Mariboru štajerski derbi za priključek na vrhu lestvice

Nogomet 4. Dec 202122:16 0 komentarjev

Nogometaši Celja so v 19. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Mariboru z 0:1 (0:1).

Tekma je že v uvodu ponudila nekaj razburjenja, v tretji minuti je sicer Jan Repas slabo streljal iz ugodnega položaja, v peti pa je sam pred Ažbeta Juga prišel Ivan Božić, a celjskemu napadalcu ni uspelo premagati mariborskega čuvaja mreže.

Zato pa je že v naslednji minuti celjskega vratarja Matjaža Rozmana ukanil Ognjen Mudrinski, ki je sicer nekoliko srečno zadel za 1:0, potem ko je žoga v loku končala ob vratnici. Za Mudrinskega je bil to sedmi gol sezone.

V nadaljevanju sta si obe ekipi priigrali še nekaj obetavnih akcij in strelov, med nevarnejšimi je bil poskus Adama Jakobsena v 24. minuti, ki pa ga je Jug ustavil.

V 36. minuti je imel znova lepo priložnost za Maribor, ki je bil boljši pri posesti in številu priložnosti, Repas, Rozman se je izkazal, še bolj pa po strelu Mudrinskega v 38. minuti, ko je bil mariborski napadalec prav tako sam pred njim.

V drugem delu so bili Celjani sprva malce več pri žogi, toda v 61. minuti so po pritisku Mariborčani znova zagrozili, do strela v kazenskem prostoru je prišel Robert Voloder, a zadel Mudrinskega.

V 64. minuti je imel Danijel Šturm novo priložnost za povišanje vodstva, toda spet je izvrstno posredoval Rozman. V tem delu igre so gosti sicer dvakrat neuspešno zahtevali še najstrožjo kazen.

Celjani so tudi z menjavami poskusili priti do izenačenja, vendar jim česa več kot bolj ali manj nenevarnih strelov Amadeja Brecla v 89. minuti in Luke Kerina v sodniškem dodatku ni uspelo narediti.

Celje bo v 20. krogu v soboto gostovalo v Sežani, Maribor pa bo gostil Domžale.

Celje – Maribor 0:1 (0:1)

Arena Z’dežele, sodniki: Obrenović, Kordež, Pospeh.

Strelec: 0:1 Mudrinski (6.).

Celje: Rozman, Lartey (od 81. Kerin), Zaletel, Zec, Flis (od 46. Benedičič), Marandici (od 69. Brecl), Svetlin (od 69. Sokler), Jakobsen, Majevski, Begić (od 69. Kuzmanović), Božić.

Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Voloder, Sikošek, Vrhovec, Makoumbou, Repas (od 62. Požeg Vancaš), Šturm (od 90. Sellouki), Kronaveter (od 62. Alvir), Mudrinski (od 75. Sirk).

Rumeni kartoni: Begić, Benedičič, Majevski; Kronaveter, Šturm, Repas, Milec.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Celju:

KONEC TEKME!

64. minuta: Velika priložnost za Maribor. V protinapad je potegnil rezervist Rudi Požeg Vancaš, lepo našel povsem samega Šturma, ki pa spet ni zadel. Rozman se je ponovno izkazal in rešil domače.

Velika priložnost Šturma:

56. minuta: Malce sporna situacija. Pred Božićem je v zadnjem trenutku žogo izbil Mitrović, a počasni posnetek je pokazal, da bi se lahko sodnik odločil tui drugače. Mogoče je tole situacija za ponedeljkov sodniški kotiček v oddaji Pod prečko.

46. minuta: Maribor se ne ustavlja. Šturm je bil znova hitrejši od domačih branilcev, ob podaji pred gol pa v gneči nihče ni uspel preusmeriti žoge proti mreži.

KONEC PRVEGA POLČASA!

38. minuta: Nova priložnost za Maribor. V protinapadu je priti celjskim vratom podal Šturm, nato pa lepo opazil Mudrinskega, ki pa z zelo ugodne situacije ni uspel zadeti. Rozman je njegov strel ubranil.

Priložnost Mudrinskega:

36. minut:  Kakšna priložnost za goste. Po lepem prodoru je Šturm lepo našel Repasa, ki pa ni uspeh premagati Rozmana. Iztržil je le kot.

Priložnost Repasa:

24. minuta: Priložnost za domače. Kot Messi je prodrl Jakobsen, a odlično mu je pot zaprl Jug in žogo odbil. Ostalo je pri vodstvu gostov.

Prodor Jakobsna:

8. minuta: Spet vroče pred vrati Celja. Milec je udaril z razdalje, Rozman na pravem mestu, uspel je odbiti, v boju za žogo v kazenskem prostoru nato prekršek Kronavetra.

6. minuta: GOOOL! 0:1! Maribor že vodi, v polno je meril Mudrinski! Lepo je podal Sikošek, srbski napadalec je sprožil s prve in presenetil vratarja Rozmana.

Zadetek Mudrinskega:

5. minuta: Kakšna priložnost za Celje, sam se je pred Jugom znašel Božić, a njegov strel je bil premlačen, vratar Maribora je žogo brez težav ujel.