Mura končala zmagoviti niz Maribora

Nogomet 28. Nov 202122:29 0 komentarjev

Nogometaši Mure so na derbiju 18. kroga Prve lige Telemach v Murski Soboti premagali Maribor s 3:1 (2:1).

Dvoboj je sicer bil izenačen, vsaka ekipa je imela svoje trenutke, gosti so imeli nekoliko več žogo v nogah, domači, ki se jim utrujenost zaradi napornega ritma ni poznala, pa so bili učinkovitejši in so tako prišli do šeste prvenstvene zmage. Z novimi tremi točkami so na lestvici na petem mestu prehiteli Domžale.

Maribor je takoj pokazal, da želi v Murski Soboti osvojiti tri točke. Prevzel je pobudo in si priigral tudi prvo priložnost. V deseti minuti je Nino Žugelj z desne strani podal žogo v sredino, pred vrati jo je preusmeril Rok Sirk, zadel je le zunanji del vratnice.

Tudi Mura je kazala željo po zadetku, nevarna je bila v protinapadih, v 16. minuti je enega od njih tudi uspešno zaključila, toda Klemen Šturm je bil, preden je žogo poslal v mrežo, v nedovoljenem položaju.

V 25. minuti pa so domači dosegli regularen gol. Žan Karničnik se je odločil za strel s približno 20 metrov, vratar Ažbe Jug pa je bil prekratek, da bi preprečil pot žogi v mrežo. Le pet minut pozneje je Mura vodila že z 2:0. Žiga Kous je na desni strani uspešno in atraktivno preigraval tekmece, zavrnil žogo do Tomija Horvata, ta pa je z natančnim strelom postavil piko na i lepi akciji.

Le dve minuti pozneje je odgovoril Maribor, po kotu se je domači obrambi izmuznil branilec Robert Voloder, ki je z glavo premagal Matka Obradovića.

Prav nekdanji vratar Maribora je v 66. minuti preprečil veselje gostom, ko ga je po podaji Roka Kronavetra poskušal premagati Ognjen Mudrinski, toda Obradović je žogo z lepo parado odbil v kot. To je bila tudi edina prava priložnost gostov v drugem delu.

Tudi Sobočani niso bili posebej nevarnejši, so pa dosegli še en gol, pod katerega sta se v 89. minuti podpisala tokrat rezervista Mitja Lotrič, ki je bil izvajalec prostega strela z leve strani, in Amadej Maroša, junak zmage proti Tottenhamu, ki je tudi tokrat odlično reagiral pred vrati.

Mura bo v naslednjem krogu gostila Tabor Sežano, Maribor pa bo gostoval v Celju.

Mura – Maribor 3:1 (2:1)

Stadion Fazanerija, gledalcev 2200, sodniki: Šmajc, Praprotnik, Brezar.

Strelci: 1:0 Karničnik (25.), 2:0 Horvat (30.), 2:1 Voloder (32.), 3:1 Maroša (89.).

Mura: Obradović, Karničnik, Gorenc, Karamarko, Kous (od 70. Ouro), Kozar, Lorbek, Horvat (od 86. Lotrič), Šturm (od 60. K. Cipot), Pucko, Mulahusejnović (od 60. Maroša).

Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Voloder (od 90. Šturm), Sikošek, Makoumbou, Repas, Sellouki (od 60. Kronaveter), Žugelj (od 46. Požeg Vancaš), Mudrinski, Sirk (od 60. Koderman).

Rumeni kartoni: Šturm, Lorbek; Repas, Sirk, Kronaveter.
Rdeči kartoni: /

Potek srečanja v Fazaneriji:

KONEC TEKME!

89. minuta: GOOOL! 3:1! Mura je zapečatila usodo Maribora. Po prostem udarcu, ki ga je izvajal Lotrič, je nogo lepo podstavil Maroša in lepo premagal Juga.

Zadetek Maroše:

66. minuta: Sodelovala sta Kronaveter in Mudrinski, ki je usmeril žogo pod prečko, Obradović z izjemnim posredovanjem žogo izbil v kot. Ostaja pri vodstvu domačih.

51. minuta: Maribor je imel priložnost za izenačenje. Po podaji Repasa se je v obetavni situaciji znašel Mudrinski, a žogo je v zadnjem trenutku izbil Gorenc.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Trener Maribora Karanović je v slačilnici pustil Žuglja, na zelenico je pritekel Požeg Vancaš.

KONEC PRVEGA POLČASA!

32. minuta: GOOOL! 2:1! Maribor se ne da in vrača udarec. Po natančni podaji s kota Martina Milca je izid znižal branilec Robert Voloder. Še bo vroče.

Zadetek Voloderja:

30. minuta: GOOOL! 2:0! Strelec: Tomi Horvat! Po desni je lepo prodrl Kous, lepo podal do Horvata, ki je še drugi pri Muri premagal Juga. Maribor je v hudih težavah.

Zadetek Horvata:

25. minuta: GOOOL! 1:0! Mura vodi! V polno je meril Žan Karničnik! Mura se je spustila v protinapad, Horvat je lepo našel Karničnika, ki je z izjemno natančnim strelom z velike oddaljenosti matiral Juga.

Zadetek Karničnika:

21. minuta: Velika priložnost za domače nogometaše. Muraši so več sekund kombinirali v kazenskem prostoru Maribora, na koncu po podaji Mulahusejnovića grdo zgrešil

16. minuta: Mura je zatresla mrežo Maribora, a strelec zadetka Šturm je bil pred pred odločilno podajo v prepovedanem položaju. Sodniki so upravičeno razveljavili zadetek.

Razveljavljen zadetek Mure:

13. minuta: Prvi strel tudi za Muro. Poskušal je junak obračuna proti Tottenhamu, a Horvat je tokrat strelja prek vrat.

11. minuta: Prva resnejša priložnost na tekmi. Po desni je prodrl Žugelj in lepo podal Sirku, ki je za malo zgrešil vrata Matka Obradovića. Ostalo je pri 0:0.