Koper vendarle s polnim izkupičkom iz Domžal

Nogomet 27. Avg 202222:26 0 komentarjev

Nogometaši Domžal so v 7. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kopru z 0:2 (0:0).

Domžalčani so Koprčane pričakali v nizu štirih tekem brez poraza, a z zavedanjem, da so jih aktualni pokalni prvaki v domžalskem športnem parku v prejšnji sezoni obakrat premagali. Čeprav so se izbranci Simona Rožmana dolgo upirali, pa je v končnici tekme udaril prvi strelec lige Andrej Kotnik, za njim tudi Anis Jašaragić, ter zasedbi Zorana Zeljkovića prinesel peto zmago in utrjeno drugo mesto na lestvici. Domžale pa so doživele drugi poraz in so v osrčju lestvice z devetimi točkami, kolikor jih imata tudi Mura in Radomlje.

Tekma uvodoma ni ponudila posebej razburljive predstave, v 24. minuti pa je Ivan Durdov poskusil iz bližine in zadel vratnico koprskih vrat. Primorci, ki so imeli v prvem delu žogo 65 odstotkov časa v svoji posesti, so vrnili s podobno mero le malce zatem, ko sta poskusila Matej Palčič in Kotnik, obakrat pa je bil na mestu Ajdin Mulalić.

Koprčani, ki so si dotlej bolj želeli napadati, so v 28. minuti pustili veliko prostora Arnelu Jakupoviću, ki pa je zgrešil cilj, malce pozneje pa je Adnan Golubović dobil dvoboj z Durdovom. Domžalčani, ki so v prvih 45 minutah dvakrat več poskušali s streli, so bili v teh trenutkih nevarnejši, posebej Durdov je opozarjal nase, v 36. minuti je spet poskusil, vnovič pa je bil na mestu Golubović.

Drugi polčas

V uvodu drugega polčasa je do strela v kazenskem prostoru prišel Kaheem Parris, vendar je Mulalić njegov nizek in ne posebej močan strel ukrotil. Ta je bil na mestu tudi po Kotnikovem poskusu v 51. minuti. Domžalčani so v drugem delu prvič streljal v 56. minuti, Jošt Pišek pa je zadel le zunanji del mreže.

Parris je bil še enkrat nenatančen v 63. minuti, tudi v nadaljevanju pa sta ekipi ostali brez pravega strela v okvir vrat. V 76. minuti je bilo spet bolj nevarno v domžalskem kazenskem prostoru, ko so Koprčani poskusili nekajkrat zaporedoma, tudi prvi strelec lige Kotnik, a je njegov strel obranil Mulalić. Isti igralec je streljal tudi v 82. minuti, a takrat žogo poslal malo mimo vrat z roba kazenskega prostora.

V 85. minuti pa je Kotnik vendarle prišel do svojega šestega gola v sezoni, ko je spet streljal z roba kazenskega prostora in natančno zadel za 1:0. Končni izid je v peti minuti sodniškega dodatka po lepem preigravanju na levi strani kazenskega prostora postavil Jašaragić.

Domžale bodo v 8. krogu prihodnjo nedeljo gostovale pri Olimpiji, Koper pa bo dva dni prej gostil Celje.

Domžale – Koper 0:2 (0:0)

Kotnik 85., Jašaragić 90+5.

Konec tekme!

95. minuta: GOOOOOL! Izjemen zadetek Anisa Jašaragića! Fantastično je preigraval in iz igre vrgel celotno obrambo Domžal, nato pa še rutinirano zaključil za 2:0!

85. minuta: GOOOOOOL! Vendarle je Koper v vodstvu. Andrej Kotnik še šestič v letošnji sezoni! Lepo je sprožil iz preobrata in premagal Golubovića. 1:0!

82. minuta: Koper je nevarnejši, še vedno pa mreža Domžal miruje. Tokrat je poizkusil Andrej Kotnik, njegov strel z roba kazenskega prostora pa je zletel mimo gola.

75. minuta: Vroče je bilo pred vrati Domžal, a Koprčani žoge niso uspeli poriti v mrežo domačih. Ostaja 0:0, do konca je še 15 minut nogometa. Lahko prednost Olimpije po sedmih krogih znaša že 8 točk?

56. minuta: Priložnost za Domžale. Z leve strani kazenskega prostora je poizkusil Pišek, žoga pa je švignila mimo gola in zadela le zunanji del mreže. Ostaja 0:0.

48. minuta: Znova je nevaren Kaheem Parris, ki pa ga zaenkrat zmanjka pri zaključku. Njegov strel je bil preslab, Mulalić ga je uspel zaustaviti.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa.

28. minuta: Priložnost za Domžale. Poizkusil je Jakupović, ki pa je z roba kazenskega prostora sprožil preko vrat Golubovića. Tik za tem je imel novo priložnost še Durdav, tudi njemu ni uspelo premagati vratarja Kopra, ki je žogo poslal v kot. Ostaja 0:0.

14. minuta: Veliko sreče za Domžale! Sprožil je Kaheem Parris, Mulalić je ubranil, a žogo izpustil med nogama. Ujel jo je tik preden bi prečkala golovo črto, ostaja 0:0.