Drobne o krizi, ki je mimo: Bili smo preveč prepotentni

Nogomet 24. Sep 20217:00 0 komentarjev
Oskar Drobne je bil po tekmi v Kopru zadovoljen, čeprav na fotografiji ni videti tako. FOTO: Uroš Skaza.

"Na začetku sezone smo bili po odlični pomladi preveč prepotentni," je po zmagi s 3:1 pri vodilnem Kopru dejal Oskar Drobne, trener Aluminija, ki je zelo slabo krenil v novo sezono, zdaj pa se počasi pobira. Trener Kidričanov je spregovoril tudi o domnevnem zanimanju Maribora zanj.

Oskar Drobne je trener Aluminija postal sredi prejšnje sezone, na njegovo klop je prvič sedel v 17. krogu decembra lani. Potem je bil s Kidričani, katerih glavni cilj je (še) vedno obstanek med prvoligaši, eno prijetnejših presenečenj drugega dela sezone.

Spomladi je Aluminij sedemkrat zmagal, sedemkrat remiziral in le trikrat izgubil ter si zagotovil obstanek, z le dvema točkama več pa bi bil lahko celo peti. Odlično so Kidričani sezono predvsem zaključili, saj v zadnjih šestih tekmah niti enkrat niso izgubili, v tem času pa so trikrat zmagali.

Zato so bili morda celo najbolj neprijetno presenečenje prve četrtine prvenstva sezone 2021/22. Na prvo zmago so namreč čakali kar osem tekem, v osmem krogu so s 3:0 premagali Maribor. Potem so v prejšnjem krogu doživeli nenadejano hud poraz, z 0:4 so klonili proti Taboru v Sežani.

Včeraj so še drugič v nekaj dneh gostovali na Primorskem. Ko so Koprčani na samem začetku tekme prišli do vodstva, ob tem pa zapravili še nekaj priložnosti, se je zdelo, da bo Aluminij spet izgubil.

Potem je prišlo do velikega preobrata, Kidričani so začeli igrati dobro in učinkovito, zabili tri gole in prišli do druge prvenstvene zmage sezone, ki jih ob štirih remijih sicer še vedno postavlja na neželeno deveto mesto, a imajo enako število točk kot Domžale na sedmem mestu.

“Liga je zelo izenačena. Izgubiš, pa si deveti oziroma deseti, zmagaš, pa si že lahko peti. Spet bo zelo zanimivo, me pa veseli, da smo se vrnili. Po tem, kar smo pokazali danes v drugem polčasu, se nadaljevanja sezone zelo veselim,” je povedal nekdanji napadalec številnih tujih in slovenskih klubov, tudi Maribora.

Prav v povezavi z njegovim klubom iz Ljudskega vrta pa nam je danes na uho prišla zanimiva informacija. Športni direktor Maribora Marko Šuler, ki po odhodu Simona Rožmana išče novega trenerja, naj bi v iskanju njegovega naslednika pomislil tudi na zdajšnjega trenerja Aluminija. Seveda smo ga povprašali tudi o tem.

Video vrhunci tekme Koper – Aluminij:

Prišli ste do zmage na Bonifiki pri vodilnem Kopru in izplavali iz krize na začetku sezone.
Prvi polčas je bil spet zelo slab. Koper je prevladoval. Z diagonalnimi žogami nas je uničeval. Prišel je tudi do vodstva. Potem smo sredi prvega dela igre spremenili sistem igre. Imeli smo dosti sreče, da smo v sodnikovem dodatku prvega polčasa prišli do gola in se vrnili.

Tudi začetek drugega polčasa ni bil obetaven, takoj smo izgubili žogo in Kopru omogočili veliko priložnost, a se je z obrambo izkazal Luka Janžeković. Potem smo pet, šest minut igrali atomski nogomet, zelo dobro izpeljali dva, tri protinapade in dvakrat zadeli. V nadaljevanju tekme smo igrali organizirano in uspeli priti do vseh treh točk.

Ste s prikazanim povsem zadovoljni?
Ne, daleč od tega. Kot sem dejal, danes smo preveč oscilirali. Odigrali smo slab prvi in odličen drugi polčas. Realno bi morali po prvem polčasu izgubljati z več kot z 0:1, mi pa smo na odmor odšli celo z rezultatom 1:1. Nasprotnik je dominiral. Dosti sreče smo imeli, da smo se zbrali in v zaključku polčasa zadeli.

Jasno je bilo, da v drugem polčasu ne bomo mogli več igrati tako slabo. Niso nas zmedle niti priložnosti domačinov. Pridobivali smo na samozavesti, zabili dva gola, lahko bi še kakšnega. Je pa treba priznati, da so imeli tudi Koprčani nekaj situacij, a smo bili vedno zbrani. Čestitke fantom. Te točke smo krvavo potrebovali.

Po veliki priložnosti Kopra pri izidu 1:1, zapravil jo je Bede Osuji na začetku drugega dela igre, ste v nasprotnem napadu z golom mladega Gašperja Pečnika prišli do vodstva. Je bila to prelomnica današnje tekme?
Da, absolutno. Takrat smo se napolnili. Vse je steklo. Podaje, povratne žoge, dvoboji. S strani je kot trener potem užitek spremljati tako tekmo. Zadnje tri polčase smo trpeli, zdaj pa smo pokazali, da zmoremo. Izpostaviti je treba našega vratarja Janžekovića in priznati, da je danes z obrambami v obup spravljal domače nogometaše.

Na drugi strani je treba priznati, da smo dosegli tri lepe gole. Ne bom rekel, da smo zmagali zasluženo, a zmagali smo. Jutri ne bo nihče vprašal, na kakšen način. Tri točke so na našem računu in prinašajo mirnost za nadaljevanje sezone.

“Dobili smo točke, ki smo jih krvavo potrebovali.” FOTO: Uroš Skaza.

Ste z učinkom po desetih tekmah zadovoljni? So rezultati slabši od iger, ki ste jih prikazali?
Na uvodu v sezono smo odigrali nekaj tekem, na katerih bi lahko iztržili več. Toda, če delaš pošteno, boš v nogometu za to prej ali slej poplačan. Morda na prejšnjih tekmah kdaj nismo imeli sreče, smo jo pa imeli danes. Seveda bi rad imel še kakšno točko več, a smo tukaj. Blizu.

Liga je tako izenačena, da če zmagaš, si peti, če izgubiš, pa deveti, deseti. Krpamo se. Že danes smo imeli težave, na klopi smo imeli samo štiri igralce. Zdaj smo prejeli še rdeč karton, poškodoval se je tudi Aljaž Krefl. Ne vem, kako se bomo zbrali za naslednjo tekmo.

Če odštejemo tekmo v Sežani, ste na preostalih devetih tekmah prejeli le osem golov. Vaša obramba se je za trdno izkazala tudi tokrat, ste z njo zadovoljni?
Sem, ampak samo v drugem polčasu, v drugem nikakor ne. Koper je dominiral, nismo bili pravi. V drugem polčasu je bilo obratno. Bili smo hitrejši, zelo dobro smo igrali v obrambi, bili smo borbeni.

Pokazali smo tak pristop, kot bi ga morali vedno. To mora biti naš zaščitni znak. Spomladi smo zaradi tega osvajali točke. Tako moramo igrati tudi zdaj. Moramo biti trd oreh za vsakega nasprotnika. Gremo iz tekme v tekmo. Bomo videli, kaj nam bo to prineslo.

Je bilo pred današnjo tekmo čutiti kaj negotovosti zaradi poloma, ki ste ga doživeli v Sežani?
Seveda je bilo. V torek smo se morali pošteno pogovoriti. Poglejte, v tej ligi ima skorajda vsak težave. Redkokateri klub je lahko povsem zadovoljen s tem, kar je dosegel. Večina ima težave, tudi mi jih imamo. Na začetku sezone smo bili zaradi tega, kar se nam je dogajalo spomladi, preveč prepotentni. Mislili smo, da bo steklo samo od sebe.

Ko smo videli, da tako ne gre, so si fantje želeli, a ni šlo. Zdaj prehajamo v obdobje, ko smo konkretnejši, hitrejši, dobro prehajamo v napad, dobro igramo naprej. Upam, da bo tako tudi na naslednjih tekmah.

Ste po slabem začetku in sedmih tekmah brez zmage čutili pritisk ali je bilo v klubu mirno?
Moram priznati, da s strani kluba ni bilo nobenega pritiska. Zavedamo se, na kakšnih obratih delamo. Jasno, začetek sezone absolutno ni bil tak, kot smo si ga želeli, ampak bomo videli. Upam, da bo v nadaljevanju boljše.

Kakorkoli obrnemo, na zadnjih treh tekmah smo osvojili šest točk. Zdaj nas do reprezentančnega premora čakata še dve tekmi. Upam, da bomo na njih iztržili čim več in bomo šli naprej. Sezono želimo speljati tako, da mirno pridemo do nekih sigurnih pozicij na lestvici. Čeprav je v tej ligi tako ali tako vse zelo zbito, vsi smo izenačeni. Je pa vsaka tekma zgodba zase. Že v nedeljo, ko igramo proti Bravu, nas čaka povsem nova tekma.

Za konec še to. Vir blizu kluba nam je prišepnil, da so pri Mariboru ob iskanju novega trenerja pomislili tudi na vas. Vaš komentar?
Hvala za kompliment, kar to vsekakor je, če vam je taka informacija res prišla na uho. Ne vem pa, kaj naj rečem. Maribor ima svojo tradicijo, svojo strategijo, jaz pa sem zadovoljen pri Aluminiju. Za zdaj pa še nisem dobil nobene ponudbe. Nobenega klica ni bilo.