Domžale z Obale s polnim plenom

Nogomet 20. Feb 202219:34 > 19:46 0 komentarjev

Nogometaši Kopra so v 22. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Domžalam z 0:2 (0:1).

Vodilni Koper je v goste sprejel Domžale, ki so na Obalo prišle opogumljene po zmagi proti Olimpiji. Izbranci Dejana Djuranovića so se znova pokazali v zelo dobri luči in se s Primorske vračajo s polnim plenom, glavni junak tekme pa je bil Zeni Husmani z dvema goloma. Domžale so še vedno šeste, a le še tri točke za petouvrščeno Muro, Koper, ki je tekmo končal z dvema igralcema manj, pa je prvi, a bi ga lahko v ponedeljek ob zmagi proti Radomljam na vrhu zamenjal Maribor.

Uvod tekme je ponudil nekaj nevarnosti na obeh straneh, pri Domžalah, kjer še vedno pogrešajo predvsem Dejana Georgijevića, je bil v deveti minuti le malce premalo natančen Arnel Jakupović, pri Koprčanih, ki so morali poseči po spremembah v obrambi po odsotnostih Karla Bručića in Žana Žužka, pa je dvakrat zgrešil prvi strelec lige Maks Barišić, najprej v 13. minuti z roba kazenskega prostora, minuto pozneje pa iz neposredne bližine.

V 33. minuti pa so povedli gostje, potem ko so odvzeli tekmecem žogo na desni strani, ta se je nato znašla na vrhu kazenskega prostora pri Zeniju Husmaniju, ki jo je z lepim strelom poslal pod prečko za 1:0.

Malce pozneje je nase opozoril Lamin Colley, ob Barišiću in Kaheemu Parrisu tretji član glavne koprske napadalne trojke, a se izid ni spremenil, tako kot tudi ne po Jakupovićevem prostem strelu v 39. minuti.

Tudi uvod drugega polčasa je bil živahen, med drugim je v 51. minuti močno sprožil Nikola Krajinović, izkazal pa se je Ajdin Mulalić, po kotu pa Colley v bližini gola ni prišel do pravega strela. Zato pa je v 55. minuti iz bližine zadel Husmani, ki je svoj četrti gol sezone dosegel po podaji Svena Šoštariča Kariča z leve strani pred gol, kjer domačim ni uspelo izbiti žoge.

Gosti so spet premešali domačo obrambo v 59. minuti, na koncu je v kazenskem prostoru zgrešil cilj Jakupović. V še večjih težavah so se domači znašli v 68. minuti, saj je Borna Jelić Balta dobil rdeči karton, ko je prekinil obetavno akcijo za gol gostov. Za piko na i slabemu koprskemu dnevu je v 80. minuti zaradi enakega razloga moral igrišče zapustiti še Ivan Novoselec, ob dveh igralcih manj pa Kopru ni uspelo ogroziti domžalske zmage. To bi lahko v sodniškem dodatku oplemenitil še Benjamin Markuš, a je zgrešil z roba kazenskega prostora.

Koper bo v 23. krogu v nedeljo gostoval pri Olimpiji, Domžale pa bodo dan prej gostile Bravo.

Koper – Domžale 0:2 (0:1)

Stadion Bonifika, gledalcev 500, sodniki: Mertik, Vukan, Herženjak.
Strelec: 0:1 Husmani (33.), 0:2 Husmani (55.).
Koper: Golubović, Mittendorfer, Novoselec, Krajinović, Palčič, Jelić Balta, Đira (od 57. Osuji), Vešner Tičić (od 65. Šušnjara), Barišić (od 65. Kotnik), Parris (od 73. Izata), Colley.
Domžale: Mulalić, Pišek, Klemenčič, Jurilj (od 79. Perc), Ibričić (od 89. Martinović), Markuš, Šoštarič Karič, Jakupović (od 89. Vuk), Alić, Ilenič (od 85. Dobrovoljc), Husmani.
Rumeni karton: Krajinović.
Rdeča kartona: Jelić Balta (68.), Novoselec (80.).

KONEC TEKME!

Rdeči karton Novoselca:

80. minuta: Še drugi rdeči karton za Koper. Sodnik ga je po prekršku nad Šoštarič Karičem  pokazal Novoselcu.

Rdeči karton Jelića Balte:

68. minuta: Jelić Balta je storil prekršek nad Jakupovićem  in prejel neposredni rdeči karton. Koper tekmo nadaljuje z desetimi možmi na igrišču.

Zadetek Husmanija za vodstvo Domžal z 2:0:

55. minuta: GOOOL!!! 2:0 za Domžale! Šoštarič Karić je poslal oster predložek v kazenski prostor Kopra, kjer je bil najbolj iznajdljiv Husmani in z neposredne bližine vpisal še svoj drugi zadetek na tekmi.

52. minuta: Po podaji iz kota je nastala velika gneča v kazenskem prostoru Domžal, a je do žoge še pravočasno prišel Mulalić.

37. minut: Priložnost Kopra za izenačenje. V kazenski prostor je izvrstno stekel Colley, a je pravočasno iz vrat stekel Mulalić in odbil žogo.

Zadetek Husmanija za vodstvo Domžal z 1:0:

33. minuta: GOOOL! 1:0 za Domžale! Husmani je iz nenevarne akcije prišel do strela z roba kazenskega prostora in ugnal nemočnega Golubovića.

Priložnost Barišića:

14. minuta. Nova priložnost za Koper in Barišića, ki je po podaji Parrisa streljal z neposredne bližine, vendar žogo poslal prek domžalskih vrat.

13. minuta: Prvič so zapretili tudi Koprčani. Maks Barišić je sprožil z roba kazenskega prostora, vendar bil nenatančen.

9. minuta: Nevarna priložnost za Domžale. V kazenskem prostoru Kopra je žogo sprejel Jakupović in streljal iz obrata, a zgrešil vrata domačinov.