Mura v Sežani potrdila dobro formo

Prva liga 19. Mar 202216:59 > 17:18 0 komentarjev

Nogometaši Mure so na tekmi 28. kroga Prve lige Telemach premagali CB24 Tabor Sežano z 2:0 (0:0).

V prvem sobotnem obračunu 28. kroga so v goste k predzadnji ekipi lige prišli državni prvaki, ki bi se z novimi tremi točkami približali tretji Olimpiji le na točko zaostanka in obenem ušli Bravu, ki je v petek izgubil proti Kalcerju. Na koncu so, po izenačenem prvem delu, v drugem upravičili status favorita in zanesljivo zmagali.

V prvem polčasu sta si ekipi razdelili obdobja, ko sta prevladovali na terenu, vseeno pa so imeli v seštevku več od igre gosti. A ob nekaj nevarnih akcijah se je izkazal domači vratar Jan Koprivec in polčas se je končal brez zadetkov.

Prvič je Mura poskusila s prostega strela v sedmi minuti, a je Luka Bobičanec zadel živi zid. V 25. in 26. minuti je bil dvakrat nevaren Žiga Kous, a je prvič meril mimo vrat, drugič pa je branil Koprivec. Še bolj natančen in za Koprivca bolj nevaren pa je bil naslednji poskus Mure s prostega strela, ko je v 39. minuti s kakšnih 22 metrov natančno udaril Bobičanec, a je bil domači vratar spet zbran.

Manj dela je imel na drugi strani Marko Zalokar. Vid Koderman in Mateo Monjac sta ga zgolj ogrela, bolj nevarna je bila akcija Fahda Ndzengujea v 17. minuti, ko je dobro sprejel dolgo podajo v kazenski prostor, vendar s kakšnih sedmih metrov nato slabo meril.

Mura se je po golu sprostila

V nadaljevanju pa so gostje le pritisnili na plin in terensko premoč iz prvega dela spremenili še v zadetke. Po prvi nevarnejši akciji v nadaljevanju je namreč Bobičanec na robu kazenskega prostora iz igre lepo vrgel domačo obrambo, se obrnil in močno streljal, Koprivec pa je moral po žogo v mrežo.

Zadetek je muraše sprostil, postali so še bolj nevarni in sad takšne igre je bilo hitro povišanje vodstva. V 65. minuti so gostje pred kazenskim prostorom prišli do žoge in izvedli hitro akcijo po levi strani, nato pa je Tomi Horvat s kakšnih šestih metrov žogo neubranljivo poslal mimo Koprivca.

Mura je po zanesljivem vodstvu nekoliko umirila ritem, domači pa so sicer vzpostavili ravnotežje, a niso imeli pravih priložnosti za kaj več. Vse do 82. minute, ko je po prodoru s kakšnih 22 metrov nevarno udaril Monjac, vratar Zalokar pa je moral prvič v tem polčasu resneje posredovati in je žogo odbil. To pa je bila tudi zadnja večja priložnost, Mura je imela prek Žige Kousa še eno v sodnikovem dodatku, a je ostalo pri 0:2.

V naslednjem krogu bo sežanska ekipa 2. aprila gostovala v Celju, Mura pa bo 3. aprila gostila Koper.

Tabor – Mura 0:2 (0:0)

Stadion Rajko Štolfa, sodniki: Kajtazović, Gabrovec, Mežnar.

Strelca: 0:1 Bobičanec (51.), 0:2 Horvat (65.).

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Ristić, Urh (od 69. Stanković), Nemanić, Iscaye (od 68. Salkić), Koderman, Grobry, Korošec, Monjac, Stančič (od 65. Čakš), Ndzengue (od 69. Ovsenek).
Mura: Zalokar, Balažic (od 63. Beganović), Karamarko, Pucko, Lorbek (od 44. Ouro), Kous, Šturm, Bobičanec (od 85. Kozar), Horvat, Daku, Lotrič (od 86. T. Cipot).

Rumeni kartoni: Iscaye; Bobičanec, Pucko.

Spremljanje tekme v živo:

KONEC TEKME! Mura je v Sežani prišla do zanesljive zmage in se Olimpiji na tretjem mestu približala na zgolj tri točke zaostanka.

Gol Tomija Horvata:

GOOOL!!! Mura je v 65. minuti povišala vodstvo. Po napaki obrambe Tabora je po podaji Mitje Lotriča zadel Tomi Horvat.

Priložnost Dina Stančića:

57. minuta: zdaj je imel lepo priložnost za izenačenje Tabor. Do strela v kazenskem prostoru je prišel najboljši strelec Sežančanov Dino Stančić, žoga je po njegovem strelu zletela malo čez gol.

53. minuta: še ena priložnost za Muro, streljal je novopečeni reprezentant Tomi Horvat, ki pa ni bil dovolj natančen.

Gol Luke Bobičanca:

GOOOL!!! Od 51. minute naprej Mura v Sežani vodi. S petim golom sezone jo je po strelu z roba kazenskega prostora v vodstvo popeljal Luka Bobičanec.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

Nova obramba Jana Koprivca:

39. minuta: spet je bilo nevarno na polovici domačih. Streljal je Luka Bobičanec s prostega strela, z novo obrambo pa se je izkazal Jan Koprivec.

Priložnost Žige Kousa:

26. minuta: zdaj pa še velika priložnost Mure. Do strela je prišel Žiga Kous, a do spremembe izida ni prišlo. Izkazal se je vratar Tabora Jan Koprivec.

17. minuta: prva velika priložnost na tekmi, pripadla je Taboru. Pred gol Mure je prišel Afričan Fahd Ndzengue, toda za malo zgrešil cilj.

15. minuta: za nami je uvodni del tekme, za zdaj pa večjih priložnosti ni bilo. Nevarnejša je Mura.

ZAČETEK!

Pred nami je tekma Tabora, ki se bori za obstanek, in Mure, ki brani naslov, a je v tej sezoni daleč od vrha. Sta pa ekipi v dobri formi, obe sta nepremagani že štiri tekme v nizu. Mura je na zadnjih dveh tekmah najprej premagala Olimpijo, potem pa bila blizu tudi zmagi na tekmi z Mariborom, ki se je pred porazom rešil tik pred koncem tekme.