Dušan Kosić ustavil tudi prvaka

Nogomet 23. Sep 202117:19 > 17:21 0 komentarjev
Trener Tabora je v Fazaneriji presegel svoj rekord iz obdobja pri Triglavu.

Nogometaši CB24 Tabora Sežane in Mure so se v 10. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).

Potem ko so Sežanci, ki so bili pred tem krogom pod vodstvom Dušana Kosića še stoodstotni, v uvodu sezone v Murski Soboti premagali državnega prvaka s 3:0, je bil tokrat dvoboj ekip bolj ali manj enakovreden in se zasluženo končal z delitvijo točk.

Mura, ki je pred tem dobila štiri od zadnjih petih tekem, je bila predvsem v drugem polčasu premalo konkretna za kaj več. Ekipi tako vsaj za zdaj ostajata na četrtem in petem mestu.

Čeprav je Mura odločno začela tekmo, pa je domača zasedba povedla v četrti minuti. Marko Krivičić je z leve strani poslal bolj podajo proti Rodrigueju Bongonguiju, a ta do žoge ni prišel, je pa dovolj zmedel Matka Obradovića, da ta ni vedel, ali naj posreduje ali ne. Žoga se je nato mimo njega skotalila v mrežo za 1:0.

Črno-beli so izenačili že v sedmi minuti, po dokaj nenevarni podaji v kazenski prostor je Jan Koprivec žogo izpustil, Amadej Maroša pa je spretno prišel do nje in jo poslal v mrežo. Pozneje se je dogajanje na zelenici umirilo, ekipi sta strnili vrsti in preprečevali nevarne akcije na eni in drugi strani.

Kmalu po začetku drugega polčasa, v 48. minuti, je Dominik Mihaljević nevarno meril z 18 metrov, Obradović pa je z lepo “parado” preprečil veselje Kraševcev. V 70. minuti so domači spet prišli do lepe priložnosti, toda strel Tila Mavretića je Obradović tudi ukrotil.

V 80. minuti je relativno anemijo v Sežani prekinil še Dino Stančič, ki je po podaji z desne strani poskusil z glavo iz bližine in tudi ob Obradovićevem posredovanju oplazil prečko.

Mura, ki je bila sicer na trenutke boljša v polju, ni bila konkretna, tako da se je dvoboj končal brez zmagovalca.

Tabor bo v 11. krogu v ponedeljek gostoval v Celju, Mura pa bo dan prej gostila Koper.

CB24 Tabor Sežana – Mura 1:1 (1:1)

Stadion Rajka Štolfe, gledalcev 300, sodniki: Perić, Gabrovec, Skok.

Strelca: 1:0 Krivičić (4.), 1:1 Maroša (7.).

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Briški (od 52. Urh), Nemanič, Ristić (od 66. Guerrico), Mihaljević (od 66. Mavretić), Doukoure Grobry, Krivičić, Bongongui (od 61. Kosi), Stančič, Kouao (od 62. Kljun).

Mura: Obradović, Karamarko, Maruško, Karničnik, Lorbek, Horvat, Pucko, Kous, Lotrič (od 75. Kozar), Škoflek (od 62. Mulahusejnović), Maroša (od 84. K. Cipot).

Rumeni kartoni: Bongongui, Doukoure Grobry; Maruško, Horvat.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja med Tabor Sežano in Muro:

KONEC TEKME!

80. minuta: Velika priložnost za Tabor. Po lepem predložku je Stančič presekal pot žogo z glavo in le za malce zgrešil Murina vrata. Obradović bi bil brez moči.

70. minuta: Do strela so prišli tudi domači. Po predložku Salkića, je do strela prišel Mavretič, a Obradović je žogo brez težav ujel.

69. minuta: Velika priložnost, a Tabor si je lahko oddahnil. Lepo si je prostor priboril Mulahusejnović, poslal oster predložek v kazenski prostor, kjer pa je bil za malce prekratek Maroša.

48. minuta: Lepa priložnost za Sežano. Žogo je lepo odločil Kouao, močno pa je sprožil Mihaljević, a z izvrstno obrambo se je izkazal vratar Mure Obradović. Ostalo je pri 1:1.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PREVEGA POLČASA!

34. minuta: Po daljšem času je zapretila Mura, toda Pucko je zelo slabo zadel žogo in skorajda zadel kotno zastavico.

27. minuta: Po eksplozivnem uvodu v tekmo se je dogajanje precej umirilo. V zadnjih minutah spremljamo igro med obema kazenskima prostoroma.

7. minuta: GOOOL!!! Izenačenje v Sežani, katastrofalna napaka Jana Koprivca, spretno pa je odreagiral Amadej Maroša in izid poravnal na ena!

4. minuta: GOOOL!!! Vodstvo Sežane, Krivičić je podajal v kazenski prostor, Bongongui je sicer zgrešil žogo, a zmedel Obradovića in žoga je končala v mreži Mure! Sežana 1, Mura 0.

2. minuta: Gneča v kazenskem prostoru Sežane, domača obramba je žogo vendarle izbila pred konkretnim zaključkom Prekmurcev.