Kosič in Tabor podirata rekorde, a nista niti blizu Izole

Prva liga 7. Dec 20216:30 > 6:32 2 komentarja
Dušan Kosić
Dušan Kosič preživlja najtežje tedne v trenerski karieri. FOTO: Uroš Skaza

"Klub se prvič sooča s čim takim, tudi jaz kot trener," je po sobotnem porazu Tabora v Murski Soboti z 0:1, njegovim sedmim prvenstvenim v nizu, povedal trener Dušan Kosič. Govoril je resnico. Niz porazov je rekorden tako zanj kot za klub, a še vedno daleč od "podviga", ki je pred 25 leti uspel Izoli.

Dušan Kosič, ki je bil vsega leto in pol nazaj velik junak slovenskega nogometa, ko je Celjane popeljal do zgodovinskega naslova prvaka, je s svojim delom pri Taboru začel odlično.

Na prvih dveh tekmah je zmagal, odpravil je Bravo in Aluminij, poraza pa ni poznal še tri tekme za tem, remiziral je z Muro, Celjem in Domžalami.

Potem se je začela serija porazov Tabora, ki se kar ne konča.

Najprej kar štirje porazi z istim rezultatom v nizu, z 0:1 so Sežančani izgubili proti Olimpiji, Mariboru, Radomljami in Koprom. Potem so z 0:2 klonili proti Bravu, z 2:3 proti Aluminiju in nazadnje spet z 0:1 proti Muri.

Tabor in Kosič sta z nizom porazov postavila nova mejnika, ki si ju nista želela.

Tabor je pred tem nanizal največ štiri poraze

Prečesali smo vse Taborove prvoligaške sezone, zdajšnja je četrta, in ugotovili, da je niz sedmih prvenstvenih porazov z naskokom najdaljši Sežančanov v prvoligaški druščini.

Tabor je izgubil zadnjih sedem prvenstvenih tekem, na novo zmago pa čaka že deset tekem.

Pred tem je Tabor največkrat v nizu izgubil v sezonah 2000/01, ko je debitiral v prvi ligi in iz nje takoj izpadel, in sicer štirikrat.

Podobno se je zgodilo v sezoni 2019/20, ko so se Sežančani po skoraj dveh desetletjih vrnili med slovensko nogometno elito in v njej pristali na sedmem mestu.

V prejšnji sezoni, ko so stopili še stopničko višje in bili šesti, več kot dvakrat v nizu niso izgubili.

Kosić je za nov mejnik poskrbel prav v Fazaneriji

Pa Kosić? Njegov dozdajšnji rekord, ki pa si ga ne bi želel, je presegel prav v soboto v Murski Soboti.

Pred tem je v slovenski prvoligaški druščini, v kateri pri Taboru v vlogi trenerja nastopa na klopi četrtega kluba, največkrat v nizu izgubil kot trener Triglava, in sicer šestkrat.

Njegov trener je bil 25 tekem med aprilom in septembrom 2013, poraze pa s Kranjčani doživljal med 3. in 8. prvenstvenim krogom sezone 2013/14.

Trener Tabora je v Fazaneriji presegel svoj rekord iz obdobja pri Triglavu.

Na klopi Olimpije, ki jo je grel med oktobrom 2010 in decembrom 2011, na njej pa preživel 55 tekem, je bil brez točke v prvenstvu najdlje vsega tri tekme. Izgubil je zadnji dve tekmi prvenstvene sezone 2010/11, brez točk pa ostal tudi na uvodni prvenstveni tekmi sezone 2011/12.

V vlogi trenerja Celja, kar je bil več kot tri leta (od septembra 2017 do decembra 2020), več kot dvakrat v nizu ni izgubil. Zgodilo se mu je štirikrat.

Da izplava iz krize, bo imel Kosić letos le še eno priložnost. Ta konec tedna ga v Sežani čaka tekma proti svojemu nekdanjemu klubu Celju. Če bo tudi to izgubil, bo svoj in Taborov rekord še “izboljšal”.

Izoli je uspel podvig, ki ga bo težko ponoviti

Toda Taborov morebiten osmi prvenstveni poraz v nizu bi bil še vedno daleč od absolutnega rekorda najboljše slovenske lige.

Izola, ki je danes tretjeligaš in duhove buri iz povsem drugačnih razlogov, je v sezoni 1995/96 izgubila kar 15 tekem v nizu.

Brez samcate točke je ostala na tekmah od 22. do 36. kroga in seveda izpadla iz prve lige, v katero se potem ni več vrnila.

Pa ne samo to, na teh 15 tekmah je dosegla vsega dva gola, prejela pa jih je kar 71! Rekord, ki bo verjetno obstal še zelo dolgo, če ne kar za vedno …