PLT: Zadnji Aluminij šokiral Olimpijo, remi na Fazaneriji

Nogomet 7. Nov 202121:59 > 08. Nov 2021 7:13 4 komentarji
Je kdo izmed nogometašev Olimpije dal nekoliko maj, kot bi sicer, tudi zato, ker je bil njegov bančni račun prazen?

Olimpija je v 16. krogu Prve Lige Telemach doživela novo razočaranje. Po remiju proti Bravu (1:1) je sledil poraz proti zadnjem Aluminiju (0:1) in zdaj za Koprom in Mariborom zaostaja tri točke. Na drugi nedeljski tekmi je prvak Mura remizirala z Domžalami (1:1).

Nogometaši Olimpije so si v nedeljo v Kidričevem privoščili še drugi zaporedni spodrsljaj. Potem ko so v prejšnjem krogu v zadnjih minutah rešili točko proti Bravu, so tokrat točko pri Aluminiju v zadnjih minutah izgubili.

Pri tem so imeli obilo smole, saj so skozi tekmo zapravili veliko priložnosti, vratar domačih Luka Janžekovič je zbral 12 obramb, na koncu pa je odločil nesrečni avtogol Timija Maxa Elšnika praktično v zadnji sekundi tekme. Ljubljančani zdaj za vodilnima Koprom in Mariborom zaostajajo tri točke.

Olimpija je zadnjih osmih gostovanjih v Kidričevem zmagala le dvakrat. Na zadnjih treh sploh ni uspela zadeti.

Edini zadetek v Kidričevem:

Mura še tretjič zapored brez zmage

Na zadnji tekmi kroga sta se na Fazaneriji pomerila Mura in Domžale. Domači, ki so bili boljši nasprotnik, so povedli v 27. minuti, ko je po podaji Mitje Lotriča zadel Amadej Maroša, za točko gostov pa je v 41. minuti poskrbel Andraž Žinič. Domači so v drugem polčasu prek Tomija Horvata stresli tudi prečko, a ostalo je pri izidu iz prvega polčasa.

Izenačujoči zadetek Domžal:

Prvaki še na tretji zaporedni ligaški tekmi niso zmagali, rumeni pa še na tretji zaporedni tekmi niso izgubili.

Natančni Colley kanarčke zopet popeljal na vrh

Domači so v soboto s težavo prišli do vseh treh točk in začasno spet prevzeli prvo mesto na razpredelnici. Odločilni zadetek na srečanju je v 70. minuti dosegel Lamin Colley, za ekipo Dušana Kosića pa je to že četrti zaporedni ligaški poraz z identičnim izidom 0:1.

Koper je z zmago skočil na vrh lestvice Prve Lige Telemach, Tabor pa se po novem neuspehu s 16 točkami nahaja na sedmem mestu in za šesto uvrščenim Celjem zaostaja že za pet točk.

Gol za zmago Kopra proti Taboru:

Maribor trpel, a znal najti pot do treh točk

Maribor je spet takšen, kot ga poznamo. Tudi ko ne blesti, zbira zmage. Za peto zaporedno v nizu sta zadela Ognjen Mudrinski v osmi minuti in Žan Vipotnik v sodniškem dodatku tekme.

Bravo je imel svoje priložnosti, a je mariborska obramba vedno v pravem trenutku preprečila izenačenje domačih. Še posebej se je igra domačih razživela po vstopu Lorena Maružina in Amarja Memiča, a izid se ni spremenil, zmaga in tri točke so romale v Ljudski vrt.

Gol Maribora za 0:1:

Petkova tekma gre lahko naravnost v vašo nogometno videoteko

Nora, nora petkova tekma v Domžalah, kjer so Radomljani presenetili ambiciozne Celjane in po nogometni lepotici slavili s 3:2. Že začelo se je fantastično, z norimi, neverjetnimi škarjicami Gedeona Guzine, ki je zabil evrogol, ki je na družbenih omrežjih v nekaj minutah obšel ne le Slovenijo, ampak celoten nogometni svet.

Škarjice Guzine, ki so obnorele svet:

V nadaljevanju so Radomljani prek Ivana Šarića svojo prednost še povišali, potem pa so grofje strnili svoje vrste in odločno napadli domača vrata. Ester Sokler je izid znižal v 68. minuti, šest minut kasneje je zares bizaren avtogol Radomelj prinesel izenačenje. A mlinarji so znova strnili svoje vrste, junak tekme je bil z drugim golom na srečanju Ivan Šarić. Celjski pritisk ni obrodil sadov in Radomlje so pobegnile dnu lestvice, grofje pa se bodo bržkone nekoliko oddaljili od vrha.