PLT: Mura ni izkoristila igralca več, Olimpija brez napak

Nogomet 2. Apr 202322:43 0 komentarjev

V večernem nedeljskem obračunu 29. kroga Prve Lige Telemach sta se Domžale in Mura razšla brez zmagovalca (0:0). Prekmurci so skoraj celoten drugi polčas igrali z igralcem več, a številčne premoči niso izkoristili. Vodilna Olimpije je v lepo napolnjenih Stožicah tudi z nekaj sreče premagal Sežanski Tabor. Že v peti minuti je odločilni zadetek dosegel Anes Krdžalić, ki je zadetek dosegel tudi s pomočjo roke. Sodniki so zadetek vseeno priznali.

V ne preveč zanimivem obračunu ekip s sredine prvenstvene lestvice, ki še upata na evropske vozovnice, ni bilo golov. Z neodločenim izidom so lahko bolj zadovoljni Domžalčani, ne samo zaradi dejstva, da so na lestvici ohranili točko prednosti pred Sobočani, ampak tudi zaradi tega, ker so skoraj ves drugi polčas igrali z igralcem manj. Rumena družina je ohranila prednost točke pred Muro, za Koprom zaostajajo za tri, za Celjani pa že pet.

Zmaji potrebujejo le še šest točk

Olimpija je storila še en korak proti osvojitvi naslova državnega prvaka. Pred lepo zapolnjeno glavno tribuno stoženskega stadiona je premagala zadnjeuvrščeni Tabor, toda z igro gledalcev zagotovo ni navdušila. Čeprav si je z zgodnjim vodstvom, v polno je že v pet minuti meril Anes Kdržalić, pripravila lepo osnovo, da poleg rezultata poskrbi tudi za umetniški vtis, tega ni storila in je lahko na koncu celo srečna, da anemične igre v fazi napada Sežanci niso kaznovali.

Zmaji imajo ponovno 15 točk prednost pred Mariborom, za potrditev naslov potrebujejo le še šest točk.

Zadetek za zmago Olimpije:

Katastrofalne minute Brava za zmago Koprčanov

Koprčani so v zadnji tekmi sobotnega sporeda Prve lige Telemach gostili Bravo. V 26. minuti so kanarčki povedli po zadetku Ivana Novoselca, ki je izkoristil lepo podajo s kota in z glavo ugnal vratarja Brava Orbanića. Za Bravo se je nadaljevalo še slabše. V 34. minuti je Rudi Flakus Bosilj prejel drugi rumeni karton in Ljubljančanom otežil delo. Bravo se ni uspel pobrati. V drugem polčasu večjih priložnosti ni bilo, nevarnejši je bil Koper, ki pa mu ni uspelo podvojiti prednosti. Točke so vseeno ostale doma. Koper je zdaj četrti, Bravo pa na sedmem mestu.

Zadetek Novoselca:

Mariborčanom v Gorici ni bilo do prvoaprilskih šal

Maribor je na gostovanju pri Gorici gladko opravil delo, spet z izdatno pomočjo prvega napadalca sezone, Žana Vipotnika. Novopečeni reprezentant je dosegel vse tri zadetke za četo Damirja Krznarja. Svoj “šov” je Vipotnik končal sredi drugega polčasa, ko je mrežo vrtnic dvakrat zatresel v razmaku le treh minut. Zdaj je na vrhu lestvice strelcev osamljen s 17 zadetki.

Zadetek vročega Žana Vopotnika:

Celjani niso upravičili vloge favorita

Dogajanje se je ta krog začelo v Celju, kjer so v prvem polčasu grofje prevladovali, v drugem delu pa so mlinarji vzpostavili enakovredno razmerje moči ter tudi zelo hitro prišli do izenačenja. Na listo strelcev se je v 29. krogu prvi vpisal Aljoša Matko, ki je “odpadek” po strelu Davida Zeca pospravil v porazno mrežo. Celjani bi lahko na odmor prišli še z izdatnejšo prednostjo, namesto tega pa so v 50. minuti prejeli zadetek Madžića Šošića, kar je bilo na koncu dovolj za točko.

Oliver Bogatinov tako nadaljuje izjemno uspešno pomlad, ki bo kot kaže klub iz osrednje Slovenije obdržala med nogometno elito.