Kaj takega se ni zgodilo še nikoli, padel je nov rekord

Nogomet 19. Jul 202112:30 > 12:49 0 komentarjev
Nogometaš Tabora Dino Stančić proslavlja prvi gol sezone 2021/22. FOTO: Jure Banfi.

Prvi zadetek nove sezone slovenske nogometne Prve lige Telemach lige smo dočakali šele na tretji tekmi. Prvi gol sezone 2021/22 je padel po 190 minutah igre, kar je nov rekord. Koliko pa smo na prvi zadetek sezone čakali v preteklih letih?

Sezona 2021/22 Prve lige Telemach se ni začela na najbolj spektakularen način. Najprej sta se v petek v Ljubljani brez zadetkov razšla Bravo in Radomlje, potem zadetka nismo dočakali niti na prvi sobotni tekmi, z 0:0 sta v Kidričevem remizirala Aluminij in Koper.

Na tretji tekmi kroga, v Fazaneriji, smo po desetih minutah igre le dobili prvi gol. Junak je bil Dino Stančić, ki je postal prvi strelec nove sezone najboljše slovenske nogometne lige in s prvim golom v mreži Mure utrl zmago Taboru do odmevne zmage pri prvakih s 3:0.

Prvi gol sezone 2021/22:

Vse o 1. krogu PLT:

Na prvi gol sezone smo torej čakali 190 minut. Tako dolgo, kot nismo še nikoli. Ne samo to, sploh prvič v zgodovini tekmovanja se je zgodilo, da zadetka nismo dočakali na prvih dveh tekmah sezone. Strelci so bili do zdaj ob otvoritvah novih sezon precej razpoloženi.

Pravzaprav se je šele drugič zgodilo, da gola nismo dočakali na prvi tekmi. Prvič se je v sezoni 2017/18, ko sta na prvi tekmi kroga najprej brez zadetkov remizirala Ankaran in kranjski Triglav, potem pa je na drugi tekmi kroga v 50. minuti tekme gol za Maribor in zmago z 1:0 nad Aluminijem zadel Aleks Pihler. Takrat smo na prvi gol čakali 140 minut.

Na vseh otvoritvenih tekmah preostalih 29 sezon smo zadetke videli. Še v sezoni 2007/08 bi se skoraj zgodilo, da ga ne bi, potem pa je v 90. minuti tekme proti Nafti enajstmetrovko v gol spremenil Ermin Raković in takrat zelo ambicioznemu Interblocku prinesel zmago z 1:0.

Na prvi gol v zgodovini lige smo čakali manj kot minuto

Zanimivo, v kar v 19 od 31 sezon smo prvi gol dočakali že v prvi tretjini prve tekme.

Štirikrat že po petih minutah. V daljnih sezonah 1992/93 oziroma 1993/94 sta v peti minuti prva strelca takratnih sezon postala Nenad Hranilović, ki je zadel za Nafto, in poznejši zlati slovenski reprezentant Mladen Rudonja, ki je bil član Izole.

Manj kot dve minuti je za prvi gol potreboval Josip Golubar, ki je Zavrč popeljal v vodstvo proti Mariboru na uvodni tekmi sezone 2013/14. Rekorder pa je Milenko Dovečer, ki je v tekmi prvega kroga debitantske sezone 1991/92, vse tekme so se takrat začele istočasno, Nafto v vodstvo na prekmurskem derbiju proti Beltincem popeljal z zadetkom v prvi minuti.

Na prvi gol v zgodovini prve slovenske lige smo torej čakali manj kot minuto, na prvega v sezoni 2021/22 pa kar 190-krat več.

Koliko smo čakali na prvi gol v vseh sezonah SNL do zdaj?

190 minut – 2021/22:
Dino Stančić za Tabor (Mura – Tabor 0:3).

140 minut – 2017/18:
Aleks Pihler za Maribor (Maribor – Aluminij 1:0).