Domžalčani zadržali točko prednosti pred Muro (VIDEO)

Nogomet 2. Apr 202322:36 0 komentarjev

Nogometaši Domžal in Mure so se v 29. krogu Prve lige Telemach razšli z izidom 0:0.

Tekma sicer ni postregla z veliko razburljivostmi. Če se ne upošteva prodora po levi strani Mihaela Klepača v uvodnih minutah, ki pa se je končal brez strela, je bilo na prvo potrebno počakati do 26. minute. Takrat so bili blizu zadetka gosti, Matic Maruško je bil po prostem strelu z leve strani najvišji v kazenskem prostoru, žoga je po njegovem strelu z glavo zadela vratnico.

Le dobri dve minuti pozneje je imel veliko priložnost za Muro tudi Mirlind Daku, ki je iz neposredne bližine streljal z glavo, toda z vrhunsko obrambo se je izkazal mladi domači vratar Gašper Tratnik, novinec v začetni enajsterici Domžal.

Oslabljeni Domžalčani so bili v prvem delu nenevarni, kljub temu pa so prišli do gola. Jošt Pišek je v 37. minuti zadel s strelom izven kazenskega prostora, a VAR je opazil, da je vratarja Mure Klemna Mihelaka Slobodan Vuk oviral v nedovoljenem položaju.

Vuk je Prekmurcem naredil uslugo tudi v 51. minuti. Storil je nevaren prekršek, sodnik mu je sicer najprej pokazal rumen karton, po ogledu posnetka pa je svojo odločitev preklical in domžalskemu napadalcu pokazal karton rdeče barve.

Številčno močnejša Mura je sicer do konca tekme napadala, a z izjemo strela Klepača v sodnikovem dodatku si ni pripravila priložnosti, Domžalčani so bili celo nevarnejši, gostujoča obramba je v 59. minuti blokirala strel Piška, v 65. minuti pa je Franko Kovačević streljal mimo gola.

Domžale bodo v naslednjem krogu gostovale v Sežani, Mura bo gostila Celje.

Domžale – Mura 0:0

Stadion v športnem parku, sodniki: Šmajc, Gabrovec, Mežnar.

Strelci: /

Domžale: Tratnik, Djurić, Nwankwo, Hodžić, Podlogar, Fazlić (od 83. Brecl), Pišek (od 71. Markuš), Repas (od 78. Offenbacher), Husmani, Kovačević (od 83. Barišić), Vuk.

Mura: Mihelak, Beganović, Morris, Cipot, Sadriu (od 85. Kous), Maruško, Kasalo (od 71. Šarić), Tripi, Šroler (od 71. Zličić), Klepač, Daku.

Rumeni kartoni: Hodžić, Husmani, Podlogar, Offenbacher, Tratnik; Maruško, Kasalo.
Rdeč karton: Vuk (52.).

Potek srečanja v Domžalah:

Konec tekem! Muraši prednosti igralca več niso izkoristili. Rumena družina je brez težav zdržala in prišla do točke.

52. minuta: Rdeč karton! Domžalčani bodo tekmo nadaljevali z igralcem manj. Rdeč karton je dobil Slobodan Vuk, ki je s podplatom od zadaj “zahodil” Klepača. Sprva mu je Šmajc pokazal rumeni karton, VAR pa ga je opozoril, da je bilo vse skupaj še bolj resno. Šmajc je namig upošteval.

Nevarna igra Vuka in rdeči karton:

Konec prvega polčasa!

37. minuta: Domžale so zadele, a po posredovanju VAR so zadetek sodniki razveljavili. Lahko rečemo, da upravičeno.

VAR razveljavil zadetek Domžal:

28. minuta: Nova velika priložnost Mure. Z neposredne bližine je glavo streljal Daku, a mu je bravurozno z obrambo sezone zadetek preprečil Tratnik. Daku je od jeze brnil v okvir domžalskih vrat.

Izjemna obramba Tratnika:

26. minuta: Trese se! Po podaji Klepača je z glavo streljal Maruško in zadel okvir domžalskih vrat. Veliko sreče za domačine.

Vratnica Maruška:

Začetek tekme!

Začetni postavi:

#social-embed_1

Pred tekmo:

Krog zaključujeta Domžale in Mura. Po zadnjem obračunu med Dejanom Grabićem in Simonom Rožmanom je takratni strateg Brava razmišljal o dekadenci slovenskega nogometa. Ljubljančan je medtem razložil, da s tem nikakor ni mislil na nogometno filozofijo, ki jo zagovarja Rožman, tokrat pa se bo z domžalskim strategom pomeril z bistveno močnejšo ekipo, kot jo je imel na voljo pred dobrim mesecem dni. Na klopi Mure je Grabić doslej premagal tako Olimpijo kot tudi Maribor, za dosego rezultatskih ciljev pa bo moral dobivati tudi “manjše” tekme.