PLT: Mura po dramatičnem zaključku do prve ligaške zmage

Nogomet 22. Avg 202122:20 > 23. Avg 2021 11:12 0 komentarjev
Mura- Celje

Nogometaši Mure so v šestem krogu Prve lige Telemach le dočakali prvo prvenstveno zmago, potem ko so v izdihljajih tekme doma z 1:0 (0:0) premagali Celje. Bravo se je razveselil treh točk na mestnem derbiju, na katerem je premagal Olimpijo z 2:0 (1:0).

Slovenski prvaki iz Murske Sobote so v šestem krogu slovenskega prvenstva le dočakali prvo zmago. Pred domačimi gledalci so jo dosegli proti Celjanom, potem ko je edini gol na tekmi v 90. minuti dosegel Kai Cipot.

Muraši so bili sicer v dinamičnem obračunu, ki sta ga ekipi sklenili s po desetimi možmi na igrišču, boljši tekmec, saj so si priigrali več zrelih priložnosti. Z nekaj sreče bi lahko zadeli že na uvodu drugega dela, ko je Tomiju Horvatu veselje preprečila vratnica, malo kasneje pa se je z obrambo po strelu Klemna Šturma izkazal vratar Florijan Raduha.

Mura se je z zmago odlepila od dna prvenstvene razpredelnice in je sedaj sedma, Celje je s štirimi točkami na zadnjem mestu.

Anemična Olimpija se je opravičila navijačem

Olimpija je v šestem prvenstvenem krogu vpisala še drugi zaporedni prvenstveni poraz. Po Kopru je bil na mestnem derbiju v Šiški od njih z 2:0 boljši mestni tekmec Bravo. Zeleno-beli so prikazali še eno v nizu slabih predstav v letošnji sezoni in dvoboj končali z le dvema streloma v okvir vrat, ki so ju vpisali v zadnjih desetih minutah dvoboja.

Sandi Ogrinec, Bravo
Sandi Ogrinec se je podpisal pod prvi zadetek Brava proti Olimpiji.

Bravo, ki ostaja neporažen, je v vodstvo s čudovitim volejem v 21. minuti popeljal Sandi Ogrinec, končni izid pa je na začetku drugega polčasa z golom z glavo postavil Vanja Drkušić.

“Start je bil katastrofalen, sledil je gol iz prekinitve. Ko smo mislili, da se lahko dvignemo, smo začeli delati tehnične napake. Na takšen način in s takšnim odnosom se v prvi ligi ne da igrati. Opravičujemo se navijačem Olimpije, to je bilo katastrofalno,” je bil po porazu kritičen branilec Olimpije Antonio Delamea Mlinar.

Kanarčki po zmagi nad Mariborom na vrh lestvice

Koprčani so izjemno odprli dvoboj in že v uvodni minuti šokirali Maribor. Po hitri akciji po desni strani in predložku v sredino Kaheema Parrisa je Martin Milec žogo odbil, a le v osrčje kazenskega prostora, kjer je do neoviranega strela prišel Karlo Bručić in domače povedel v vodstvo.

Varovanci Zorana Zeljkovića so bili v prvem polčasu precej boljši tekmec in pred odmorom zadeli še drugič. Odličen predložek iz kota je poslal Ivica Guberac, ob prvi vratnici pa nespretno posredoval Nemanja Mitrović in žogo preusmeril v lastno mrežo.

Maribor je v drugem polčasu napadal, a streli so bili večinoma z razdalje in niso resneje ogrožali vratarja Davida Adama, čigar mreža se ni zatresla. Koper je z zmago prevzel vodstvo na vrhu lestvice, na petih tekmah so kanarčki vpisali štiri zmage in en neodločen izid.

Na treh tekmah letos je dvakrat slavil Maribor, enkrat pa Koper. Foto Uroš Skaza.
Derbi kroga Koper - Maribor. Foto Uroš Skaza.
Trener NK Maribor Simon Rožman. Foto Uroš Skaza.
Trener FC Koper Zoran Zeljković. Foto Uroš Skaza.
Veselje navijačev Kopra ob zmagi nad Mariborom. Foto Uroš Skaza.
Koper - Maribor. Foto Uroš Skaza.
FC Koper. Foto Uroš Skaza.

Tabor izkoristil enajstmetrovko, Radomlje ne

Nogometaši Tabora so vpisali drugo zmago v letošnji sezoni, potem ko so v Domžalah Radomlje premagali z 1:0. Edini gol na tekmi je v 80. minuti z bele točke dosegel Marko Krivičič, potem ko je Asmir Sagrković hitro dosodil enajstmetrovko po prekršku Jake Ihbeisheha nad Erikom Salkićem.

Le nekaj trenutkov po golu so imeli enajstmetrovko tudi domači nogometaši, a je priložnost za izenačenje zapravil Anže Pišek. Meril je visoko čez gol Jana Koprivca, ki je bil najboljši posameznik dvoboja.

Ibričić za zmago v Kidričevem

Nogometaši Domžal so v šestem prvenstvenem krogu dosegli prvo zmago, potem ko so v Kidričevem proti Aluminiju slavili z minimalnih 1:0. Gostom je tri točke v 25. minuti z evrogolom zagotovil kapetan Senijad Ibričić, ki se je v moštvo vrnil po kazni zaradi rdečega kartona proti Mariboru. Pred tem so bili podjetnejši domači, ki so ob številnih priložnostih med drugim zatresli tudi okvir nasprotnikovih vrat.

Aluminij - Domžale

V precej manj razburljivem drugem delu je Aluminij predvsem v zaključku tekme močno pritisnil na gol Domžal, a razpoloženega vratarja Ajdina Mulalića niso uspeli premagati. V Kidričevem se vse bolj kažejo zametki krize, saj so še vedno brez zmage, na šestih tekmah pa so doslej dosegli le en zadetek.