PLT: Olimpija do novih treh točk, Domžale nadigrale Muro

Nogomet 29. Avg 202120:00 > 30. Avg 2021 13:00 0 komentarjev
Olimpija - Aluminij.

Šesti krog Prve lige Telemach sta z visokima zmagama sklenila Olimpija in Domžale. Ljubljančani so v Stžicah s 3:1 odpravili Aluminij, pri Domžalčanih pa je domačo krizo poglobila Mura (1:4). Še naprej pa brez poraza ostajata vodilni Koper in pa Bravo, ki je v soboto iztržil točko proti Mariboru.

Prva Liga Telemach, 6. krog

Olimpija je tekmo proti Aluminiju vzela še kako resno in že začela izjemno dobro. Na začetku tekme se je moral nekajkrat izkazati Luka Janžekovič, vratar Aluminija, ki pa kasneje ni imel svojega večera. Olimpija je povedla v 21. minuti, ko je Ziljkić presenetil Janžekoviča. Že sedem minut kasneje je Mustafa Nukić podvojil vodstvo.

V drugem polčasu je Aluminij igral bolje, vseeno pa ni bil kos Olimpiji. Ta je povedla v 77. minuti, znova je zabil Ziljkić, tokrat po dobrem protinapadu Ljubljančanov. Častni zadetek za Aluminij je dosegel Đerlek v 86. minuti iz prostega strela.

Domžalčani razpoloženi proti Muri

Domžalčani so tekmo proti Muri začeli zelo dobro. Že v osmi minuti so po enajstmetrovki povedli z 1:0. Izkoristil jo je Senijad Ibričić. Mura je izenačila v 32. minuti, ko je po veliki napaki obrambe Domžal zadel Tomi Horvat. Domžalčani so že v prvem polčasu ponovno povedli. Tilen Klemenčič se je oddolžil za napako iz 32. minute.

V drugem delu so bili učinkovitejši Domžalčani, predvsem Arnel Jakupović, ki je dosegel dva izvrstna zadetka. V 58. minuti je bil natančen iz prostega strela, v 92. pa še iz igre.

Fantastičen gol Jakupovića s prostega strela:

Maribor le do točke

V Ljudskem vrtu sta se srečali ekipi, ki sta bili pred tem krogom točkovno izenačeni tik pod vrhom lestvice. Tudi po obračunu se stanje ni spremenilo. Maribor, ki je pogrešal kaznovanega Marka Alvirja, je povedel že v prvi minuti, ko je po uigrani akciji v polno meril mladi Vid Koderman.

Ljubljanski bravo ostaja neporažen. Foto: Uroš Skaza

Domači so imeli vse pod kontrolo, a v 41. minuti se je vse spremenilo. Sodnik Matej Jug po mnenju mnogih prestrogo izključil Blaža Vrhovca. Vezist Maribora je od zdaj podrl Martina Kramariča in prekinil nevarno akcijo Ljubljančanov, Jug pa ga je brez pomisleka poslal v slačilnico.

Izenačujoči zadetek Brava:

V drugem polčasu je Bravo pokazal, zakaj je v tej sezoni tako visoko na lestvici. Po trojni zamenjavi v 60. minuti je le nekaj minut kasneje prišel do izenačenja na 1:1. Akcijo dveh rezervistov je začel Amar Memić, ki je lepo našel Gregorja Bajdeta, še v pretekli sezoni član vijoličnih pa je z glavo razžalostil nekdanje soigralce in poravnal na 1:1.

Kanarčki s peto zaporedno zmago potrdili vrh lestvice

Koprčani so tudi po sedmem krogu neporaženi in bodo še naprej na vrhu prvenstvene lestvice. Čeprav v Sežani niso prevladovali, saj so bili domači povsem enakovreden tekmec, so po zaslugi Ivana Jelića Balte prišli do novih treh točk, skupaj pa jih imajo 16 in gladko zasedajo vrh lestvice. Tabor ostaja pri sedmih s sedmih tekem.

Odločilni zadetek v Sežani:

Celjani proti novincem do druge zmage sezone

Prva tekma kroga je bila odigrana v petek. Za Celjane je po štirih zaporednih tekmah brez zmage, ko so vsega skupaj osvojili le eno točko in zdrsnili na dno lestvice Prve Lige Telemach, le posijal žarek upanja. Na domačem stadionu so z 2:0 premagali Radomlje in se veselili druge zmage sezone.

Prekrasen zadetek Begića:

Tekmo so sicer bolje odprli Radomljani, ki so bili nevarnejši nasprotnik, a po veliki napaki vratarja Davida Šugića so se ob praktično prvem strelu v okvir gola veselili Celjani. Streljal je Ivan Božić, ki je bil sicer eden bolj razpoloženih Celjanov.

Po kopici zapravljenih priložnosti gostov v drugem polčasu, stresli so tudi vratnico, je končni izid postavil komaj 18-letni Tjaš Begić, ki se je pred sezono v knežje mesto preselil iz Gorice. Svoj prvi gol v dresu Celja je dosegel po samostojnem protinapadu, ko je na tla položil dva gostujoča branilca.

Domžale – Mura 4:1 (2:1)
Strelci: 1:0 Ibričić 8./11 m, 1:1 Horvat 32., 2:1 Klemenčič 37., 3:1 Jakupović 58., 4:1 Jakupović 90.

Olimpija – Aluminij 3:1 (2:0)

Strelci: 1:0 Ziljkić 21., 2:0 Nukić 28., 3:0 Ziljkić 77., 3:1 Đerlek 86.