Miran Srebrnič do 100. zmage, Gorica začela s tremi točkami

Nogomet 18. Jul 202222:45 > 22:49 0 komentarjev
Goričani so v prejšnjem krogu po dolgem času znova vpisali vse tri točke, med tednom pa nepričakovano izpadli iz pokala. Usodna je bila ekipa Vipave.

Nogometaši Gorice so vrnitev v elitno nogometno druščino začeli z zmago nad Bravom in prvimi tremi točkami. Svojega stratega Mirana Srebrniča so Primorci v uvodu v sezono 2022/23 nagradili s 100. trenerski zmago v prvi ligi.

Obe ekipi sta v razgretem ozračju novogoriškega športnega parka začeli zadržano. Bolj konkretni pa so bili domači, a je bil Etien Velikonja v 17. minuti pri strelu z razdalje premalo natančen, žogi pa so pot do gola po nevarnem strelu Alena Krajnca v 25. minuti preprečili ljubljanski branilci.

Prebudili so se tudi gostje in že v naslednjem napadu je Martin Kramarič poskušal precej z leve strani, a izkazal Aleš Likar in žogo odbil v kot. Tudi po akciji s kota je bil junak z lepo parado Likar, ko je bil v skoku z glavo najvišji Gašper Trdin. Ljubljančani so tkali mrežo okrog domačega gola in zelo razigrani Ivan Šaranić je v 30. minuti nevarno streljal z roba kazenskega prostora.

V najtežjih trenutkih je sledil hiter napad Gorice in v 33. minuti je Krajnc izkoristil grobo napako Nemanje Jakišića v obrambi. Situacijo je napačno namreč ocenil tudi šišenski vratar Matija Orbanič in Krajnc jo je s kakšnih 17, 18 metrov rahlo na levi strani mojstrsko poslal v prazno mrežo.

Ko je Stefan Milić v 39. minuti po nepotrebnem prekršku prejel rdeči karton, je bila igra Ljubljančanov nekaj trenutkov povsem brezglava in le sreča je bila razlog, da najprej Nejc Mevlja in nato Luka Baruca nista še drugič matirala Orbaniča. Zelo nevaren je bil v 45. minuti tudi Darko Hrka v gneči v kazenskem prostoru Brava.

Po tem preverjanju je sodnik pokazal rdeč karton.

Kljub igralcu manj so bili v drugem delu aktivnejši Ljubljančani, ki pa jim je v končnici manjkala pika na i za izenačenje. Eno lepših priložnosti je v 66. minuti po lepi podaji zelo razigranega Ivana Šaranića zapravil Luka Štor. Predvsem pri Goričanih je bilo očitno, da taktično branijo prednost, zato so bili v napadu z izjemo redkih hitrih akcij manj aktivni.

Gostujoči trener Dejan Grabič je v drugem delu v ogenj poslal kar peterico spočitih nogometašev, da bi nadomestil številčni zaostanek na zelenici. Ljubljančani so na ta način ostali napadalnejši, še naprej pa je manjkala poteza več za gol.

Še več. V sodnikovem podaljšku je sledila kazen, ko so Goričani realizirali eno od redkih priložnost. Akcijo je na levi začel Žan Bešir, Leon Marinič je žogo podaljšal do Luke Vekiča, ki jo je zabil za končnih 2:0. Jan Andrejašič pa je imel po novi napaki ljubljanske obrambe v izdihljajih celo priložnost za 3:0.

V naslednjem krogu Goričane v soboto čaka gostovanje v Mariboru, Bravo bo gostil Koprčane.

Gorica – Bravo 2:0 (1:0)

Stadion v športnem parku, gledalcev, sodniki: Halilović, Gabrovec, Mežnar, Šmajc.

Strelca: 1:0 Krajnc (33.), 2:0 Vekić (90.).

Gorica: Likar, Cerovec, Urbančič, Baruca (od 83. Bešir), Mevlja, Krajnc (od 88. Andrejašič), Ahmetaj (od 88. Marinić), Hrka, Širok, Velikonja (od 69. Vekić), Leban (od 88. Jukić).
Bravo: Orbanič, Burin (od 76. Križan), Kavčič, Jakšić, Milič, Trontelj (od 57. Španring), Trdin (od 73. Kurtović), Šaranić, Karamarič (od 76. Puconja), Simon, Štor (od 76. Maružin).

Rumeni kartoni: Cerovec, Hrka, Vekić.
Rdeči karton: Milić (39.).

Potek tekme v živo:

KONEC TEKME! Tri točke so ostale pri Gorici.

GOOOL!!! Zdaj pa je tekma odločena. Luka Vekić je zadel iz bližine in potrdil zmago Gorice.

Gol Luke Vekića:

85. minuta: Izid je še vedno 1:0, igra pa se je v zadnjem času umirila. Gorica rutinirano nadzoruje potek dogajanja na igrišču in zdi se, da je vse bližje zmagi.

72. minuta: Zdaj je na drugi strani s strelom od daleč poskusil Žan Leban. Tudi on je bil za nekaj centimetrov premalo natančen in meril prek prečke.

66. minuta: še enkrat je bil v akciji Luka Štor, ki je lepo stekel za hrbet domače obrambe in z desne strani prišel pred gol Gorice in streljal, pa spet zgrešil.

56. minuta: po daljšem času je bil nevaren tudi Bravo. Po predložku s prostega strela je pred golom Gorice do strela z glavo prišel Luka Štor, ki pa ni znal zadeti.

47. minuta: Tudi prva priložnost v drugem polčasu je pripadla Gorici, pri žogi je bil strelec za zdaj edinega gola na tekmi Alen Krajnc, čigar strel od daleč je zletel malo mimo vrat.

Strel Alena Krajnca:

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Trenerja ob polčasu nista menjala.

POLČAS!

45. minuta: Gorica je vse bolj nevarna. Tik pred polčasom je v kazenskem prostoru Brava do strela prišel debitant v prvi ligi 22-letni Darko Hrka in bil blizu gola. Žoga je zletela malce mimo vrat.

40. minuta: Ni manjkalo veliko, pa bi Gorica dosegla še drugi gol. Mladi Luka Baruca je po desni strani že šel mimo vratarja Brava, potem pa iz zahtevnega položaja ni uspel zadeti.

39. minuta: Zdaj pa še en udarec Brava. Po ogledu videoposnetka je sodnik, ki je bil opozorjen iz sobe za VAR, pri gostih izključil Stefana Milića. Črnogorski branilec si je predčasen odhod pod prho zaslužil zaradi udarca nasprotnika, ki je bil brez žoge.

Izključitev Stefana Milića:

GOOOL!!! Zdaj pa kazen za Bravo za neizkoriščene priložnosti in gol v njihovi mreži. Gorica je v vodstvo prišla po hudi napaki obrambe in vratarja gostov, ponujeno pa je s prefinjenim strelom v prazen gol izkoristil Alen Krajnc.

Gol Alena Krajnca:

31. minuta: Bravo vse bolj pritiska. Zdaj je do strela prišel še mladi hrvaški napadalec Ivan Šaranić in le za malo zgrešil gol.

Strel Ivana Šaranića:

27. minuta: po kotu Brava še ena sijajna obramba Uroša Likarja, ki je tokrat ustavil strel z glavo Gašperja Trdine.

Strel Gašperja Trdine:

26. minuta: zdaj pa prva priložnost za Bravo. V kazenskem prostoru je preigraval Martin Kramarič, prišel do strela, a se je z odlično obrambo izkazal vratar Gorice Uroš Likar in žogo odbil v kot.

Strel Martina Kramariča:

17. minuta: še en strel Gorice, po obratu je s kakšnih 20 metrov streljal Etien Velikonja. Ni zgrešil za prav veliko …

2. minuta: prvi strel na tekmi je pripadel Novogoričanom. S strelom od daleč je pokusil Italijan albanskih korenin Alessandro Ahmetaj, a je bil njegov strel preslab. Vratar Brava ni imel težav.

Strel Alessandra Ahmetaja:

ZAČETEK TEKME!

Pred tekmo: Prvi krog se ne bo le začel na Primorskem, temveč se bo tam tudi zaključil. In sicer s ponedeljkovo tekmo med povratnico v Prvo ligo Telemach Gorico in zdaj že standardnim prvoligašem Bravom. Ljubljančani so prvi del pretekle sezone dolgo krojili vrh, sapa pa jim je pošla v zaključku spomladanskega dela.

Razlog za to gre po besedah njihovega trenerja Dejana Grabića poiskati tudi v porazu v finalu pokala, ki je vplival na njegovo ekipo. Moštvo iz Spodnje Šiške ne skriva želje, da bi si v novi sezoni prvič zagotovili igranje v Evropi, medtem ko bo glavni cilj novogoriške zasedbe bržkone obstanek v ligi.