Koper z igralcem manj zadržal prvo mesto

Nogomet 4. Dec 202117:14 > 17:14 0 komentarjev
Trener FC Koper Zoran Zeljković. Foto Uroš Skaza.

Nogometaši Aluminija in Kopra so se v 19. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0).

Prvo lepšo priložnost so si priigrali Primorci, ko je Kaheem Parris sprožil z desne strani, Luka Janžekovič pa je žogo odbil čez gol. V nadaljevanju prav posebej nevarnih akcij ni bilo, pobudo so imeli gosti, domači pa so se zbrano branili.

Toda v 27. minuti so Kidričani izpeljali hiter napad, ki ga je s strelom s 15 metrov končal Armin Đerlek, toda žoga je končala malo mimo vrat. V 40. minuti je pri gostih znova poskusil Parris, takrat z roba kazenskega prostora, strel pa je pred vrati blokiral Tin Martić.

Tudi v drugi polčas so odločneje krenili izbranci Zorana Zeljkovića, a so ti v 55. minuti na igrišču ostali le z deseterico, ko je svoj drugi rumeni karton dobil Ivan Borna Jelić Balta.

Oskar Drobne

Toda kljub temu so Primorci minuto zatem povedli, ko je Lamin Colley iz bližine izkoristil podajo iz kota z leve strani, ki jo je v kazenskem prostoru na drugo vratnico z glavo preusmeril Barišić za svojo četrto podajo v sezoni.

Kidričani so se zatem odpravili po izenačujoči gol, v 62. minuti je med drugim Rok Kidrič s strelom z glavo zatresel vratnico. Na drugi strani je v 66. minuti Žan Žužek z glavo nevarno streljal po novem kotu, Janžekovič pa je dobro reagiral.

NK Aluminij

Nevarno je bilo tudi v 67. minuti, ko je Parris prišel do strela v kazenskem prostoru, pred golovo črto pa je odbil Johan Nkama. Šest minut pozneje pa je Aluminij na veselje maloštevilnih navijačev izenačil, Haris Kadrić je z roba kazenskega prostora malce z desne strani z diagonalnim strelom ugnal Davida Adama.

Tudi po tem so Kidričani napadali, nekajkrat je bilo spet malce bolj vroče pred vrati Adama, toda ostalo je pri 1:1, tako kot tudi po dveh obetavnih protinapadih Kopra.

Aluminij bo v 20. krogu prihodnjo nedeljo gostoval pri Bravu, Koper pa bo gostil Muro.

Aluminij – Koper 1:1 (0:0)

Športni park, gledalcev 100, sodniki: Mertik, Herženjak, Špur.

Strelca: 0:1 Colley (56.), 1:1 Kadrić (73.).

Aluminij: Janžekovič, Krefl, Azemović, Martić (od 70. Prša), G. Pečnik (od 70. Matjašič), Nkama, Bolha, Bizjak (od 62. Brest), Đerlek, Marinšek (od 70. Dodlek), Kidrič (od 62. Kadrić).

Koper: Adam, Bručić, Žužek, Novoselec, Palčič, Jelić Balta, Vešner Tičić, Osuji (od 58. Grudina), Barišić, Parris, Colley (od 84. Guberac).

Rumeni kartoni: Azemović, Marinšek; Jelić Balta, Novoselec.
Rdeči karton: Jelić Balta (55.).

Potek tekme v Kidričevem:

KONC TEKME!

73. minuta: GOOOL! 1:1! Aluminij je izenačil! Po lepi samostojni akciji je zadel Kadrić! V Kidričevem se vse začenja znova.

Zadetek za Aluminij:

66. minuta: Veliko priložnost za Koper! Spet je šlo za podajo s kota Tičića, najvišji je bil Žužek, a streljal je naravnost v Janžekoviča in ostalo je pri 1:0.

61. minuta: Vratnica Aluminija. Z glavo je poskušal Kidrić, a je Koprčane vratnica.

56. minuta: GOOOL! 0:1! Šok za Aluminij. Koper je povedel z 1:0! Po podaji s kota je podajo z glavo podaljšal Barišić, v polno pa je nato meril Colley. Primorci vodijo.

Zadetek Colleyja:

55. minuta: Rdeč karton za Koper! Jelić Balta je po udarcu Marinška dobil še drugi rumeni karton in moral z igrišča.

Rdeči karton Jelića Balte:

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

40. minuta: Koper je bil spet blizu zadetka. Močno je sprožil Parris, a Matić je s telesom blokiral strel in preprečil vodstvo Kanarčkov.

Močan strel Parrisa:

27. minuta: Velika priložnost tudi za Aluminij. Potegnil je Pečnik, žogo je lepo odložil Kidrić, do strela pa je na koncu prišel Đerlek, a bil premalo natančen. Koprčani so si lahko oddahnili.

Đerlek je bil premalo natančen:

25. minuta: Po podaji Tičića s prostega udarca je imel Koper smrtno priložnost, a Janžekovie je bil ponovno na mestu. Aluminij lahko le reče, “hvala, Luka!”

Odlična obramba Janžekoviča:

10. minuta: Po dolgi podaji je do strela prišel Parris, a je bil Janžekovič na mestu.