Gaber Dobrovoljc veliki junak Radomelj (VIDEO)

Nogomet 10. Feb 202419:39 0 komentarjev

Nogometaši Kopra so v 20. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kalcerju iz Radomelj z 0:1 (0:0).

Koprska zasedba je doživela kar nekaj sprememb, Wisdom Sule, Kevin Čustović, Tim Kruljac, Karlo Bručić, Deni Jurić, Petar Petriško, Fran Tomek, Ahmed Sidibe in Tino Blaž Lauš so novinci, od vidnejših pa so odšli Maks Barišić, Luka Kambič, Ramazan Orazov in Nardin Mulahusejnović. Nekaj teh je tudi takoj dobilo priložnost.

Na drugi strani so Radomlje v zimskem prestopnem roku pripeljale Gabra Dobrovoljca, Mosesa Zambranga Barnabasa, Nemanjo Gavrića in Vida Kodermana, tokrat pa so pogrešale kaznovanega Dejana Vokića.

Uvod tekme ni ponudil posebnega razburjenja, so pa počasi predvsem Koprčani, ki so imeli več žogo v posesti, začeli prihajati do strelov, ki pa so bili praviloma premalo natančni. V 30. minuti so imeli domači dotlej najlepšo priložnost, ko je Lauš streljal iz bližine, Emil Velić pa se je izkazal.

Takoj po začetku drugega polčasa je do strela prišel Timothee Nkada, a je bil le malce premalo natančen z diagonalnim strelom rahlo z desne strani, a tudi to ni posebej prebudilo napadalne žilice ene ali druge ekipe.

Zadetek Gabra Dobrovoljca:

V 56. minuti pa je nato prišel do strela Madžid Šošić, vendar je bil koprski vratar Jan Koprivec na mestu, slednji pa je dvoboj z radomeljskim napadalcem dobil še dve minuti pozneje.

Koprčani so imeli terensko pobudo, toda proti obrambno postavljenim tekmecem si niso priigrali posebej nevarne akcije, Luka Vešner Tičić je v 84. minuti prišel do priložnosti, a se tudi takrat izid ni spremenil.

Ko je že kazalo, da se bosta ekipi razšli brez golov, pa je v 92. minuti ekipa Oliverja Bogatinova prišla do zmage. Po kotu z leve strani je streljal Moses Barnabas, žogo pa je v mrežo preusmeril Gaber Dobrovoljc.

Koprčani bodo v 21. krogu v petek gostovali v Kidričevem, Radomljani pa bodo dan pozneje gostili Olimpijo.

Koper – Kalcer Radomlje 0:1 (0:0)

Stadion Bonifika, sodniki: Mertik, Černe, Herženjak.

Strelec: 0:1 Dobrovoljc (90+2.).

Koper: Koprivec, Pabai, Mittendorfer, Sidibe, Bručić, Lauš (od 80. Ankrah), Tomek, Vešner Tičić, Ruedl (od 61. Petriško), Nkada (od 84. Osuji), Jurić (od 61. Marsetič).

Radomlje: Velić, Hrvoj (od 75. Marković), Korun, Dobrovoljc, Koderman, Ševelj, Moses, Davidović (od 84. Kukovec), N’Landu (od 74. Pogačar), Cruz, Šošić (od 90+1. Gavrić).

Rumeni kartoni: Mittendorfer, Bručić, Tomek; Davidović, Koderman, Ševelj.
Rdeči karton: /.

Potek tekme v Kopru:

Konec tekme!

90. minuta+2: GOOOOL! Šok za Koper! Radomljami so v drugi minuti sodnikovega dodatka zadeli za 1:0! Po kotu je po odbitku z glavo do strela prišel Moses, žoga pa je na poti proti vratom zadela Gabra Dobrovoljca in končala za hrbtom Koprivca!

Odločilen trenutek na tekmi:

84. minuta: Velika priložnost za Koper. Po lepem predložku je sprožil Vešnar Tičič, a tudi on je bil z ugodnega položaja premalo natančen. Žoga je švignila mimo vrat, pripravljen pa je bil tudi Velić.

66. minuta: Vroče pred vrati Radomelj. Na koncu je sprožil Vešnar Tičič, a je bil Velić dobro postavljen. Ostaja pri začetnem izidu.

47. minuta: Koper je hitro zapretil. Do strela je prišel Nkada, a koprski nogometaš je bil premalo natančen.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa! Kot smo že zapisali, slab prvi del, verjamemo, da bosta ekipi v drugem polčasu pokazali več.

30. minuta: Velika priložnost za Koper. Do strela je po predložku Nkade prišel Tino Blaž Lauš, a Velić se ni dal. Ostalo je pri 0:0. To je bila z naskokom najlepša priložnost na tekmi, ki ni postregla z najbolj atraktivnim nogometom. Za zdaj.

Začetek tekme!

Začetni postavi na Bonifiki:

Pred tekmo:

Sobota prinaša tudi trenerski debi. Na klopi Kopra se bo namreč predstavil Aleksander Radosavljević, ki ga za začetek čaka dvoboj z nekom, ki Bonifiko in njene specifike odlično pozna. Oliver Bogatinov je namreč v obalnem prvoligašu deloval kot športni direktor, a od ekipe, ki jo je sestavljal med julijem 2021 in decembrom 2022, ni ostalo več veliko. Kanarčki bodo v precej spremenjeni podobi skušali na začetku drugega dela sezone popraviti, kar so zakockali v zaključku jeseni, tudi Radomljanom pa prav nič ne diši trenutno 9. mesto, zato bosta oba današnja tekmeca za uvod v to pomlad maksimalno motivirana.