PLT: Bravo ostaja vroč, slab začetek Olimpije, šok za Koper (VIDEO)

Nogomet 10. Feb 202419:20 > 19:43 0 komentarjev

Na prvi tekmi po zimskem spancu smo v Prvi Ligi Telemach videli pravo dramo. V Stožicah je Rogaška že vodili z 2:0, domača Olimpija, ki še vedno naglas govori o bitki za naslov, pa je v sodnikovem dodatku uspela preprečiti prvovrstno senzacijo (2:2). V Domžalah je gostoval Bravo in zanesljivo s 3:1 odpihnil rumeno družino. Za konec nogometnega dogajanja na pustno soboto smo na Bonifiki, kjer smo v slabi nogometni predstavi videli zadetek šele ob koncu tekme, ko je kanarčke iz Kopra šokiral Gaber Dobrovoljc in mlinarje popeljal do pomembnih treh točk v boju za obstanek.

Novi trener Kopra Aleksandar Radosavljević je po dobrem pripravljalnem obdobju s svojo ekipo pričakoval zmago, a v izdihljajih ostal praznih rok. Enakovredno tekmo je odločil Gaber Dobrovoljc v sodniškem dodatku. Četrtouvrščeni Koprčani, ki so tokrat premalo pokazali v napadu, so na lestvici predse spustili Bravo, v nedeljo jih lahko prehitijo še Mariborčani. Radomlje so osme.

Zadetek Gabra Dobrovoljca:

Šiškarji ostajajo vroči

Bravo je ohranil formo tudi po zimske spanju. Šiškarji so v Domžalah zmagali s kar 3:1. Že v prvem polčasu so po zadetkih Mateja Poplatnika in Jakoslava Stankovića vodili z 2:0, ko pa je v 64. miniti Poplatnik zadel še z enajstih metrov, je bilo srečanje odločeno.

Častni zadetek za rumeno družino je v 85. minuti zadel Jošt Pišek, a zmaga gostov ni bila niti malo ogrožena. Bravo se je vsaj začasno povzpel na tretje mesto, Domžalčani pa ostajajo sedmi. Poplatnik se je z dvema zadetkoma povzpel na drugo mesto kraljev strelcev. Z devetimi ima le še zadetek manj od Ruija Pedra, ki je že zapustil Olimpijo.

Prvi zadetek Poplatnika proti Domžalam:

Rogaška do točke v Stožicah

Kakšna drama v Stožicah za uvod v pomlad! Olimpija in Rogaška sta se v Ljubljani razšla brez zmagovalca, čeprav je dišalo celo po zmagi gostov.

Že 4. minuta tekme je nakazala na to, da je pred Olimpijo zahtevno popoldne, ko je Ahmed Muhamedbegović stresel lastno mrežo. Rogaška je nato še nekajkrat zapretila, nato pa so se prebudili tudi zmaji in imeli dve res idealni priložnosti za popoln preobrat, a sta Saar Fadida in Nemanja Motika zapravila stoodstotni priložnosti.

Kazen je prišla v 40. minuti, ko je zadel novinec v majici Rogaške Patrik Mijić. Zaradi morebitnega prepovedanega položaja je zadevo natančno pregledal VAR, toda gol je obveljal in pred nadaljevanjem so se domači znašli v ogromnih težavah.

Gol Mijića

V drugem polčasu do 77. minute nič ni dišalo po preobratu, celo Rogaška je še imela nekaj nevarnih situacij za povišanje prednosti. Nato pa si je veliko neumnost privoščil Alen Korošec, ki je v kazenskem prostoru podrl Marka Bresta in Olimpijo je z enajstmetrovke v igro vrnil Timi Max Elšnik.

To je dalo krila zmajem, ki so napadali in napadali, nato pa v 92. minuti vendarle prišli do izenačenje, ko je s krasnim golom izenačil rezervist Brest.

Brest za izenačenje

Prvi odgovor na to, kdo bo prvak

Celje in Mura imata to srečo, da že drugič zapored v knežjem mestu odpirata nogometno pomlad. Lanski obračun je bil nabit s čustvi oziroma v znamenju prekmurske invazije v mesto ob Savinji, ko so želeli navijači črno-belih grofom pokazati, da v nogometu več šteje pripadnost klubu kot denar.

Biti nogometni romantik je sicer lepo, a realnost slovenskega nogometa je takšna, da so Celjani v zadnjem letu za dva razreda prerasli Muro, kar pa ne pomeni, da bodo Prekmurci tokrat na stadion Z’Dežele prišli z belo zastavo. Ravno nasprotno, v Celje prihajajo z željo, da si sami popravijo izhodišče v boju za Evropo, hkrati pa malce zamajajo dominantno pozicijo vodilne ekipe Prve lige Telemach. Jim bo uspelo?

So nogometaši Maribora osvojili mentaliteto dojemanja?

Mentaliteta dojemanja je izraz Anteja Šimundže, ki ga v resnici tisti, ki z njim nikoli nismo sodelovali, nikoli ne bomo razumeli. Mariborčan je imel to zimo ogromno dela s tem, da je svojo filozofijo prenašal na svoje varovance, koliko pa je bil v tem uspešen bo pokazala že današnji lokalni derbi vijolic in Aluminija.

Robert Pevnik je namreč že večkrat dokazal, da zna pošteno prekrižati načrte favoriziranim tekmecem, šumarji pa so vselej čvrsta ekipa in Mariborčanov na začetku pomladi nikakor ne čaka lahka naloga. Da pa je zmaga za vijolice nujna, je bržkone odveč poudarjati.