PLT: Vreme uradno odneslo nedeljski nogometni spored

Nogomet 5. Dec 202113:01 > 22:04 6 komentarjev

Neugodne vremenske razmere so poskrbele za prestavitev obeh tekem, ki bi morali biti odigrani danes. Tekma med Bravom in Radomljami se v torek seli v Stožice, usoda derbija Ljubljanske kotline je še nejasna, Olimpiji pa se kopičijo zaostale tekme. Po sobotnih tekmah Koper ostaja vodilni na lestvici, a ima zdaj le še točko prednosti pred Mariborom.

Da je tekma med Bravom in Radomljami pod vprašajem, je bilo jasno skozi ves teden, ko so Ljubljano zajele deževne in snežne padavine. Igrišče na stadionu ŽAK, ki je tako ali tako v precej slabem stanju, je dokončno klonilo pod vremenskimi nevšečnostmi, stoječa voda onemogoča normalno izvedbo tekme, ki je tako prestavljena. Nov termin je torek, 7. december, ko se bosta ekipi ob 15:00 udarili v Stožicah.

Prestavljena je bila tudi tekma prihodnji konec tedna, ko se bo Bravo z Alumijem pomeril v nedeljo, 12. decembra, ob 15:00, tudi ta tekma pa bo odigrana v Stožicah.

Vremenske razmere so odnesle tudi današnji obračun med Domžalami in Olimpijo. Igrišče v domžalskem športnem parku je sicer prestalo prvi ogled pristojnih iz Nogometne zveze Slovenije, a so bile vremenske razmere čez dan tako slabe, da tekme ni bilo mogoče izpeljati. Okrog 13:00 ure je bila tako dokončno prestavljena, nadomestni termin obračuna pa še ni znan.

Zmaga bi lahko bila tudi višja

Mariborska zasedba, ki je v prejšnjem krogu prekinila niz petih zmag, se je v Celju vrnila na zmagovalna pota. Še tretjič v sezoni odpravila državne prvake iz sezone 2019/20 in s tem vodilnemu Kopru približala le na točko zaostanka. Celjani pa so še tretjič v nizu izgubili, tako da ob tekmi manj ostajajo sedmi. Maribor je zapravil številne lepe priložnosti, prekrasno je imel na začetku tekme tudi celjski napadalec Ivan Božić, na koncu pa je odločil zadetek Srba Ognjena Mudrinskega iz šeste minute.

Zadetek Mudrinskega:

Prvaki še poglobili hudo krizo Tabora

Mura je po velikih skalpih Tottenhama in Maribora v soboto z dominantno predstavo strla še odpor Tabora. Izbranci Anteja Šimundže so se s sedmo zmago vsaj začasno prebili na tretje mesto. Povsem drugačna je zgodba pri zdesetkanih Sežančanih, ki še na deseti zaporedni tekmi niso zmagali, sedmič zapovrstjo pa igrišče zapustili poraženi. Srečanje je v 59. minuti odločil Nardin Mulahusejnović, prednost pa bi lahko bila še višja, a Prekmurci v zaključku akcij niso bili najbolj zbrani.

Zadetek Mulahusejnovića:

Delitev točk v Kidričevem

Na uvodni tekmi 19. kroga je v Kidričevem gostoval vodilni Koper. Kanarčki so bili nevarnejši, a Kidričani so imeli v vratih spet izjemnega Luko Janžekoviča. V prvem polčasu nismo videli zadetkov, zato pa se je več dogajalo v drugem. V 55. minuti je drugi rumeni karton prejel Ivan Jelić Balta, a Koper to ni zmedlo in že v naslednjih sekundah zadeli za 1:0. V polno je meril Lamin Colley.

Aluminij je z igralcem več na koncu prišel do točke:

Bolj kot se je tekma bližala h koncu, nevarnejši so bili domači. Najprej Rok Kidrič zadel vratnico, njegova zamenjava Haris Kadrić pa je v 84. minuti zadel 1:1. Točka za Kanarčke pomeni, da bodo tudi po 19. krogih na prvem mestu, Aluminij pa je zdaj pri 19 točkah na 8. mestu.