Mojstrovina na Bonifiki, Koper prepolovil prednost Maribora

Nogomet 10. Apr 202222:16 > 11. Apr 2022 8:01 0 komentarjev
Kahem Parris je stari znanec slovenskih nogometnih zelenic. Foto: Jure Banfi

Koper ne popušča. Kanarčki so v 30. krogu Prve Lige Telemach na Bonifiki s 3:1 premagali Celjane in se vodilnemu Mariboru spet približali le na tri točke zaostanka. Vijolični so na sobotnem večnem derbiju v Ljudskem vrtu po dolgem času ugnali Olimpijo in jo izločili iz boja za prvaka.

Koprčani so v dvoboju s Celjem, ekipi se bosta ta mesec merili tudi v polfinalu pokala, želeli ohraniti stik z vodilnim Mariborom, ki je po sobotni zmagi proti Olimpiji Primorcem pobegnil za šest točk. Načrt jim je uspel in se vodilnim ponovno približali na aktivne tri točke.

Kanarčke je v vodstvo popeljal Lamin Colley, Celjani so se vrnili po zadetku Estra Soklerja, v drugem polčasu pa je padla dokončna odločitev. Primorce je v novo vodstvo s pravo mojstrovino popeljal Kaheem Parris, usodo Štajercev pa je z drugim zadetkom na tekmi zapečatil Colley.

Mojstrovina Parrisa:

Podaljšana domžalska kriza

Na prvi nedeljski tekmi na Krasu sta se srečali ekipi, ki sta obe pogrešali kar nekaj igralcev, kljub temu pa sta prikazali zanimivo predstavo, v kateri so se zelo želene zmage veselili domači nogometaši.

Po treh tekmah brez polnega izkupička so izbranci Dušana Kosića na predzadnjem mestu malce pobegnili Aluminiju, pred katerim imajo šest točk prednosti, za “rešilnim” osmim mestom, ki ga zasedajo Radomlje, pa zaostajajo za tri. Domžalski niz brez zmage pa traja že sedem tekem, a so igralci Dejana Djuranovića na varnem šestem mestu.

Zadetek za zmago Tabora:

Tabor je povedel v 7. minuti, ko je z enajstmetrovke zadel Mihael Briški, in prednost kljub pobudi gostov zadržali do konca prvega dela. Obramba Sežancev je klonila v 49. minuti, ko je rumene do izenačenja popeljal Arnel Jakupović, vseeno pa so se na koncu zmage razveselili domači. Do novih treh točk jih je popeljal Dino Stančič.

Mudrinski končal urok večnih derbijev

Nogometaši Maribora so v soboto prekinili dolg niz devetih tekem brez zmage na večnih derbijih. Ob tem, ko so Olimpijo doma prvič premagali po novembru 2017 in prvič nasploh po septembru 2019, so večnem derbiju prišli do treh točk, ki so Olimpijo bržčas izločile iz boja za prvaka, po drugi pa so Štajerce utrdile na mestu.

Zdaj je pravi tekmec Maribor praktično le še Koper, ki ob tekmi manj zaostaja za šest točk, Olimpija pa že za deset. Do konca sezone je le še šest krogov.

Zadetek Ognjena Mudrinskega:

Delitev točk na obračunu z dna

Na drugi sobotni tekmi je bilo vroče v Domžalah. Čeprav so bili na koncu bližje zmagi Radomljani, so prvi v Domžalah zadeli gostje. Aluminij je povedel v 14. minuti, ko je Marko Brest z leve strani poslal lep predložek, v kazenskem prostoru pa najvišje skočil Špehar in šumarje povedel v vodstvo.  Končni izid je v 40. minuti dosegel Tomislav Mrkonjić, ki je bil natančen z najstrožje kazni.

Enajstmetrovka za izenačenje:

Tekma sicer ni ponudila veliko dobrega nogometa, predvsem v drugem polčasu je bilo malo pravih priložnosti. Še najlepšo je zapravil Sandi Nuhanović, a se v ugodnem položaju predolgo nameščal za strel, ki je bil nato blokiran.

Radomlje so s točko ohranile devet točk naskoka pred Kidričani, ki ostajajo prikovani na dno lestvice.

Mura slavila v zasneženi Ljubljani

Uvodno srečanje kroga je potekalo v Spodnji Šiški, pri Bravu so gostovali prvaki. V prvih 20 minutah srečanja je imela Mura manjšo pobudo, toda večjih priložnosti nismo videlo. To se je spremenilo v 25. minuti, ko so gostje povedli. Sprva je streljal Luka Bobičanec, vratar Orbanić je strel obranil, a slabo odbil. Na pravem mestu se je znašel Daku, ki ni imel težav z zaključkom.

Nato je Bravo krenil v napad nekoliko odločneje, kar se je obrestovalo v 36. minuti, ko so domačini izenačili po podaji iz kota. Najbolje se je v kazenskem prostoru znašel Bajde in na odmor sta tekmeca odšla z nedoločenim izidom.

Odločilni zadetek za zmago Mure:

V drugem polčasu je dogajanje na zelenici dodatno popestrilo sneženje. Spremljali smo atraktiven obračun, Bravo je stresel tudi prečko, toda odlično akcijo so v 68. minuti izvedli nogometaši Mure, ki so prek Klepača povedli. Do konca srečanja v težkih pogojih nismo več videli veliko akcije, tako da je Mura prestolnico zapustila z zmago.