prvo zmago v spomladanskem delu

Krog se je začel v petek v Celju. Tekmo so bolje odprli domači nogometaši, ki so premoč kronali v 17. minuti. Po podaji s prostega strela se je v kazenskem prostoru najbolje znašel David Zec, ki je uspel premagati gostujočega vratarja Luko Janžekoviča. Le dve minuti zatem bi grofje lahko podvojili svojo prednost, toda Tamar Svetlin je žogo poslal prek vrat.

V nadaljevanju prvega polčasa nismo videli veliko akcije, pred koncem so nekoliko bolj pritisnili gostje, ki so v 42. minuti nevarno zapretili prek Emirja Azemovića, toda izid je ostal nespremenjen.

Obračuna v Celju je odločil Rus Morozov:

Tudi nadaljevanje srečanja, vsaj na začetku, ni ponudilo veliko akcije. Kidričani so prišli do najstrožje kazni po posvetu glavnega sodnika s sobo za VAR. Martin Šroler je prevzel odgovornost in izenačil na 1:1. Toda Celjani so že nekaj minut kasneje spet povedli. Mićo Kuzmanović je zadel za vodstvo domačinov. Nato je sledila še ena izjemna akcija Šrolerja, ki je še drugič izenačil izid.

Toda Celjani so kljub temu krenili po vse tri točke. V 84. minuti je zadel Grigorij Morozov in grofom prinesel prve tri točke v spomladanskem delu sezone.