Milec verjame, da je Maribor na pravi poti

Nogomet 23. Maj 202110:00 > 11:04 0 komentarjev
Jure Banfi

Maribor je v soboto na zadnji tekmi sezone z Muro izgubil s 3:1 in ostal brez naslova. Kaj je po tekmi povedal Martin Milec, ki je znova nosil kapetanski trak.

Mariboru je za naslov zadostoval remi, vijoličasti pa so po zagotovilih trenerja Simona Rožmana in Martina Milca šli na zmago. V drugem polčasu se je sicer zdelo, da so se Mariborčani zadovoljili s točko, ki so jo držali do 75. minute.

Lahko se strinjam, da smo morda imeli nekje v ozadju v glavah, da je točka dovolj. Mislim, da v nobenem športu ne moreš igrati na remi. Vsako tekmo igraš, da jo zmagaš. Smo pa vsekakor imeli v glavah 1:1, da nam to zadostuje. Premalo smo igrali v drugem polčasu,” je po tekmi razlagal Milec in dodal:

“V naslednji sezoni bomo veliko boljši.”

Letošnja sezona je bila zares težka, res turbulentna. Ne morem opisati, kako smo se igralci v določenih trneutkih počutili. Na koncu je ekipa pokazala, da ima karakter. Sploh s temi zadnjimi tekmami z izjemo današnje. A smo tudi danes pustili srce na igrišču. Fantom sem dejal, ko je bilo težko, da bom vedno z njimi. Če bo kakšna p*******a, bom sam nastavil obraz, vedno bom stal za njimi. Dokler bom tu, bom za ta klub dal vse. Soigralcem ne morem zameriti nič. Vse kar se nam je dogajalo, je veliko stvari, ki jih ne boste nikoli izvedeli. Od dopinga, do menjave trenerjev, športnih direktorjev. V zadnjih tekmah smo dokazali, da znamo igrati in da smo na pravi poti. V naslednji sezoni bomo veliko boljši.

Težko je preboleti, da smo znova drugi z enakim številom točk

Vijoličasti so še drugič v zadnjih štirih sezonah ligo sklenili na drugem mestu, potem ko so osvojili enako število točk kot prvak. Navkljub temu je Martin Milec prepričan, da je Mura zasluženo prva.

Mislim, da ja, da si zaslužijo. Čeprav smo na koncu mi znova drugi z ienakim številom točk. Težko je to preboleti. Nogomet je kot maraton. Če nekdo 40 kilometrov preteče kot prvi in ga nato nekdo v zadnjih kilometrih prehiti, je ta verjetno zasluženo prvak. Mura je imela dobre tekme, tudi slabe kot mi, ampak so vsekakor zasluženo prvi. Upam, da bomo v drugi sezoni igrali pred navijači in da bo to znova privlačen nogomet za vse. Muri pa seveda čestitke.

“Če nekdo 40 kilometrov preteče kot prvi in ga nato nekdo v zadnjih kilometrih prehiti, je ta verjetno zasluženo prvak.”

Prednost Mure je v tej sezoni vsekakor konstantost. Prekmurci že dolgo delajo na dolgi rok. Ante Šimundža odlično pozna svoje fante in okolje, ki je zelo specifično. Tudi kapetan Maribora se strinja, da je kontiuniteta odločila letošnjo prvenstvo.

Ekipa Mure je dolgo skupaj, imajo trenerja, ki je dolgo z njimi. So uigrani, imajo dobro ekipo. Na koncu pa je bilo danes vse v naših rokah, a smo to zapravili. Kot sem rekel, za naprej moramo izhajati iz zadnjih tekem, ki smo jih odigrali in v naslednji sezoni bomo samo še boljši.