PLT: Koper v zadnjih minutah strl obrambo Domžal

Nogometaši Olimpije tudi po sedmem krogu Prve lige Telemach ostajajo neporaženi. Še več, Ljubljančani so dosegli še sedmo zmago zapored in ohranjajo stoodstoten izkupiček, a so prvič v tej sezoni prejeli zadetek. Zadnja žrtev varovancev Alberta Riere so postale Radomlje, ki so v Stožicah klonile z 2:1. Koper je v Domžalah slavil z 2:0 s poznima zadetkoma Kotnika in Jašaragića.

V Domžalah so bili Koprčani boljši tekmec, a dolgo niso uspeli prebiti obrambe domačinov. Tudi ti so si pripravili nekaj priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene.

Koprčani so do vodstva vendarle prišli v 85. minuti, ko je lepo z roba kazenskega prostora zadel Andrej Kotnik. Nato se je odprlo in Primorci so zadeli še enkrat. Globoko v sodnikovem dodatku je izjemno preigravanje Anis Jašaragić kronal z zadetkom za končni rezultat 2:0. Eden najlepših golov letošnje sezone Prve lige Telemach.

Gol Jašaragića za 2:0:

Koprčani so zabeležili svojo 15 točko in so se tako spet približali še vedno stoodstotni Olimpiji na 6 točk zaostanka. Radomlje zasedajo šesto mesto z devetimi točkami.

Po 749 minutah konec niza za Olimpijo

Tudi po sedmih krogih nove sezone Olimpija na vrhu lestvice Prve lige Telemach vodi z vsemi možnimi točkami. Po veliki zmagi v Kopru v prejšnjem krogu so tokrat pri zmajih gostovale Radomlje. Mlinarji so se, sploh v zaključku, izkazali za žilavega tekmeca. Zeleno-beli so večji del tekme prevladovali in po golih Nukića in Kvesića vodili z 2:0, imeli pa so tudi igralca več.

Gol Kvesića za 2:0:

A gostje iz Domžal se niso predali, v zaključku so pritisnili, plod pa je bil zadetek v 95. minuti. Rezervni vratar Olimpije Denis Pintol, ki je v vratih zamenjal poškodovanega Matevža Vidovška, je tik pred koncem klonil. Z bele točke ga je premagal Sandi Nuhanović in to je bil sploh prvi gol, ki so ga Ljubljančani prejeli v tej sezoni. Odličnega niza zmajev je konec po 749 minutah, a tri točke so tu in Olimpija zanesljivo vodi na prvenstveni tabeli.

Uf, kako zelo pomemben derbi

Ni kaj, nedeljski spopad Mure in Maribora je tekma, ki lahko v veliki meri nakaže smer, po kateri se bo “odpeljala” letošnja slovenska prvoligaška sezona. Če Prekmurci zmagi proti Bravu dodajo še skalp vijolic, bo Damir Čontala precej bolj mirno spal, črno-beli pa bodo držali stik z vrhom lestvice. To pa bi pomenilo, da bi Maribor ostal povsem pri dnu, kar bi po izpadu iz evropskih tekmovanj pomenilo novo katastrofo za aktualne državne prvake, ki pod vodstvom Damirja Krznarja na treh tekmah še niso slavili. Vložek pred tekmo je tokrat zares, zares velik.

Na zadnjih šestih tekmah je Maribor Muro premagal enkrat samkrat. Na finalu lanske sezone.

Celje na tretje mesto z golom v zadnji minuti

Celjani so se v srečanje z Goričani podali optimistično naravnani in polni upanja, da pred domačim občinstvom s svežnjem treh točk zavzamejo tretje mesto na lestvici, kar jim je na koncu tudi uspelo, pa čeprav so se jim Primorci dolgo upirali.

Gostje so se spet izkazali za žilavega tekmeca, tudi sami pa so imeli par lepih priložnosti za zadetek. Še najbliže vodstvu so bili Primorci v 31. minuti, ko je Mevlja z glavo prišel do strela po kotu, njegov poskus pa je refleksno obranil Matjaž Rozman.

V drugem delu je Gbamble stresel okvir vrat, z roba kazenskega prostora je nogometaš iz Slonokoščene obale zadel v stičišče vratnice in prečke, ko pa je že vse kazalo na delitev točk, so Celjani vendarle zadeli. Nepreviden je bil Širok, v kazenskem prostoru je podrl prodirajočega Tina Matića ter povzročil enajstmetrovko.

Strel z bele pike je suvereno izvedel Vasilije Janjičić.

Drugi triumf sezone za Grabićevo četico

Sedmi krog Prve Lige Telemach sta odprli ekipi domačega Tabora iz Sežane in ljubljanskega Brava. Gladke zmage so se veselili igralci v rumenih dresih, ki so s tem prekinili negativno serijo štirih zaporednih porazov (vsakič 0:1!). Za pobeg z dna razpredelnice so poskrbeli zadetki Kurtovića, Kramariča, Nsane in Štora, čisto vsak je bil na svoj način mojstrovina.

Bravo je do vodstva že v 6. minuti popeljal Almin Kurtović, ko je iz težkega položaja tik pod prečko zadel z glavo ter postavil izid prvega polčasa. V drugem delu so gostje stopili na plin, bili kompaktni v obrambi in drzni v napadu ter še trikrat našli mrežo Tabora. Kramarič je zadel po podaji igralca tekme Kurtovića, Nsana je izjemno zadel z razdalje, Štor pa je izkoristil razredčeno obrambo in Koprivca matiral po protinapadu.

Šiškarji so z zmago dohiteli Sežance in jih zaradi boljše gol razlike tudi prehiteli ter tako začasno skočili na sedmo mesto. Prihodnji teden se bodo v gosteh merili z Radomljani, Tabor se podaja na Štajersko k aktualnim državnim prvakom, Mariboru.