Gorica se je med prvoligaše vrnila z zmago

Nogomet 18. Jul 202222:00 > 19. Jul 2022 9:59 0 komentarjev
Se bodo Goričani po zatonu v zadnjem desetletju kmalu znova vzpeli proti slovenskem nogometnem vrhu?

V zadnji tekmi 1. kroga Prve lige Telemach je Gorica danes pred domačimi navijači z 2:0 premagala Bravo. V edini nedeljski tekmi je bila Olimpija z istim rezultatom boljša od Mure. V soboto smo videli zmago Radomelj s 3:0 v Mariboru ter remi na tekmi med Domžalami in Celjem. V prvi tekmi nove sezone je Koper v petek z 2:1 odpravil sežanski Tabor.

Gorica, ki je pred štirimi sezoni prvič v zgodovini izpadla iz prve lige, se v njo ekspresno vrnila in iz nje po zgolj eni sezoni še drugič izpadla, je bila v prejšnji drugoligaški sezoni spet zelo prepričljiva. Če gre soditi po prvi tekmi nove sezone, pa bo konkurenčna tudi med prvoligaši.

Gorica je danes že v prvem poskusu prišla do prve zmage, za tri točke pa se lahko zahvali izkušenemu Alenu Krajncu, ki je v prvem polčasu prisebno in učinkovito kaznoval veliko napako obrambe Brava, ter Luki Vekiću, ki je v zaključku tekme postavil končni izid. Z nekaj obrambami se je pri Gorici izkazal tudi mladi vratar Uroš Likar.

Domačim je do polnega izkupička zagotovo pomagal tudi rdeč karton, ki si ga je v zaključku prvega polčasa prislužil črnogorski branilec Brava Stefan Milić.

Gol Alena Krajnca v Novi Gorici:

Omeniti velja, da je trener Gorice Miran Srebrnič prišel do 100. prvoligaške zmage.

Olimpija do velike zmage proti Muri

V Stožicah, kjer še zaradi kazni iz lanske sezone tokrat ni bilo gledalcev, je bilo na obeh straneh precej priložnosti. Več zrelih si je sicer pripravila Mura, a tudi zmaji so že v prvem polčasu dvakrat iz neposredne bližine resno zapretili.

Do odmora sta mreži mirovali, drugače je bilo v drugem delu, kjer je prvi udaril Đorđe Crnomarković, ki je bil z glavo natančen po ostri prodaji s prostega strela. Mura je imela tik pred koncem tekme v enem napadu kar tri strele za izenačenje iz le nekaj metrov, a je bil en blokiran, dva pa je fantastično ubranil 22-letni Matevž Vidovšek. Končni izid je v 94. minuti postavil Samuel Lopes Pedro.

Gol Crnomarkovića za 1:0:

Zavrnjena prošnja Olimpije

Zaradi evropske tekme med tednom in logističnih težav Ljubljančanov so ti na vodstvo tekmovanja Prve lige Telemach poslali prošnjo za prestavitev tekme, ki pa je bila zavrnjena. Vodja tekmovanj je ugotovil, da glede na veljavne predpise in sklepe pristojnih organov ni izkazan upravičen razlog in niso podani pogoji za prestavitev tekme.

Poletne Radomlje osvojile Maribor

Trener Maribora Radovan Karanović je na zelenico poslal povsem premešano enajsterico v primerjavi s tekmo v kvalifikacijah za Ligo prvakov med tednom. Svoje mesto je ohranil le vratar Menno Bergsen. To se je Mariborčanom maščevalo.

Maribor je bil na današnji tekmi povsem nenevaren, prav nasprotno pa velja za goste. Radomlje so pritiskale, imele veliko število priložnosti. Gostje so igrali bolj poletno od domačinov. Že v 11. minuti je Mario Čuić otvoril šov z zadetkom z glavo po podaji s kota. V 35. minuti je kapetan Radomelj Luka Cerar podvojil vodstvo po lepi podaji Sandija Nuhanovića. Odlično igro so gostje prenesli tudi v drugi polčas, prav Nuhanović je v 74. minuti postavil končni rezultat 3:0.

Domžalčane rešila vratnica, Celjane pa Rozman

V Domžalskem športnem parku so se v 1. krogu domači s Celjani razšli brez zmagovalca.

Največ zanimivih stvari se je zgodilo v prvem polčasu srečanja, ko so bili grofje nekoliko bolj podjetni in v 9. minuti skoraj zatresli mrežo “rumene družine”.

Po kotu se je Grigorij Morozov odločil za podajo v srce kazenskega prostora, žogo pa zadel tako dobro, da je namesto podaje skoraj zabil gol. Od vratnice se je strel katapultiral Ajdinu Mulaliću v naročje.

Svojo najlepšo priložnost so tik pred glavnim premorom dočakali tudi domači. Ilenić je bil v skoku odločnejši od Morozova, ostal sam pred Matjažem Rozmanom, celjski vratar pa je njegov strel z levico obranil.

V drugem polčasu sta mreži prav tako mirovali, tako da sezono obe ekipi, ki naskakujeta Evropo, začenjata s točko.

Kopru zmaga na otvoritvi sezone, Andrej Kotnik veliki junak

Že 32. sezono Prve lige Telemach na Bonifikli sta odprla Koper in Tabor Sežana. V prvem polčasu zadetkov nismo videli, v drugem pa smo prvega dočakali v 59. minuti, ko je po strelu od daleč Andrej Kotnik presenetil vratarja gostov Jana Koprivca, ki je prav danes praznoval 34. rojstni dan.

Po zaostanku so Sežančani iz ene redkih priložnosti z golom Jakoslava Stankovića, ki je na igrišče prišel le tri minute pred tem, v 67. minuti prišli do izenačenja.

Ko se je že zdelo, da se utegneta ekipi raziti brez zmagovalca, pa je Kotnik potrdil naziv igralca tekme, v 82. minuti zadel še drugič in Kopru prinesel pomembne tri točke. Zanimivo, Kotnik je v zadnjih treh sezonah kot član Maribora in Kopra dosegel le dva prvenstvena gola. Pri dveh je zdaj že po prvi tekmi v sezoni 2022/23.

Zmagoviti gol Andreja Kotnika na Bonifiki:

Tekme Prve lige Telemach boste lahko spremljali na Sportklubu in pri Telemachu. Če niste naročnik Telemachovih storitev, vam je na voljo predplačniški paket EON, ki je dostopen v omrežju kateregakoli operaterja.