Janjičić z evrogol poskrbel za nov celjski preobrat

Nogomet 2. Okt 202219:44 0 komentarjev

Nogometaši Celja so v 11. krogu Prve lige Telemach Slovenije doma premagali Kalcer Radomlje z 2:1 (1:1).

Celjski nogometaši so se s težko priborjeno zmago vrnili na drugo mesto prvenstvene razpredelnice. Tokrat svojih navijačev z igro niso navdušili, proti Radomljam so pokazali eno slabših predstav v letošnji sezoni, zmagali so s kar precej sreče. K temu, da njihova predstava ni bila najboljša, je zagotovo prispevala tudi odsotnost nekaterih igralcev. Predvsem Charlesa Chukwubuikema Ikwuemesija, brez katerega so bili povsem nenevarni. Radomljani so z lahkoto branili njihove napade, bili celo za odtenek nevarnejši, a jim je ob koncu padla zbranost, kar so domači izkoristili.

Da tekma ne bo postregla s posebno zanimivim nogometom, je napovedal že začetek. Igra je v glavnem potekala na sredini igrišča, že prvo pravo priložnost pa so Radomlje izkoristile. V 28. minuti je Žan Flis blizu kazenskega prostora storil napako, Vicko Ševelj mu je na desni strani ukradel žogo, jo poslal v sredino, kjer jo je vratar Matjaž Rozman odbil, toda le do Samsondina Oura, ki je dosegel prvi gol za svoje novo moštvo.

Podobno priložnost je imel na drugi strani Nino Kouter, a je streljal čez gol, zato pa so domači izenačili praktično iz ničesar. V sodnikovem dodatku prvega dela se je Flis odločil za strel od daleč, pred vrati pa je Anel Zulić nespretno posredoval in poslal žogo za hrbet svojega vratarja.

Tudi drugi polčas ni postregel z zanimivejšim nogometom. Ekipi sta imeli nekaj polpriložnosti, a prave ni in ni bilo. Toda v 86. minuti so Celjani vendarle dosegli zmagoviti zadetek, a spet ne iz izdelane akcije. Tekmec je na robu kazenskega prostora Vasilijeju Janjičiću podaril žogo, ta pa je z močnim udarcem zadel nasprotni zgornji kot vrat vratarja Luke Baša in spet postal rešitelj celjskega moštva.

V sodniškem dodatku so imeli Radomljani priložnost za izenačenje, Sandi Nuhanovič je prodrl v kazenski prostor, streljal, toda njegov poskus je blokiral David Zec.

Celjani bodo v naslednjem krogu gostovali pri Muri, Radomlje bodo gostile Gorico.

Celje – Radomlje 2:1 (1:1)

Stadion Z’dežele, gledalcev 400, sodniki: Matoša, Praprotnik, Černe.
Strelci: 0:1 Ouro (28.), 1:1 Zulić (45., a.g.), 2:1 Janjičić (86.).
Celje: Rozman, Vuklišević, Zec, Flis (od 67. Milić), Ajhmajer, Kouter (od 46. Janjičić), Popović (od 82. Tomić), Gbamble (od 74. Matić), Vrbanec, Matko, Bajde (od 82. Mačak).
Kalcer Radomlje: Baš, Cerar (od 64. Pogačar), Korun, Jazbec (od 90. M. Čuić), Hadžić (od 78. F. Čuić), Nuhanovič, Ouro (od 64. Nlandu), Marković, Ševelj, Tahiraj (od 90. Nadarević), Zulić.
Rumeni kartoni: Jazbec, Hadžić, Tahiraj, Nlandu.
Rdeč karton: /

Konec tekme v Celju.

GOOOL! Celjani prvič na današnjem srečanju vodijo. V 86. minuti je z izjemnim zadetkom za vodstvo grofov poskrbel Vasilije Janjičić.

72. minuta: Priložnost za Radomljane, toda žoga je zletela tik ob vratnici.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

GOOOL! Celjani so po nekoliko srečnih okoliščinah prišli do izenačenja. Na nepravem mestu ob nepravem času je bil Anel Zulić, ki je dosegel avtogol.

GOOOL! Hladen tuš za nogometaše Celja. Radomlje so v 28. minuti povedle, zadetek je dosegel Samsindin Ouro.