Mura po odhodu Grabića vpisala prvo zmago

Nogomet 14. Avg 202322:36 0 komentarjev

Nogometaši Mure so v tekmi 4. kroga Prve lige Telemach premagali Koper s 3:1 (1:0).

Ekipi sta zadnjo tekmo tega kroga začeli s povsem različnima izhodiščema: Koprčani so za uvod sezone dosegli dve zmagi in bi z morebitno tretjo ujeli Mariborčane na vrhu lestvice. Mura pa je po drugi strani dvakrat izgubila in krog začela s točkovno ničlo. Danes pred tekmo so iz soboškega ligaša tudi sporočili, da so prekinili sodelovanje s trenerjem Dejanom Grabićem. Dosedanji pomočnik Darjan Slavic je tako prvič vodil muraše že danes na vroči Bonifiki. Na koncu so bili bolj zadovoljni gostje, ki so prišli do prve zmage v sezoni.

Začetek tekme je postregel s hitrim zadetkom gostov. Že prvo pravo akcijo so črno-beli v osmi minuti spremenili v gol, ko je po podaji Žige Kousa Dardan Shabanahaxhaj udaril s kakšnih 18 metrov z desne strani in presenetil Jana Koprivca.

V nadaljevanju so pobudo prevzeli domači, ki so si pripravili precej priložnosti, toda Klemen Mihelak v vratih Mure je bil zanesljiv. Najbolj nevaren pri Koprčanih je bil Nik Omladić, enkrat s prostega strela in drugič po kotu.

Mura je bila v tem obdobju podrejena, toda v 32. minuti blizu drugemu zadetku. Po kotu je Nikola Jovičevič meril z glavo in zadel okvir vrat, odbitek je skušal v mrežo pospraviti Borna Proleta, a je nato z golove črte žogo izbil Nikola Krajinović.

Nadaljevanje je bilo podobno razgibano; po osmih minah pa so do gola prišli domači, ko je po prodoru v kazenski prostor streljal Maks Barišić, žoga pa se je od obrambnih igralcev Mure odbila v gol.

Sledil je nov pritisk Mure, v 61. minuti pa je po izletu Koprivca iz vrat Ivan Šarić še ujel žogo in jo podal v kazenski prostor. Z nekaj metrov je streljal Amadej Maroša in zadel Krajinovića, sodnik pa je po ogledu posnetka dosodil igro z roko in enajstmetrovko. Z natančnim strelom ob vratnici je Maroša poskrbel za novo vodstvo Mure.

Dober izkoristek priložnosti pa so gostje potrdili še v 70. minuti, ko je po kotu Maruško podaljšal žogo z glavo do druge vratnice, kjer je bil na pravem mestu Proleta in jo zabil v gol.

Koprčani so imeli nato do konca tekme spet izrazito premoč, toda brez učinka, od številnih priložnosti pa je najbolj izstopala tista Barišića v 81. minuti, ko je z glavo zadel prečko.

V naslednjem krogu bo Mura 19. avgusta igrala z Radomljani, Koprčani bodo dan prej gostovali pri Bravu.

Koper – Mura 1:3 (0:1)

Stadion Bonifika, sodniki: Vinčić, Klančnik, Kovačič.
Strelci: 0:1 Shabanahaxhaj (8.), 1:1 Barišić (53.), 1:2 Maroša (60., 11-m), 1:3 Proleta (70.).
Koper: Koprivec, Pabai (od 74. Mittendorfer), Prce, Correia, Vešner Tičić (od 68. Groznica), Palčič, Omladić (od 74. Nkada), Barišić, Ruedl (od 46. Osuji), Krajinović (od 82. Pavlović), Mulahusejnović.
Mura: Mihelak, Maruško, Šarić (od 62. Kasalo), Kous (od 42. Trontelj), Maroša (od 82. Petković), Jovičević (od 62. Tripi), Jurišić, Proleta, Kurtović, Morris, Shabanahaxhaj (od 83. Brkić).
Rumena kartona: Groznica; Maruško.

KONEC TEKME!

82. minuta: Smola za Koper in Maksa Barišića, ki je streljal z glavo, a mu je veselje preprečila prečka.

81. minuta: Pri Kopru je s prostega strela poskusil Osuji in skoraj presenetil Mihelaka, a je žoga zletela prek vrat.

70. minuta: GOOOL! 3:1 za Muro! Po podaji iz kota je Maruško z glavo podaljšal žogo do Borne Prolete, ki je z neposredne bližine še povišal vodstvo gostov.

61. minuta: GOOOL! 2:1 za Muro! Po igranju Nikole Krajinovića z roko v svojem kazenskem prostoru, je sodnik pokazal na najstrožjo kazen, ki jo je uspešno izvedel Amadej Maroša.

53. minuta: GOOOL! 1:1!  Maks Barišić je prišel do žoge na levi strani kazenskega prostora, ustrelil in pri tem zadel gostujočega branilca, ki je žogo preusmeril v lasten gol.

39. minuta: Do strela pri Kopru je znotraj kazenskega prostora prišel Nardin Mulahusejnović, ki je močno sprožil, a zadel zunanji del mreže.

33. minuta: Roko Jurišić je iz kota podal v kazenski prostor Kopra, kjer je bil najvišji Nikola Jovičević, ki je z glavo zatresel vratnico.

29. minuta: Mark Pabai je na desni strani prejel lepo podajo v kazenskem prostoru Mure, a preslabo zaključil, da bi ogrozil vrata Mihelaka.

15. minuta: Nik Omladić je poskušal z velike oddaljenosti presenetiti gostujočega vratarja Klemna Mihelaka, ki se je izkazal s sijajno obrambo.

8. minuta: GOOOL! 1:0 za Muro! Sobočani so zadeli iz prve prave priložnosti na tekmi. Mrežo Kopra je zatresel Dardan Shabanhaxhaj, ki je izkoristil lepo podajo Žige Kousa in sprožil z roba kazenskega prostora.