Goričani niso zdržali, Kobie Morris rešil Muro

Nogomet 10. Mar 202319:31 0 komentarjev
Dejan Grabić
Dejan Grabić Foto: Jure Banfi

Nogometaši Gorice in Mure so se v 26. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0).

Mura je nekoliko odločneje začela tekmo, si priigrala tudi eno obetavno priložnost v sedmi minuti, v 13. pa je od daleč na drugi strani poskusil Zvonimir Petrović in povzročil nekaj dela Klemnu Mihelaku v Murinih vratih.

Pozneje ekipi nista bili posebej nevarni, tudi strel Dardana Shabahaxhaja v 30. minuti je bil šibak in premalo natančen, previsok pa Luke Stankovskega minuto zatem. Bolj nevaren je bil poskus Stankovskega v 36. minuti, ko je zadel vratnico z dobrih desetih metrov.

Nekajkrat je nase opozoril tudi Lazar Zličić v črno-belem dresu, med drugim je žogo poslal mimo vrat v 38. minuti.

Toda Stankovski je postal prvi junak tekme, ko je v 53. minuti poskrbel za vodstvo Gorice. Takrat se je žoga po dolgi podaji v kazenski prostor od noge Srđana Kuzmića srečno odbila prav do Stankovskega, ki jo je nato iz bližine poslal v gol.

V 56. minuti je imel Stankovski, zimska okrepitev Primorcev, novo priložnost, a je žogo poslal malo mimo vrat. Pri tem se je tudi poškodoval in moral iz igre.

V 66. minuti je bila domača zasedba znova blizu zadetku, takrat je preslabo streljal Dario Kolobarić, tako da je Mihelak lahko posredoval, nekaj minut pozneje je dvoboj spet dobil Murin čuvaj mreže.

Na drugi strani bi v 70. minuti lahko Ivan Šarić izid poravnal, vendar mu ni uspelo zadeti s strelom z glavo iz bližine. Čeprav je strateg Gorice potem nekoliko zaprl postavitev, pa so Sobočani v 80. minuti izenačili, po kotu z leve strani je iz bližine zadel branilec Kobie Morris.

Gorica bo v 27. krogu v četrtek gostovala v Sežani, Mura pa bo gostila Koper.

Gorica – Mura 1:1 (0:0)

Športni park, gledalcev 500, sodniki: Vinčić, Brezar, Švarc.

Strelca: 1:0 Stankovski (53.), 1:1 Morris (80.).

Gorica: Dajčar, Selimović, Mevlja, Cerovec, Brekalo, Petrović (od 81. Krajnc), Hrka, Ahmetaj, Stankovski (od 58. Jukić), Karrica (od 77. Andrejašič), Kolobarić.

Mura: Mihelak, Kuzmić, K. Cipot, Morris, Beganović, Maruško, Tripi (od 61. Šarić), Šroler (od 46. Klepač), Zličić, Shabanhaxhaj, Petković.

Rumena kartona: Hrka, Brekalo.
Rdeči karton: /.

Potek tekme v Novi Gorici:

KONEC TEKME!

80. minuta: GOOOL! Darick Kobie Morris! Šlo je za podajo s kota, goriška obramba je pozabila na branilca Mure, ki je darilo izkoristil in izenačil na 1:1.

Zadetek Morrisa:

76. minuta: Goričani so bili blizu vodstva z 2:0. Po okroglem usnju je udaril Kolobarić, a je bil Mihelak ponovno na mestu. Po izvajanju kota je poskušal še Petković, a tudi po tem udarcu so si pri Muri lahko oddahnili.

Priložnost Kolobarića:

70. minuta: Velika priložnost za Muro. Goriška obramba je malce zaspala in gostje so takoj imeli priložnost za izenačenje. Po lepem predložku Shabanhaxhaja je z glavo streljal Šarić, a bil je premalo natančen.

Strel Šarića:

66. minuta: Kolobarić je zapravil novo priložnost. Nekdanji napadalec Domžal in Kopra je sam stekel proti Mihelaku, a ga ni premagal. Vratar Mure je dobil dvoboj, Kolobarić pa je od razočaranja padel na kolena.

Velika priložnost Kolobarića:

56. minuta: Nova priložnost domačih. Stankovski je ukanil Cipota, mu odvzel žogo ter lepo zaposlil Kolobarića, ki pa je z zares lepega položaja streljal mimo Muriniuh vrat. Stankovski se je v tej akciji tudi poškodoval in moral zapustiti zelenico.

Poskus Kolobarića:

53. minuta: GOOOL! 1:0!  Po dolgem predložku Selimovića je žoga presenetila mladega Kuzmiča, ki je žogo odbil le do vročega Stankovskega. Makedonec je žogo lepo sprejel in neubranljivo zadel. Mihelak je bil brez moči.

Zadetek Stankovskega:

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

38. minuta: Tudi Mura se ne da. V samostojni akciji je nevarno zapretil Zličić. Lepo se je otresel svojega čuvaja, nato pa močno sprožil, a ponovno je bil premalo natančen.

Priložnost Zličića:

36. minuta: Trese se vratnica! Po lepi podaji Selimovića je do strela znova prišel Stankovski in zadel vratnico. Veliko sreče za Muro.

Vratnica Stankovskega:

31. minuta: Gorica je vse bolj nevarna. Goričani so premešali obrambo, do strela je prišel Stankovski, a njegov strel je švignil preko Murinih vrat.

13. minuta: Zapretila je tudi Gorica. Z velike razdalje je sprožil Petrovič, a je bil vratar Mure Mihelak dovolj pazljiv in ohranil mrežo nedotaknjeno.

Priložnost Petroviča:

7. minuta: Velika priložnost za Muro! Po natančni podaji Zličića je do strela z glavo prišel Cipot, a žoge ni najbolje zadel in ostalo je pri 0:0.

Priložnost Cipota:

ZAČETEK TEKME!

Začetni postavi:

#social-embed_1

#social-embed_2

Pred tekmo:

26. krog se začenja v Novi Gorici, kjer se srečujeta moštvi, ki sta v zadnjem krogu vknjižili izjemno pomembni zmagi. Gorici in Muri je skupno tudi to, da se v zaključek sezone podajata z novima trenerjema, Primorce bo prvič s klopi vodil Edy Reja, Prekmurce drugič Dejan Grabić.

Slednji bo moral tokrat ekipo sestaviti brez prerojenega Mirlinda Dakuja, ki je proti Mariboru z dvema zadetkoma prekinil strelski post, vseeno pa za črno-bele v novogoriškem športnem parku šteje samo zmaga. A vrtnice, ki so znova ujele priključek z ostalimi konkurenti v boju za obstanek, imajo seveda svoje načrte, Gorica pa je proti Celju prejšnji teden že dokazala, da se zna še kako uspešno kosati tudi s konkurenti za Evropo.