Šok terapija delovala: Maribor brez Rožmana do treh točk

Nogomet 23. Sep 202122:05 > 24. Sep 2021 0:11 0 komentarjev
Maribor je vpisal drugo zaporedno zmago. Foto: Jure Banfi

Maribor je na prvi tekmi po odhodu trenerja Simona Rožmana na štajerskem derbiju z 2:0 ugnal Celje. Na preostalih tekmah 10. kroga Prve Lige Telemach je Aluminij na Bonifiki s 3:1 šokiral Koper, Mura in Tabor sta se razšla brez zmagovalca (1:1), že v sredo pa sta se zmage razveselili obe ljubljanski ekipi. Olimpija je po preobratu ugnala Domžale (2:1), Bravo pa se je po zmagi z 2:0 nad Radomljami točkovno izenačil s Koprom.

Mariborčani po burnih dnevih, v katerih je odšel trener Simon Rožman, po zmagi na štajerskem derbiju zdaj malce lažje diha. Vijolična četa, ki jo zdaj vodi Radovan Karanović, je z 2:0 premagala Celje in prekinila niz štirih tekem brez zmage (3 porazi, remi). Ljudski vrt je v prvem polčasu razveselil Nino Žugelj, zmago pa je v drugem polčasu po veliki napaki celjskega branilca Davida Zeca Ognjen Mudrinski, ki se je na tretji tekmi v vijoličnem dresu vendarle vpisal med strelce.

Drugi zaporedni poraz Kopra

Koprčani so po izjemnem začetku sezone, ko jim ni bilo para, doživeli še drugi zaporedni poraz. Po Bravu jih je na Bonifiki šokiral še Aluminij.

Kanarčki so odlično odprli tekmo, po zaslugi Bedeja Osujija so povedli v 22. minuti. Imeli so tudi priložnost za povišanje, a je Kidričane reševal odlični vratar Luka Janžekovič. Neučinkovitost domačih so gostje kaznovali v zadnjih sekundah prvega polčasa, ko je v polno meril Roko Prša.

Kanarčki so zapretili v prvih sekundah drugega polčasa, ko je strel Osujija z neverjetno obrambo ustavil Janžekovič. Kdor ne da, dobi. Aluminij je že v naslednji akciji izkoristil zmedo v domači obrambi in povedli prek Gašperja Pečnika. Le dve minuti kasneje je v polno meril še Armin Đerlek in odločil tekmo na Bonifiki.

Aluminij se je po ponižanju proti Taboru navijačem odkupil z zmago, Koper pa je doživel drugi zaporedni poraz.

V Sežani nismo videli zmagovalca

Na prvi četrtkovi tekmi nismo videli zmagovalca. Potem ko so Sežanci, ki so bili pred tem krogom pod vodstvom Dušana Kosića še stoodstotni, v uvodu sezone v Murski Soboti premagali državnega prvaka s 3:0, je bil tokrat dvoboj ekip bolj ali manj enakovreden in se zasluženo končal z delitvijo točk.

Kraševce je v 4. minuti v vodstvo popeljal Marko Krivičič, le tri minute kasneje pa je po veliki napaki domačega vratarja Jana Koprivca Muraše priključil Amadej Maroša.

Olimpija z “Benzemajem” Nukićem v zaključku tekme do novih treh točk

Na drugi sredini tekmi so Domžalčani v slabo obiskanih Stožicah krenili udarno in že v drugi minuti prek Svena Šoštariča-Kariča izkoristili zmedo v kazenskem prostoru Olimpije in povedli. Ljubljančani so se na šok dobro odzvali in hitro pritisnili proti vratom Ajdina Mulalića. Premoč so zmaji kronali v 15. minuti, ko je po kotu izenačil Mustafa Nukić.

Ritem igre se je povsem umiril, nekoliko narastel pa šele v drugem polčasu. V njem je bila Olimpija boljša, imela lepše priložnosti, vse to pa je kronala šele v 86. minuti, ko je odlično preigravanje Aldairja pred vrati z mojstrsko potezo izkoristil Nukić in s peto postavil končni izid, s katerim se je Olimpija prebila pod vrh lestvice.

Bravo ujel Koper

V Domžale k Radomljam je prišel ljubljanski Bravo, ki v tej sezoni blesti. Povedli so v 25. minuti, ko je Sandi Ogrinec lepo preigraval pred vrati Radomelj, se znašel sam pred vratarjem Marjanovićem in žogo zanesljivo potisnil v mrežo.

Ogrinec se tu še ni zaustavil. V drugem polčasu je bil nad njim storjen prekršek v kazenskem prostoru, enajstmetrovko pa je izvedel kar sam. Bravo je tako premagal gostitelje z 2:0. Za Radomlje je to sedmi zaporedni poraz v ligi, ostajajo pa prikovani na zadnje mesto Prve lige Telemach, na drugi strani pa so Šiškarji točkovno ujeli vodilni Koper.