Maribor s četrto zaporedno zmago sam na vrhu lestvice

Nogomet 6. Nov 202115:45 > 17:58 0 komentarjev
Mudrinski ostaja v dobri formi.

Nogometaši Brava so v 16. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Mariboru z 0:2 (0:1).

Maribor pod vodstvom Radovana Karanovića še naprej niza dobre rezultate, na zadnjih sedmih tekmah je petkrat zmagal in dvakrat remiziral. Obenem je v ligi petič zapovrstjo ohranil mrežo nedotaknjeno in se vsaj začasno povzpel čisto na vrh lestvice. Bravo, ki je pet krogov brez zmage, ostaja četrti.

Maribor, ki je pogrešal kar nekaj poškodovanih igralcev in kaznovanega Blaža Vrhovca, je imel prvo priložnost na tekmi, ko je v kazenskem prostoru v četrti minuti zgrešil Ognjen Mudrinski. Toda že v osmi minuti je srbski napadalec dosegel svoj peti gol v sezoni, potem ko je Martin Milec podal v globino, Rok Sirk pa je žogo oddal do Mudrinskega, ki je nato z močnim strelom s 14 metrov malce z desne strani premagal Renata Josipovića.

Gol Mudrinskega za 1:0:

V 17. minuti so prvič resno zagrozili tudi domači, ko je s približno enajstih metrov Mark Španring žogo poslal čez gol. Na drugi strani je Jan Repas v 19. minuti sprožil z velike razdalje, domači vratar pa je žogo odbil čez prečko. To je bila ob nekaj nenatančnih poskusih tudi zadnja resna akcija polčasa.

V 48. minuti je Sandi Ogrinec poskusil s strelom od daleč, izkazal pa se je Ažbe Jug, na drugi strani pa je novo mariborsko priložnost malce zatem zapravil Sirk. V nadaljevanju večjih priložnosti ni bilo, med drugim je v 62. minuti Mudrinski pri gostih zgrešil z glavo, enega potencialno nevarnih strelov domačih v kazenskem prostoru pa so Štajerci nekaj minut pozneje blokirali.

V 69. minuti pa je bilo precej bolj vroče pred vrati Maribora, ko je po desni strani v kazenski prostor prodrl Loren Maružin, nato žogo oddal nazaj do Amarja Memića, ki pa mu ni uspelo sprožiti dovolj dobrega strela iz bližine. V 71. minuti je prav tako z desne strani iz bližine na drugi strani Mudrinski zadel le zunanji del mreže.

V 73. minuti je Robert Voloder blokiral Maružinov strel v kazenskem prostoru, pet minut pozneje pa je Španring iz bližine malce z leve strani žogo poslal čez gol. Gledalci so novo priložnost videli v 85. minuti, ko je Martin Milec poskusil z desne strani in le za malo zgrešil cilj. Natančnejši je bil Žan Vipotnik v prvi minuti sodniškega dodatka, ko je po podaji z leve strani iz bližine potrdil zmago gostov.

Gol Vipotnika za 2:0:

Bravo bo v 17. krogu 21. novembra gostoval v Sežani, Maribor pa bo gostil Aluminij.

Bravo – Maribor 0:2

Stadion Žak, sodniki: Ponis, Vidali, Habibović.
Rumeni kartoni: Jakšić, Kramarič, Ogrinec; Sikošek, Mudrinski, Alvir.
Rdeči karton: /.

KONEC TEKME!

Zadetek Vipotnika za 0:2:

91. minuta: GOOOL! 0:2! Potem ko Bravo ni uspel izkoristiti svojih priložnosti, je v polno po podaji Repasa z bližine meril Žan Vipotnik. Tekma je odločena!

78. minuta: Bravo niza priložnosti, Ogrinec je nastavil žogo na strel Marku Španringu, ta je silovito sprožil s kakšnih osmih metrov a streljal prek vrat.

73. minuta: Še ena priložnost za Bravo, tokrat je Voloder v zadnjem trenutku blokiral strel Maružina.

71. minuta: Še ena priložnost za Mudrinskega, ki pa je precej z desne strani zadel le zunanji del domačih vrat.

69. minuta: Velika priložnost za Bravo, po kombinaciji rezervistov Lorena Maružina in Amarja Memića je slednji preslabo streljal, njegov poizkus pa je blokiral Nemanja Mitrović.

67. minuta: Nevaren napad Brava, a je mariborska obramba uspela nekako izbiti še preden bi domači zares zapretili.

65. minuta: Prosti strel Sandija Ogrinca, ki pa je meril kakšne pol metra prek vrat Juga.

63. minuta: Še enkrat je z glavo sprožil Mudrinski, tokrat mimo vrat.

60. minuta: Do strela z glavo je v kazenskem prostoru Brava prišel Mudrinski, a je bil njegov poizkus prešibak, da bi Josipoviću predstavljal resnejšo težavo.

52. minuta: Nsana je z velike razdalje žogo poslal visoko, visoko prek vrat Maribora.

48. minuta: Prvi strel domačih v drugem polčasu, a je Jug zaustavil strel Ogrinca. Še lepšo priložnost je imel na drugi strani Rok Sirk, ki je iz idealnega položaja izjemno slabo zadel žogo in popolnoma zgrešil vrata gostov.

ZAČETEK DRUGEGA DELA!

43. minuta: Bravo je sicer vzpostavil ravnotežje, a zdi se, da bodo Mariborčani prvi polčas mirno pripeljali do konca.

33. minuta: Tempo se je precej umiril, Marko Alvir pa je z razdalje meril prek domačih vrat.

19. minuta: Čudovit strel Jana Repasa z razdalje, žoga bi šla pod prečko, a se je izkazal Renato Josipovič.

17. minuta: Krasna priložnost Brava, po fliperju v kazenskem prostoru gostov je do strela prišel Mark Španring, a meril prek vrat.

14. minuta: Prvi poizkus domačih, Sandi Ogrinec je sprožil z razdalje, od mariborskega bloka pa se je žoga odbila v naročje Ažbeta Juga.

Gol Mudrinskega za vodstvo Maribora

8. minuta: GOOOL! 0:1! Maribor vodi, Sirk je po podaji Martina Milca žogo podaljšal do Ognjena Mudrinskega, ta pa je z natančnim strelom poskrbel za vodstvo vijolic.

4. minuta: Prva velika priložnost za Maribor, krasno je žogo prek celotne obrambe Brava poslal Nino Žugelj, utekel je Ognjen Mudrinski in okroglo usnje poslal mimo vratarja Jospovića, a tudi mimo vrat Šiškarjev.