Ognjen Mudrinski veliki junak večnega derbija

Nogomet 9. Apr 202222:21 > 10. Apr 2022 16:06 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so v 30. krogu Prve lige Telemach premagali Olimpijo z 1:0 (0:0). Edini strelec na tekmi je bil Ognjen Mudrinski v 75. minuti.

Mariborčani so prekinili dolg niz devetih tekem brez zmage na večnih derbijih. Ob tem, ko so Olimpijo doma prvič premagali po novembru 2017 in prvič nasploh po septembru 2019, so na 52. večnem derbiju z “novo” Olimpijo prišli do treh točk, ki so po eni strani Olimpijo bržčas izločile iz boja za prvaka, po drugi pa so Štajerce utrdile na mestu, ki jim prinaša 16. prvenstveno zvezdico. Zdaj je pravi tekmec Maribor praktično le še Koper, ki ob tekmi manj zaostaja za šest točk, Olimpija, ki je sicer dobila dva večna derbija v sezoni in na enem igrala neodločeno, pa že za deset. Do konca sezone je še šest krogov.

Mariborčani so že po dobre pol minute prvič poskusili, streljal je Đorđe Ivanović, Ivan Banić pa je bil na mestu. Nov nevaren strel je 8250 gledalcev na stadionu, kar je bila maksimalna dovoljena kapaciteta po omejitvah in kaznih, videlo v 14. minuti, takrat je bil z roba kazenskega prostora premalo natančen Jan Repas.

Ljubljančani so prvič opozorili nase v 25. minuti, ko je po protinapadu streljal Almedin Ziljkić, toda žogo poslal mimo vrat, tako kot v 27. minuti Ivan Prtajin. Oba sta streljal malce izven kazenskega prostora, le da prvi z leve, drugi pa malce z desne strani. V 37. minuti je do strela s približno enajstih metrov prišel Mario Kvesić, toda tudi on žogo poslal mimo vrat.

Repas je imel pri domačih v 44. minuti novo lepo priložnost, ko je sprožil z roba kazenskega prostora, toda žogo je v kot preusmeril Eric Boakye. A tega domači dolgo niso mogli izvesti, saj so navijači Olimpije Green Dragons takrat zmetali na igrišče nekaj stolov.

V uvodu drugega je Martin Milec toliko blokiral nevaren strel Ziljkića, da je žoga zletel čez gol in ne vanj. Mirnejše obdobje je v 67. minuti prekinil Timi Max Elšnik, ki se je odločil za strel od daleč in zadel vratnico. Pet minut pozneje je veliko navijačev domače vrste že videlo žogo v mreži, ko je prodrl in streljal Marko Alvir, toda na koncu je žogo poslal mimo gola.

So pa mariborski ljubitelji nogometa lahko v zrak skočili v 75. minuti, ko je najboljši strelec lige Ognjen Mudrinski z natančnim strelom z 20 metrov matiral ljubljanskega vratarja za 1:0 in svoj 15. gol v sezoni. V 86. minuti so se za trenutek gola veselili tudi gosti, toda Đorđe Crnomarković je bil v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri vodstvu in zmagi domačih.

Maribor bo v 31. krogu v petek gostil Radomlje, Olimpija pa dan pozneje Tabor.

Maribor – Olimpija 1:0 (0:0)

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 8250, sodniki: Kajtazović, Klančnik, Vukan.

Strelec: 1:0 Mudrinski (75.).

Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek, Makoumbou, Repas, Žugelj (od 63. Alvir), Kronaveter (od 63. Sellouki), Ivanović (od 85. Antolin), Mudrinski (od 79. Sirk).

Olimpija: Banić, Boakye, Ratnik (od 46. Crnomarković), Van Bruggen, Čabraja, Pilj, Elšnik (od 85. Mudražija), Kvesić, Ziljkić (od 63. Matko), Aldair (od 69. Đurasek), Prtajin.

Rumeni kartoni: Mudrinski, Repas; Aldair.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Ljudskem vrtu:

Konec tekme!

85. minuta: Zatresla se je mreža  Maribora, a stranski sodnik je pravilno razveljavil zadetek Crnomarkovića.

75. minuta: GOOOL! 1:0! Kakšen zadetek Ognjena Mudrinskega! Maribor vodi! Srbskega napadalca vse do zadetka praktično nismo videli, nato je prejel žogo na robu kazenskega prostora, pomeril in mojstrsko premagal vratarja Olimpije.

Zadetek Mudrinskega:

72. minuta: Vroče je bilo tudi na nasprotni strani. Lepo priložnost za zadetek je imel rezervist Alvir, a tudi njegov poskus je švignil mimo vrat Banića.

67. minuta: Veliko sreče za Maribora! Po izjemnem strelu kapetana Olimpije Elšnika je vratarja Juga rešila vratnica!

Vratnica Elšnika:

55. minuta: Vroče pred vrati Maribora. Lepo je prodrl Elšnik, podal do Prtajina, ki se je zapletel in izgubil žogo. Odbitek domače obrambe je prišel do Kvesića, ki je nato streljal mimo vrat. Ostalo je pri začetnih 0:0.

48. minuta: Olimpija je bila blizu zadetku. Do strela je prišel ponovno Ziljkić, a obramba Maribora je njegov poskus odbila v kot.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa! V prvem polčasu smo videli sedem strelov na gol. Za tri so poskrbeli domači, za štiri gostje. Maribor je enkrat sprožil v okvir vrat, gostje pa nobenkrat.

44. minuta: Velika priložnost za Maribor. Po predložku Ivanovića in slabemu izbijanju Banića je sprožil Repas, njegov strel pa je blokiral Boakye in najverjetneje rešil svojega vratarja. Sledil je udarec iz kota, ki ga domači zaradi divjanja Green Dragons dolgo niso mogli izvesti. Na zelenico so leteli različni predmeti, tudi stoli in obračun je bil več minut prekinjen. Po posredovanja kapetana Elšnika in trenerja Prosinečkega so se navijači Olimpije vendarle umirili in dovolili, da se zadnje sekunde prvega dela vendarle odigrajo do konca.

Priložnost Repasa:

36. minuta: Velika priložnost za Olimpijo. Z leve strani je lepo žogo v kazenski prostor Maribora poslal Elšnik, do strela z zrares dobrega položaja pa je prišel Kvesić, a tudi on je grdo zgrešil in zapravil res lepo priložnost za vodstvo v Ljudskem vrtu.

27. minuta: Po novi napaki pri domačih je do strela prišel še Prtajin, ki je nevarno sprožil. Jug je žogo pospremil le s pogledom in se nato razjezil nad soigralci.

25. minuta: Prva priložnost tudi za Olimpijo. Po napaki Mariborčanov je sledil protinapad gostov. Potegnil je Ziljkić in tudi sam zaključil. Streljal je močno, a premalo natančen.

14. minuta: Maribor je spet zapretil. Lepo je prodrl Repas, ušel je obema zadnjima vezistoma Olimpije, nato pa je bil premalo natančen. Žoga ni zadela okvira vrat. Ostalo je pri 0:0.

1. minuta: Maribor je v tekmo vstopil zelo odločno. Že po 33 sekundah je prvič sprožil in zapretil. Po okroglem usnju je udaril Ivanović, a Banić ni imel veliko dela.

Začetek tekme!

Začetni postavi:

Maribor: Jug, Sikošek, Watson, Mitrović, Milec, Repas, Makoumbou, Žugelj, Kronaveter, Ivanović, Mudrinski.

Olimpija: Banić, Čabraja, Van Bruggen, Ratnik, Boakye, Elšnik, Pilj, Kvesić, Ziljkić, Prtajin, Aldair.

Pred tekmo:

Zadnji večni derbi v sezoni bo razkril marsikatero še neodgovorjeno vprašanje tega tekmovalnega obdobja med slovensko nogometno elito. Mariborčani so v napovedih bolj previdni, trener Radovan Karanović je priznal, da bi bil zadovoljen tudi s točko.

Navijači vijoličastih, ki bodo bržkone popolnoma zapolnili razpoložljive kapacitete štajerskega nogometnega hrama, pa seveda pričakujejo zmago, ki bi končala črn niz vijolic proti večnim rivalom. S tremi točkami bi Maribor naredil ogromen korak proti letošnjem državnem naslovu.

Mariborčani na devetih zaporednih tekmah Olimpije niso premagali.

Zmaji v Ljudski vrt prihajajo na krilih zmage proti Radomljam, ko se je ljubljanskemu nogometnemu občinstvu prvič uradno predstavil Robert Prosinečki. Ta je obljubil napadalen, dominanten nogomet, ki ga bo skušal udejanjiti tudi na gostovanju pri večnemu tekmecu, saj se dobro zaveda, da Olimpija za podaljšanje upanja na državni naslov na derbiju nujno potrebuje zmago. To bo lovila brez še vedno suspendiranega Mustafe Nukića. Se pa zato v nogometno življenje v pravem trenutku znova vrača Almedin Ziljkić.